https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Kamera Müzesi’ndeki Kamera Müzesi (nerede, ziyaret saatleri ve giriş ücretleri) - Gezilecek Yerler
Anasayfa » Haber » Kamera Müzesi’ndeki Kamera Müzesi (nerede, ziyaret saatleri ve giriş ücretleri)

Kamera Müzesi’ndeki Kamera Müzesi (nerede, ziyaret saatleri ve giriş ücretleri)

Kamera Müzesi

İstanbul‘Ve Bakırköy İstanbul semtinde birkaç isimle bilinen Kamera Müzesi (Hilmi Nakiboğlu Kamera Müzesi) Kamera Müzesi olarak da biliniyor ve bizde bu adres üzerinden tanıtımını yapmak istedik. Kamera Müzesi’ne nereden ve nasıl gidilir? Giriş ücretleri ve ziyaret saatleri hakkında kısa bilgiler paylaşacağız.

Kamera Müzesi
Kamera Müzesi

Fotoğraf çekmeyi sevmeyen yoktur. Gezmeyi seven her insan, ya telefonunun kamerasını ya da hobi amaçlı edindiği kamerayı, gezdiği yerleri hatıra olarak saklamak için kullanır. Aslında bu hobi o kadar çok insanın birinci sınıfa yerleşmiştir ki fotoğrafçılık dersleri taşar. Teknolojinin tüm makineleri daha akıllı hale getirdiği ve dayanıklılığın giderek azaldığını düşündüğümüz bu zamanlarda, eski tokluğu, yıllara meydan okumayı, makinenin makine gibi olduğu örnekleri görmeye ne dersiniz?

Gezmeyi ve gezdiğimiz yerlerin fotoğraflarını ve videolarını çekmeyi de seviyoruz. Makinelere ilgimiz yok. Bu yazımızda sizlere bizi heyecanlandıran bir müzeden bahsedeceğiz. Fotoğraf Makinesi Müzesi Hilmi Nakiboğlu Fotoğraf Makinesi Müzesi, İstanbul Bakırköy’de şehir merkezinde fotoğraf çekmeyi seven ziyaretçilerini bekliyor.

Hangi mesleğe ilgi duyduğun ya da fotoğraf çektiğin gerçekten önemli değil. Benim hayalim fotoğrafçı olmamakla birlikte o kadar ilgi gösterdi ki yıllar önce kamera ve fotoğraf toplayarak bir müze oluşturdu.

Müze, Helmy Bey’in annesi adına yaptırılan Zihinsel Engelliler Okulu’nun en üst katında yer almaktadır. Bu kiti hazırlamak için yıllarını harcayan Helmy Bey, Türkiye’de başka hiçbir yerde bulunmayan bir takım makine ve parçalara sahiptir.

Çeşitli marka ve boyutlarda 900’den fazla kamera var, en eskisi 1896’dan günümüz kameralarına kadar uzanıyor.

Meraklılarına çeşitli makineleri inceleme fırsatı sunan müze, fotoğraf tutkunları ve makinelerini mutlaka görmeli. Kamera Müzesi’ne emeği geçen herkese teşekkürlerimizi sunarız.

Kamera Müzesi giriş ücreti ve Ziyaret saatleri: 2022

Kamera Müzesi giriş ücretleri ve ziyaret saatleri
Kamera Müzesi giriş ücretleri ve ziyaret saatleri

giriş ücreti: Güncel giriş ücretleri aşağıdaki gibidir;

Normal bilet fiyatı: 20 Türk lirası.

Öğretmenler ve öğrenciler için: 10 Türk lirası.

ziyaret saatleri: Müze 10:00-17:00 saatleri arasında açıktır.

Kamera Müzesi’ne nasıl gidilir?

Kamera Müzesi'ne nasıl gidilir?
Kamera Müzesi’ne nasıl gidilir?

Tebük: Osmaniye Mahallesi NEFUS NAKİPOĞLU Zihinsel Engelliler Okulu Eski İlköğretim Okulu Yanı Osmaniye – Bakırköy / İstanbul Yolu

telefon: 0212543 09 20

Nasıl gidilir?: Ulaşım için en yakın 94 numaralı İETT otobüsü Eminönü – Osmayine otobüsüdür. Bakırköy Adley’de inip karşı sokağın sonuna kadar yürümeniz gerekiyor. Metrobüs ile geliyorsanız İncirli’den adliyeye, metroyu kullanırsanız mahkeme istikametinde Bakırköy metro durağından 10 dakikalık bir yürüyüşle müzeye ulaşabilirsiniz. Konum bilgisi almak için tıklayın

İstanbul’da Gezilecek Diğer Ücretsiz Müzeler Bu makaleye de mutlaka göz atın.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın