İzmir Urla Kamp Alanları – Gezilecek Yerler

İzmir Urla Kamp Alanları

23.08.2023 08:35:00

İzmir’in ilçelerinden biri olan Urla, hem şarapları hem de zeytinlileriyle ünlü bir yerdir. Antik kentleri, birbirinden güzel plajlarıyla dört mevsim tatil için uygun olan Urla’da konaklamak için çadır kampı kurabilirsiniz. Urla’nın bağ yolları da yürüyüş yaparak doğayla iç içe zaman geçirmek için ideal. Urla’da otellerden uzak, plajlara yakın konumlardan birinde kamp kurarak tatilinizi geçirebilirsiniz. Birçok konsepte sahip kamp alanlarına isterseniz karavanınızla da konaklamaya gelebilirsiniz.

Urla’da Kamp Yapabileceğiniz Yerler

 • Urla Demircili Plajı

 • Hizmet: İzmir’de ücretsiz kamp yapabileceğiniz yerlerden biri olan Urla Demircili plajında denize sıfır alanlarda kamp kurarak farklı bir deneyim yaşayabilirsiniz. Çevresinde yer alan tesislerden WC, duş, yiyecek ve içecek, şezlong gibi ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.  Aynı zamanda plajın ücretsiz kısmında isterseniz kamp ateşi de kurabilirsiniz.

 • Ağaçaltı Kamp Alanı
 • Hizmet:Urla’da tercih edebileceğiniz kamp alanlarından biri de Ağaçaltı Kamp Alanı. WC, duş, elektrik, mutfak, yeme-içme alanları, otopark ve bahçe bulunuyor. Konumu sebebiyle de oldukça kolay ulaşılabilen kamp alanı Urla’ya gelenlerin favori adreslerinden biri. Denize de oldukça yakın mesafe de yer alan kamp alanına merkezden minübslerle ulaşım sağlayabilir.

  İletişim:0232 765 72 82

 • Nuri’nin Yeri Urla
 • Hizmet:Hem denize girip hem de kamp kurabileceğiniz yerlerden olan Nuri’nin Yeri, restoran, WC, duş, wi-fi, şemsiye, şezlong, büfe, otopark gibi hizmetler veriyor. Ailecek gidebilecek kamp alanlarından biri de olduğu için tesis oldukça güvenli ve sakin.

  İletişim:0538 634 26 30

 • Bahar Camping
 • Hizmet:İsterseniz çadırda konaklayabileceğiniz isterseniz de tesisin odalarını kullanabileceğiniz kamp alanı masmavi manzarasıyla sizi büyüleyecek. Yeme-içme gibi imkanları tesisten karşılayabilirsiniz. Tesiste WC, duş, elektrik, dinlenme alanı, büfe, şezlong ve şemsiyenin yanı sıra otopark alanı da bulunuyor.

  İletişim:0232 765 71 97

 • Torasan Kamping
 • Hizmet:Adını aldığı Torasan’da yer alan kamp alanı, ağaçlarla dolu bahçesiyle gelen ziyaretçilerin ilgisini çekmekte. Denize yürüme mesafesindeki kamp alanında isterseniz kendiniz mutfağı kullanarak yemek yapabilirsiniz, isterseniz de tesisin kendi yemeklerinden tüketebilirsiniz. İzmir’in birçok yerinden kolay ulaşılabilen tesiste, WC, duş, elektrik, buzdolabı, bahçe, yiyecek- içecek ve otopark gibi olanaklar mevcut.

  İletişim:0538 634 26 30

 • Huzur Kamp
 • Hizmet:Denize yakın kamp alanlarından birisi de Huzur Kamp. Çevresinde bolca çam ağacı bulunan tesiste, mutfak ve otopark gibi hizmetler mevcut. WC, duş, elektrik, piknik alanlarıyla çadırınızla gelip konaklayabileceğiniz yerlerden olan tesise Balıkova istikametinden ulaşım sağlayabilirsiniz.

  İletişim:0539 601 85 97

  Urla’da Kamp Deneyimi

  Plajları koyları ve antik kentleriyle ünlü olan Ege’nin ilçelerinden biri olan Urla doğayla iç içe kamp kurmak için oldukça ideal bir konum. Birçoğu denize sıfır olan kamp alanları birçok bütçeye uygun seçeneklere sahip. Ayrıca ücretsiz kamp kurmak istiyorsanız da buraya gelerek, çevredeki tesislerden ihtiyaçlarınızı karşılayarak kamp kurabilirsiniz. Üzüm bağlarında yürüyüş yapabilir isterseniz de Urla’nın denizinde rüzgar sörfü, deniz kayağı gibi aktiviteler yapabilirsiniz.

  Urla’da Hangi Mevsimde Kamp Yapılmalı

  Urla’ya kamp yapmak için gidilebilecek en güzel mevsimler bahar ve güz dönemleri. Sahil şeridinde yer alan bir kasaba olduğu için tatil sırasında denize de girebilirsiniz. Buranın bir diğer güzel yanıysa Akdeniz iklimi etkisi içerisinde yer aldığı için yaz ve kış aylarında da kamp yapmak için uygun olması. Kış aylarında kamp ateşinizi kurarak ısınabilir ve sıcak çikolatanızı içebilirsiniz. Yaz aylarında şehrin gürültüsünden uzak plajlarda ışık kirliliği az olduğu için yıldızları izleyerek uykuya dalabilirsiniz.

  Urla’ya Nasıl Ulaşım Sağlanır?

  İzmir şehir merkezinden Urla’ya dolmuş kullanarak ya da özel aracınızla ulaşım sağlayabilirsiniz. Yaz aylarında Urla’ya düzenlenen vapur seferleri de ulaşım için tercih edilmekte. Urla’nın içerisindeki minibüslerle isterseniz kamp alanlarına ulaşım sağlayabilirsiniz. Urla’ya karavanınızla gelerek de kendi özel  tatilinizi yaparak keyifli zaman geçirebilir ve kamp deneyimi yaşayabilirsiniz.

  Diğer gönderilerimize göz at

  [wpcin-random-posts]

  Yorum yapın