https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
İstanbul Modern Sanat Müzesi | Nerede, ziyaret saatleri ve giriş ücretleri - Gezilecek Yerler
Anasayfa » Haber » İstanbul Modern Sanat Müzesi | Nerede, ziyaret saatleri ve giriş ücretleri

İstanbul Modern Sanat Müzesi | Nerede, ziyaret saatleri ve giriş ücretleri

İstanbul Modern Sanat Müzesi

Türk sanatsal yaratıcılığını ve kültürel kimliğini ulusal ve uluslararası sanat ortamıyla paylaşmak amacıyla 2004 yılında Türkiye’nin ilk modern ve çağdaş sanat müzesi olarak kurulan Modern İstanbul, çok disiplinli etkinliklere ev sahipliği yapıyor.

Müzenin koleksiyonları, sergileri ve eğitim programları, sanat gibi her alandan ziyaretçi çekmeyi ve sanata aktif katılımlarını sağlamayı amaçlamaktadır. İstanbul Boğaz’ın kıyısında Karaköy’de 8000 metrekare alan üzerine kurulan ve 14 yıldır bu binada faaliyetlerini sürdüren Modern İstanbul, Mayıs 2018’den itibaren 3 yıl süreyle Beyoğlu’ndaki geçici mekânında ziyaretçilerini ağırlıyor, Yeni bina tamamlanana kadar. Geçici ve kalıcı sergi salonları, fotoğraf galerisi, eğitici ve sosyal programları, kütüphanesi, sineması, kafesi ve mağazası ile kültürel faaliyetlerini sürdürmektedir.

İstanbul Modern Sanat Müzesi hakkında bilgiler

Modern İstanbul, kurulduğu 2004 yılından bu yana yedi karma sergi düzenlemiştir. Bu sergiler aracılığıyla uluslararası bir yönelimle gelişen koleksiyonunu paylaşırken, modern ve çağdaş Türk sanatında değişim ve dönüşüme de yer verdi. Kronolojik ve tematik bir yaklaşımla hazırlanan bu sergiler, günümüz sanat dünyasındaki yeni dinamikleri görünür kıldı ve farklı coğrafyalardaki çağdaş yaklaşımlarla kavramsal benzerlikler içeriyordu. Sanatın sınırları aşan ortak doğasını göstermek amacıyla bu sergiler, sanatçıların geçmiş ve güncel eserlerini sundu.

İstanbul Modern Sergi Alanı
İstanbul Modern Sergi Alanı

Beyoğlu’ndaki İstanbul Modern Geçici Mekan’da gerçekleştirilen bu son koleksiyon sergisi, müzenin koleksiyonunu oluşturan üç önemli yönü bir araya getiriyor. Üçüncü katta, 1950 sonrası Türkiye sanat ortamında soyut ve figüratif resmin gelişimi ünlü örnekler üzerinden kronolojik bir akış içinde sunulmaktadır. Birinci bölüm, Anadolu ve İslam kültüründen beslenen geometrik ve lirik bir yaklaşıma dayalı soyut resmin görsel ve düşünsel etkilerini göstermektedir.

İstanbul Modern Sergi Alanı
İstanbul Modern Sergi Alanı

Takip eden ikinci bölüm, figüratif resmin sosyal gerçekçilik örneklerini, 1970’lerdeki yeni figüratif yaklaşımları ve 1980’lerin dışavurumcu ve kavramsal örneklerini kapsar. İkinci kat, doğa ve çevrenin şekillendirdiği çağdaş sanat dünyasının çeşitli eserlerini bir araya getiriyor. Resim, heykel, video, yerleştirme, fotoğraf gibi disiplinlerde doğanın kültürel yansımalarının izini süren, çevre sorunlarına duyarlı sanatçıların son dönemde ürettikleri işlere odaklanıyor. Bu seçki ve sergi, doğanın yok olmasına, kaynakların tükenmesine ve çevre sorunlarının kaçınılmaz artışına dikkat çekmek isteyen bir yaklaşımla farklı kuşaklardan sanatçıları bir araya getiriyor.

İstanbul Modern Sanat Müzesi ziyaret tarihleri ​​ve giriş ücretleri – 2022

ziyaret saatleri: Müze pazartesi günleri hariç her zaman ziyarete açıktır.

Salı ve Cumartesi 10.00-18.00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

Pazar günleri 11:00 – 18:00 saatleri arasında açıktır.

Salı saatleri 18-25 yaş arası gençlere ve Türkiye’de ikamet edenlere 14.00-18.00 saatleri arasında ücretsizdir.

Perşembe Türkiye’de konaklayan ziyaretçiler için ücretsizdir.

İstanbul Contemporary Üyeleri, Engelli Ziyaretçiler, 12 yaş altı çocuklar, ICOM, CIMAM, MMKD kart sahipleri: ÜÜCRETSİZ KARGO

giriş bedeli: bana göre: 45 TL

indirim (Öğrenci, öğretmen, emekli ve 65 yaş üstü): 26 TL

gruplar (10 kişi ve üzeri): 37 Tel

İstanbul Modern Sanat Müzesi nerede ve nasıl gidilir?

Tebük: Asmalımescit Mahallesi, Meşrutiyet Caddesi No: 99, Pk: 34430 – Beyoğlu / İstanbul

telefon: 0212334 7300

Nasıl gidilir?: Müze, Meşrutiyet Caddesi’ndeki Union Française binasında yer almaktadır. Metroyu kullananlar Sheshan istasyonunda inerek müzeye ulaşabilirler.

Konum bilgisi

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın