https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
İstanbul’da Lise Çarşıları | Ziyaret edilecek yerler - Gezilecek Yerler
Anasayfa » Haber » İstanbul’da Lise Çarşıları | Ziyaret edilecek yerler

İstanbul’da Lise Çarşıları | Ziyaret edilecek yerler

İstanbul’da yüksek sosyete pazar çarşıları

Bu yazımızda İstanbul sosyete çarşılarını tek tek gezdik. Detaylı bilgi almak istediğiniz marketin adresine tıklamanız yeterli. Pazarı ziyaret etme fırsatını kaçırmayın! Bildiğiniz gibi mahalle pazarlarından taze sebze meyve alan bir halkız. Bu, alışveriş merkezleri ve süpermarketler için hala aynı tutkuyla devam eden geleneğimizdir. Özellikle topluluk pazarlarının hayatımızda sabit bir yeri yoktur. Giyimden ayakkabıya, takıdan çantaya, aksesuardan ev tekstiline kadar aradığınız her şeyi, alışverişi seven her kadının ziyaret ettiği bu samimi ve sıcak pazarlarda bulmanız mümkün. Sıcak havalarda keyifli bir alışverişe ne dersiniz?

Kadıköy-Sally-Pazari-02Kadıköy Salı pazarı Salı ve Cuma günleri kurulur. Salı günü gidenler çoğunlukla sebze ve meyve tezgahlarının açık olduğunu görebilirler. Ama Cuma, gerçek alışverişin geri döndüğü gündür… Rengarenk kumaşlar tükendiğinde, çantalar ve tekstil ürünleri sudan ucuza alıcı bulduğunda, tarihin ilhamıyla sık sık karşılaşırsınız. Piyasada 20 hatta 30 yıldır ticaret yapanlar var. Rızkını ve ekmeğini tarihi Salı Pazarı’ndan aldıklarını söylüyorlar. Tabii ki en büyük ilgi Anadolu yakasından geliyor. Devamını oku.

Bomonti Bit Pazarı Flohmarkt, İstanbul, TürkiyePazarın bulunduğu alan oldukça geniş bir alandır. Aynı zamanda, kapatma birçok insanın kötü havalarda ziyaret etmesini mümkün kılıyor. Önce yüzlerce tezgahtaki nostaljik ürünlerin nasıl bir araya toplandığını merak ediyor ve ardından anneannenizin kullandığı ve daha önce görmediğiniz ürünleri keşfetmek için yola çıkıyorsunuz. Çok yaşlı değilseniz, iyi olduğunu düşündüğünüz bazı ürünleri satıcıya sormalısınız.

Buraya gelen ekibin çoğu nostaljik meraklılar. Her hafta gelip eli boş dönmeyen insanlar var. Ayrıca eşyaları satın alan bazı kişiler, evlerinin klasik dekor tarzını yansıtmak için aksesuarları buradan aldıklarını söylüyorlar. Devamını oku.

Erinköy-toplum-pazar-02Evinizde farklı bir dekoratif uyum yaratmak isteyebilirsiniz. Bunun için elbette küçük dokunuşlarla büyük farklar elde edemeyecek kimse yoktur. Erenköy sosyete pazarından dekoratif aksesuarlar aldığınızda iki şey elde edersiniz. Hem ucuzluğu, hem dekorun akışını hem de evinizin görünümünü değiştirecek mükemmel aksesuarlar… Klasik sevenler için nostalji kokulu ürünler, modernliği ve lüksü sevenler için country tarzı aksesuarlar pazarda sahiplerini bekliyor.

Pazar tekstil ürünleri açısından da gelişmiştir. Çocuklar, gençler ve yaşlılar için geniş bir ürün yelpazesi mevcuttur. Genelde modayı ve modayı takip edenler buradan hatta marketlerden kıyafet alışverişi yapmazlar. Ancak kendi kostümünü yapanlar ya da kendisine yakışanı trend olarak görenler, Erinköy’deki sosyete pazarında elbise satan tezgahlara göz atıyor. Devamını oku.

Beylikdüzü-Beylik-Pazari-03Bu kış sert geçen kış nedeniyle pazarın kaderi kötü oldu. Cap’in çökmesi nedeniyle piyasanın bir buçuk yıl boyunca yükselmeme riski vardı. Barış semtinde bulunan Beylik Pazarı, belediye meclisi kararıyla kısa sürede Adnan Kahveci mahallesinin kapalı çarşı alanına taşındı. Böylece Beylikdüzü Beylik Çarşısı’nın sevenleri ve bayileri büyük bir dertten kurtulmuş oldu. Belediyenin pazarla ilgili büyük projeleri var. Mahalle pazarını ürünlerin daha ucuza alınabileceği bir pazar haline getirmeye çalışıyorlar. Ayrıca park etme gibi sorunları da çözecek ve daha fazla insanın arabayla kolayca gelmesini sağlayacaktır. Taşıması çok kolay hale getirilmiştir. Beylikdüzü’nün tüm ilçelerinden çarşıya ücretsiz servis otobüsleri mevcuttur. Devamını oku.

Beylikdüzü Çarşı Çarşısı
Beylikdüzü Çarşı Çarşısı

Aklınıza gelebilecek en ünlü markaların ürünlerini Beygah Market’te bulmanız mümkün. Baktığınızda orijinal olmadığını düşünüyorsunuz ama etiketinden orijinal olduğunu hemen anlıyorsunuz. Ünlü markaların ihracat fazlası ürünleri bu pazarda satılmaktadır. Tekstil ürünlerinden dekoratif ürünlere ve kozmetiğe kadar. İşin en güzel yanı hiçbirinde hasar veya kusur olmamasıdır. Yüksek sosyete pazarında çok ucuza mağazada pahalı bir ürün satın almak mümkündür.

Beylikdüzü Belediyesi tarafından sağlanan ücretsiz servis, çarşıya ulaşımı oldukça kolaylaştırdı. Semtin ve İstanbul’un en önemli iki çarşısının burada olması belediyenin pazara yönelik çalışmalarını artırdı. Perşembe günleri her mahalleden Beygah Azar’a, Pazar günleri ise Belik Çarşı’ya ücretsiz servis otobüsleri hareket etmektedir. Devamını oku.

Başakşehir Başbazar 02Piyasada görmek istediğiniz her şeye sahiptir. Peki ya göremediğiniz şey bu piyasada da var desek! Örneğin, çocuklarınız için bir oyun alanı ve 6D sinema veya bir restoran ve yeşil alanlar. Kusursuz bir iç tasarımla halkın beğenisine sunulan Başak Çarşısı, Başakşehir’de yaşayanların en çok uğradığı yerlerden biri haline geldi. Eski piyasa anlayışına bir tepki olarak alsak da insanlara sunabileceği mükemmel bir mekan ile şimdiden gönüllerde taht kurmuştur. Belediye tarafından hafta içi her gün çalışan servis otobüsleri Spike Market’e gitmektedir. Her gün çarşı kurulmasa da insanlar kapalı çarşı alanında bulunan restoran veya sinema gibi eğlence merkezlerinde vakit geçirmektedirler. Devamını oku.

Bakırköy Dernek Pazarı
Bakırköy Dernek Pazarı

Alışveriş denilince akla kadınlar gelir. Topluluk pazarında buna ikna olabilirsiniz. Etrafta erkek yok gibi. Karılarından zorla gelen kâtipler, kocalar, içeriyi dolaşıp bu nasıl kalabalık diyen genç erkekler. Bunlar kaldırılınca geniş pazar alanının her karesine kadınlar düşüyor. Zaten bu pazarda sebze meyve bulmak zor. Gelenler genellikle kıyafet almak için çarşıya gelirler. Birçok tezgahta tekstil ürünleri var. Kadınlar kendilerine en uygun olanı seçerler. Abiye satan tezgahlarda daha büyük kalabalıklar var. Özel günlerinde abiye elbise giymek isteyenler son model abiye elbiselere 25 lira fiyatla sahip olabiliyor. Devamını oku.

Pazartürk-Başehir-02Pazartürk Pazarı’na gittiğinizde halk pazarlarından daha düzenli ve planlı bir yere gitmiş olursunuz. Ayrıca, birçok tezgahtar, insanlar daha ucuza mal alabilsin diye pazarda rekabet eder. Fazla mal satışa sunulur. Ünlü markaların kıyafetlerini hatasız, hasarsız ve çok ucuza satın alabilirsiniz. Mekanı oluşturmak için kullanılan malzemelerden, belediyenin çarşıya ulaşım için verdiği hizmetlere kadar güncel piyasa kültürünü modern bir şekilde yansıtan çarşılarımızdan birini göreceksiniz.

Örneğin kendi arabasıyla gelenler için geniş bir otoparkı var. Aynı zamanda bayilerin araçlarını koyabilecekleri bir otopark bulunmaktadır. Böylece pazarın olduğu yerde trafik ve park sorunu yaşanmamaktadır. Devamını oku.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın