https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
izmir günlük kiralık dağ evi - Gezilecek Yerler
Anasayfa » Haber » izmir günlük kiralık dağ evi

izmir günlük kiralık dağ evi

31.10.2022 22:45:00

Ege Denizi’nin incisi İzmir, tarihi ve doğal güzellikleri ile sizleri bekliyor. İzmir, İstanbul ve Ankara’dan sonra üçüncü büyük şehirdir. Manisa, Aydın ve Balıkesir ile komşudur. Dünyanın en eski şehirlerinden biridir ve bu şehirde keşfedilecek şeyler saymakla bitmez.

İstanbul’a araba ile 475 km uzaklıktadır ve müzikle dolu 4,5 saatlik bir yolculuğun ardından masmavi denizle tanışmak harikadır. Ancak araba ile seyahat ediyorsanız, arabadan inmek için şehir merkezine gitmeyi beklemeyin çünkü bölgede tüm dünyanın saygı ve hayranlıkla baktığı tarihi kalıntılar var.

eski şehirler

İzmir’deki antik kentlerden bazıları Smyrna, Agora, Efes, Bergama, Teus, Colophon ve Phocaia’dır. Ancak bu örnekler, İzmir’in tarihi zenginliğinin sadece küçük bir kısmı. İstanbul’dan otobüsle gelmek isteyenler 6 saatlik bir yolculuktan sonra İzmir’e ulaşabilirler.

Ankara’dan gelmek isteyenleri ise 7 saatlik bir yol bekliyor. Otobüs yolculuğu yaklaşık 7-8 saat sürüyor.

İzmir’de bir iki gün kalsanız da İzmir’e doyum olmuyor. Sizi buraya çeken tarih ya da doğa harikaları olsun, bu listedeki yerlere bir göz atmakta fayda var.

İzmir’de sayısız konaklama seçeneği var!

İzmir’de birçok konaklama seçeneği bulunmaktadır. Doğa ile iç içe otel, dağ evi ve bungalovlar, kamp alanları, karavan siteleri ve daha birçok konaklama seçeneğiniz var. Peki, İzmir’de ne görüyorsunuz?

Meşhur Cordon’da çimlere uzanıp, civardaki ünlü poyoze ile kahvaltı yaparak denizi izleyebilirsiniz. Burası ne kadar kalabalık olursa olsun, sabahları sessizken daha sessiz bir deneyim yaşayabilirsiniz. İzmir’in rengarenk mimarisini yoğun saatlerde bile doyasıya yaşayabilirsiniz, bir yerlerden hep müzik sesi gelir, Kordon hep cıvıl cıvıl.

Canınız tatlı çektiğinde meşhur İzmir Bombasını alıp çayın yanında afiyetle yiyebilirsiniz. Kıbrıs Şehitleri Caddesi’ni gezmek ve gün batımında lezzetli restoranlarında akşam yemeği yemek de ilaç gibi olacaktır. Atatürk Anıtı’nı Konak Cumhuriyet Meydanı’nda ziyaret edebilirsiniz. Ünlü İzmir Saat Kulesi’ni görüp, civardaki tüm turistler gibi fotoğraf çekebilir ve anılarınızı ölümsüzleştirebilirsiniz.

Konak Bostanlı: Keyifli bir vapur yolculuğu

Kalabalıktan çabuk sıkılanlar, Konak’tan Bostanlı’ya keyifli bir vapur yolculuğu yapabilir, sahilde yürüyüş yapabilir ve denizi seyredebilir.

Dario Moreno Caddesi’nde tarihi asansöre binmek, şehir manzarasına dalmak ve bölgenin ruhunun sizi sarmalamasına izin vermek yapılacak en iyi şeyler arasında.

Balçova Teleferiği’nden şehrin çok güzel bir manzarasını görmek mümkün. Akşam saatlerinde Dünya Barış Anıtı’na gidip biraz vakit geçirebilirsiniz.

İzmir’in doğa harikalarından biri olan Homer Vadisi, ideal bir piknik yeridir. Botanik Bahçesi ve İzmir Kuş Cenneti ziyarete açıktır. Türkiye’nin en iyi şarapları irice’de üretilir. Biz İzmir’i çok seviyoruz, umarız sizler için de keşiflerle dolu ilginç bir gezi olur.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın