https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
İzmir Gazi Kadınlar Caddesi | Ziyaret edilecek yerler - Gezilecek Yerler
Anasayfa » Haber » İzmir Gazi Kadınlar Caddesi | Ziyaret edilecek yerler

İzmir Gazi Kadınlar Caddesi | Ziyaret edilecek yerler

İzmir Gazi Kadınlar Caddesi

İzmir gezilecek yerler denilince akla ilk gelen adreslerden biri Gazi Kadınlar Caddesi. Alsancak’ta Gazi Kadın Okulu; Bünyesinde çok sayıda bar, disko ve karaoke cafe bulunmakta ve eğlencenin nabzını tutmaktadır.

önemli bilgi: İzmir’in keşfedilmemiş yerlerini keşfetmek istiyorsanız, tarihi sokaklarında dolaşın ve en güzel koylarında yüzün. İzmir Gezilecek Yerler Sizler için oluşturduğumuz listemize bir göz atın, pişman olmayacaksınız. 🙂

İzmir Gazi Kadınlar Caddesi

1453. Sokak olarak da bilinir. Gazi Kadınlar Sokağı’nda ne yenir, nereler gezilir, sevgilinizle neler yapılır? Bu soruların cevaplarını bu içerikte sizlerle paylaşıyoruz!

Gazi Kadınlar Sokağı’nda Gece Hayatı

Gazi Kadınlar Sokağı
Gazi Kadınlar Sokağı

Kırmızı bayrak; Bilindiği gibi İzmir’in en hareketli boş zaman hayatına sahip olduğu bölgelerden biridir. 1453 Caddesi üzerinde sabaha kadar dans etmek isteyenlerin ve farklı mekan tasarımlarını sevenlerin tek adresi.

Alsancak’ta uygun fiyatlı diskoların bulunduğu Gazi Kadınlar Caddesi’nde farklı konseptlerde hizmet veren eğlence mekanları bulmak mümkün. Herkesin özgürce dans edebileceği ve genel olarak polis devriyelerinin bulunduğu Gazi Kadınlar Caddesi’nde bile dans eden insanları görmek mümkün.

İzmirliler Gazi Kadınlar Sokağı’nda diledikleri gibi eğlenirken, turistler de kendi tarzlarına uygun eğlence mekanlarını seçerek “kalbi ne mutlu ediyorsa” tadını çıkarabilirler. Çünkü desenleri sık sık yenilenen mekanlar; Gazi Kadınlar Caddesi üzerinde yer almaktadır.

Gazi Kadın Sokağı’nda ne yiyoruz?

Gazi Kadınlar Sokağı’nda yemek yiyebileceğiniz çeşitli yerler var. için ; Bu cadde Alsancak’ın kalbinde yer almaktadır. Çünkü; Dönerciler, kebapçılar, yabancı lezzetler ve mezeler gibi çeşitli lezzetler Gazi Kadın’da. ama; İzmirliler eğlenceden önce veya sonra Gazi Kadın Sokağı’nın köşesindeki kumrucu ve boyoz lokantasına mutlaka uğrarlar. Alkol içtikten sonra acıkıyorsanız köşedeki Buoys ve Comoroku mağazasında durup bir şeyler atıştırabilirsiniz.

Gazi Kadınlar Caddesi çevresinde gezilecek yerler

Alsancak’ta 1453 Caddesi’ne en yakın yerler aslında İzmir’de gezilecek diğer yerler. örneğin; Gündoğdu Meydanı da Alsancak’a yakın ve çok sayıda turist çekiyor. Toplantılara, kutlamalara ve konserlere ev sahipliği yapan Gondogo Meydanı’nda muhteşem deniz manzarası karşısında midye yeme keyfi paha biçilemez!

Gündoğdu Meydanı’nda mola verdikten sonra müzeleri gezmek isterseniz yakınlarda bulunan Atatürk Müzesi’ne gidebilir ve kısa bir ziyaret yapabilirsiniz.

Gazi Kadınlar Sokağı’nda yapmadan asla dönmemeniz gereken şeyler

Alsancak Gazi Kadınlar Sokağı’nı ve çevredeki sokakları dolaşmadan ve doyasıya eğlenmeden İzmir’e geldiğinizi söylememelisiniz. Tren, Klinik ve Vecihi gibi farklı konseptlerde eğlence sunan yerlere gitmeli, biraz eğlenmeli ve başka yerlere göz atmalısınız. Ayrıca dilek fenerinin bu sahil caddesinde uçması da çok yaygın. Sevdiğinizle keyifli bir akşam geçirdikten sonra güvenlik fenerinde uçabilir ve vapur yolculuğuna çıkabilirsiniz.

Gazi Kadınlar Caddesi’nde Alışveriş

Alsancak tarihi ve turistik bir bölge olduğu için size çok çeşitli alışveriş imkanı sunabilir. El yapımı ürünleri kolayca bulabileceğiniz Gazi Kadınlar Caddesi’nde alışveriş yapabilir, sevdiklerinize özel hediyeler alabilirsiniz. Ayrıca farklı giyim tarzları için size alternatif giyim mağazaları sunabilen Gazi Kadınlar Caddesi, ünlü markalara ev sahipliği yapabilmektedir.

Gazi Kadınlar Sokağı’na fişsiz dönmemeniz gerektiğini söylesek, elbette Alsancak logolu bardak, çanta ya da hediyelik eşya derdik.

Gazi Kadın Sokağı’nda nerede kalınır?

İzmir’in gece hayatını yaşamak isteyenler mutlaka Gazi Kadınlar Sokağı’nda olmalı. Alsancak’ın en ünlü eğlence mekanına ev sahipliği yapan Gazi Kadınlar Caddesi’nde güzel vakit geçirdikten sonra dinlenmek isterseniz civarda güzel oteller var.

Her bütçeye uygun konut sağlamak El-Sinjak Kadınlar Sokağı Gazi yakınındaki otellerin isimleriAşağıdaki gibidir:

Apart Otel Alsancak

Viva La Vita Butik Otel

Viramor Otel

Balkan Otel

Gazi Kadınlar Sokağı’na ne zaman gidilir?

Tatil rotanızı Gazi Kadınlar Caddesi’ne kaydırmayı düşünüyorsanız, ilkbahar ve yaz aylarında Alsancak’ı mutlaka ziyaret edin. Çünkü kışın Gazi Kadınlar Sokağı’nda pek fazla insan olmasa da şenlik ve eğlence konseptleri yok. Mart ayından bu yana her gün keyif garantisi veren Gazi Kadınlar Sokağı’nı ziyaret etmek için en uygun tarihler ilkbahar ve yaz ayları.

Gazi Kadınlar Sokağı’na nasıl gidilir?

Alsancak’ta Gazi Kadınlar Caddesi’ne gitmek için Kıbrıs Şehitleri’nde inerek kısa bir yürüyüş yapabilir veya Gazi Kadınlar Caddesi’ne en yakın taksi duraklarında inebilirsiniz.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın