https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
İsteseniz Bile Gidemeyeceğiniz 10 Yasak Bölge - Gezilecek Yerler
Anasayfa » Haber » İsteseniz Bile Gidemeyeceğiniz 10 Yasak Bölge

İsteseniz Bile Gidemeyeceğiniz 10 Yasak Bölge

gidemeyeceğiniz 10 yasak bölge

İnsanların girmesinin tamamen yasak olduğu bazı alanlar var. Özellikle bazı alan ve yerlerin yasak olması nedeniyle oldukça ilgi görmektedir. Şimdi isteseniz de asla gidemeyeceğiniz bu yerlere daha yakından bakalım.

gidemeyeceğiniz 10 yasak bölge

Dünyanın herhangi bir yerine seyahat etmek benim işim ve yeni deneyimlerden korkmak bana göre değil dersem, hevesinizi ekinlerinizde bırakıp asla gidip dünya gözüyle görmeyeceğiniz yerler burada. Uzaktan da olsa bir bakın ve gitmeyi asla düşünmeyin 🙂

1) Yılan Adası / Brezilya

Yılan Adası - Brezilya
Yılan Adası

Yılan AdasıBir insanı öldürecek ve derisinin erimesine neden olacak kadar güçlü binlerce yılana ev sahipliği yapan bir adadır. Metrekarede bir yılan var. Adaya giriş yasak çünkü buraya giren birinin hayatta kalması imkansız.

2) Shi Huang’ın Mezarı / Çin

Shi Huang Türbesi
Shi Huang Türbesi

bilindiği gibi Shi HuangÇin’in en önemli hükümdarlarından biridir. Ölümsüzlüğe olan sevgisi ve onlara hizmet etmek için inşa ettiği toprak askerleriyle tanınan Shi Huang’ın türbesi yasaktır. Çin hükümeti, her biri farklı bir yüz ifadesine sahip binlerce askerin barındığı tapınağa girişi yasaklıyor. Bölgede arama yapmak bile yasaktır.

3) Lascaux Mağarası / Fransa

Lascaux Mağarası - Fransa
Lascaux Mağarası – Yasak Bölge

FransaBu mağara iki küçük çocuk tarafından tesadüfen keşfedilmiştir. Antik çağlardan kalma tuhaf tabloların yer aldığı mağara, ilk keşfedildiğinde ziyaretçilere açılmış. Ancak mağaradaki resimler zamanla solduğundan mağaraya girişler tıkanmıştır. Lascaux MağarasıDaha özel araştırmalar yürüten araştırmacılar ve arkeologlar girmekte serbesttir. Taş Devri’nden bu görüntülerle ünlü olan mağaranın yaşının 20.000 civarında olduğu tahmin ediliyor. 1979 yılında UNESCO tarafından koruma altına alınan mağaraya izinsiz girilemez.

4) Kuzey Sentinel Adası / Hindistan

Kuzey Sentinel Adası
Kuzey Sentinel Adası

İsteseniz bile gidemeyeceğiniz yerlerden biri de Hindistan. Kuzey Sentinel Adasıo. Bu adada yaklaşık 500 yerlinin yaşadığı biliniyor. Günümüz teknolojilerinin hiçbirini kullanmayan ve tamamen normal bir yaşam süren yerli halk, dünyadaki hiçbir gelişmeden haberdar değil. Adanın özgün yapısını bozmamak ve yerel nüfusu farklılaştırmamak için Hindistan’da bulunan bu adaya girmek yasaktır.

5) Ofis 39 – Oda 39 – Oda 39 / Kuzey Kore

oda 39
Oda 39 – Yasak Bölge

39. Geri Bu oda olarak bilinir Kuzey KoreEn gizli arşivler. Söylentilere göre devlet başkanı ve ailesinin çeşitli mal ve servetlerinin korunduğu ve kontrol edildiği oda 39 numaralı odadır. Ancak odanın içeriği hakkında henüz net bir bilgi yok. Odaya girmek kesinlikle yasaktır ve buraya aileleriyle birlikte girenler öldürülür.

6) Svalbard Global Tohum Deposu/Norveç

Svalbard Küresel Tohum Deposu
Svalbard Küresel

Dünyanın sonu olarak da bilinir Svalbard Küresel tohum depolama, NorveçKuzeydeki Spitsbergen adasında yer almaktadır. Buzulun altında 130 metre derinlikte bulunan bu gölete girmek kesinlikle yasaktır. Bu depoyu kurmanın temel amacı, dünyadaki savaş ve felaket gibi olaylarda buğday ve birçok bitki tohumuna erişebilmektir. Bu sayede dünyada herhangi bir kıtlık olması durumunda bölgeye tohum ekmek mümkün olacaktır. Yıllardır ahırda milyonlarca tohum, malzeme ve bitki depolanmıştır.

7) Pine Gap / Avustralya

çam boşluğu
çam boşluğu

Pine Gap’e giriş yasaktır. Ama ilginç olan şu ki çam boşluğuAyrıca uçağın üzerinden uçmak da yasaktır. Pine Gap’in tam olarak ne olduğu bilinmiyor ancak devasa bir uzay üssü olduğuna inanılıyor ve takip merkezi olarak kullanılıyor. Avustralya’nın merkezinde yer almasına rağmen, Pine Gap Amerika Birleşik Devletleri tarafından işletilmektedir.

8) Mzhori bölgesi / Rusya

Mezhgorye bölgesi
Mezhgorye bölgesi

Girişin kesinlikle yasak olduğu alanlardan biri. Mezhgorye bölgesinde Dev kraterlerin varlığı bilinmektedir. Ayrıca nükleer çalışmaların yapıldığı bu alan en gizemli alanlardan biridir.

9) Hava Durumu Dağı / ABD

hava durumu dağ
Hava Dağ – Yasak Bölge

Büyük bir felaket durumunda, ülkenin seçkinlerinin yaşayacağı yer olarak bilinir. hava durumu dağ Hem yer altı hem de yer üstü yaşam için fırsatlar sunar. Bölgeye giriş kesinlikle yasaktır.

10) Alan 51 / ABD

51. Bölge - ABD
51. Bölge – ABD

Dünyanın en korunaklı ve en gizli bölgelerinden biri olan 51. Bölge’ye girmek yasaktır. Uçak, düşman silahlarını incelemek için bir araştırma ve analiz merkezi olarak kullanılıyor. 51. bölge Birçok kişinin merakını uyandıran bir yerdir. bölge, Las vigas133 km kuzeybatıda yer almaktadır. Amerika Birleşik Devletleri Bu alana kim girerse, hatta izinle giren şef bile hangi nedenle olursa olsun öldürüleceği söylenebilir.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın