https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
İznik Askania Bungalov Fiyatları - Gezilecek Yerler
Anasayfa » Haber » İznik Askania Bungalov Fiyatları

İznik Askania Bungalov Fiyatları

31.10.2022 08:45:00

İznik Askania, doğanın ve doğallığın insanların hizmetine sunulduğu ve bunu doğaya zarar vermeden yaptığı bir nokta… Şehir merkezinden ayrılıp buraya geleceklere tatlı bir burukluk yaşatacak bu yer, yeşil veya taze kurutulmuş yapraklar olmadan. Mevsimler arası demek daha doğru olur.

Gündüzleri romantik bir dizinin hikayesini izliyorsunuz, akşamları ise Gloomy Rain’in orta çağ versiyonunu izliyorsunuz. Yunan mitolojisinde “İznik Gölü” anlamına gelen Askania, İznik Gölü’nün kuzeyinde yer alıyor. Gölün temiz doğası, misafirlerine sonuna kadar sakin bir mutluluk yaşatabilen tesise de yansıyor.

Buraya araç ve vapur seçeneklerini kullanarak ulaşmak mümkün. Özellikle İstanbul’dan kalkacak keyifli bir vapurla Yalova’ya vardıktan sonra 35 km yol aldıktan sonra muhtemelen Askania tabelasını göreceksiniz.

Bursa ve Eskişehir’den 1-2 saatlik yolculuk yapılabilecek bir fedakarlıktır. Askania’dan tesadüfen geçecek olanlar için, günübirlik bir gezide planlanmamış güzelliklerden kaçışı teşvik eder.

İznik Gölü kıyısındaki güzel ve çok büyük mülk İznik Askania’da bungalovlarda kalmak güzel olurdu. Güne bungalovun balkonunda başlayarak, şehirde yorucu sabahların gerçekten de duygularınıza ne kadar dokunduğunu fark edeceğiniz bir an yaşayacaksınız.

Ayrıca karavan ile gelen misafirlerin evlerini gezdirmek için uğradıkları bir mola yeri olduğunu da belirtmek isteriz. Bir diğer detay ise bungalovun balkonundan İznik Gölü manzarasını ve güneşin çatıya nasıl güzel bir şekilde yansıdığını görmek. Ve gece ile gündüzün birbirine karıştığı saatlerin hoş serinliğini hayal gücünüze bırakıyorum. Bungalovun iç reklamı ve her türlü misafirin ihtiyacına göre yapılmış mimarisinin yanı sıra dışarıdan biraz daha fazla görünen bu tesis misafirlerin zevklerini kendine çekmeyi başarmış bir mekandır. Jakuzi, manzara, ücretsiz wifi, kahvaltı dahil, emanet kasası ve en güzeli de ayağınızın dibinde çeşit çeşit meyvelerin olduğu botanik bahçeleri…

Biraz kulübeden çıkıp etrafa bir göz atalım efendim. En iyisinden biraz almak daha iyidir; Bungalovun balkonu şehir gürültüsüne ilaç olsa da. Zira başta da söylediğimiz gibi ahşabın doğaya en çok yakıştığı yer burasıdır; İznik Askania. Sizi kucaklayacak çok güzel bir gölün kıyısındasınız ve onu dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Mesela belki yüzebilirsin, belki misinanı ıslatıp balık var mı diye bakabilirsin. Balık tutamazsanız tesisin lezzetli balık menüsünden yararlanın. Belki gölün biraz daha derininde balıklar vardır derseniz ve orada balık tutmak isterseniz o zaman tekne turu yapılabilir. Eminim bu sefer oltanız tutulmuştur. Tekneden ve balıktan sıkılacaksınız, bu yüzden muhtemelen birinin hamakta takıldığını ve aylardır okumaya fırsat bulamadığınız kitabı okuduğunu fark etmişsinizdir. Bu nedenle çantanızda okunmayı bekleyen kitabınıza yer açmanızı öneririz. Ayrıca voleybol, masa tenisi gibi aktiviteler ve çocuk oyun alanları bulunmaktadır. Tüm bunların arasında kulaklarınıza her zaman bir hayvanın sesi eşlik edecek. Askania Çiftliği’nde, size yakın bir yer anlamına gelir. Ve sadece 2 km uzaklıktaki Keramet Ilıca’da denize girmek için tatilinizin bir parçası olmayı hak eden bir yer. Orada yürümek aşırıya kaçar mı bilmiyorum ama denemekten zarar gelmez diye düşünüyorum; Tabii bu bayrama birileri eşlik edecekse. Ya da bisiklet daha mantıklı bir seçim olur.

Hangi mevsim giderseniz gidin İznik Askania, ahşabın doğaya en çok yakıştığını hissettiren bir yer.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın