https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
İstanbul İllüzyon Müzesi (Nerede? Giriş ücretleri ve ziyaret saatleri) - Gezilecek Yerler
Anasayfa » Haber » İstanbul İllüzyon Müzesi (Nerede? Giriş ücretleri ve ziyaret saatleri)

İstanbul İllüzyon Müzesi (Nerede? Giriş ücretleri ve ziyaret saatleri)

İllüzyon Müzesi İstanbul

İllüzyon Müzesi ile İstanbul’un gizemli anahtarı artık sizin elinizde. 🙂 Şaka bir yana; İllüzyon gösterilerinin nasıl yapıldığı merakı yediden yetmişe herkesin ilgisini çeken bir konudur. Dizide bir hile olduğunu bilsek de dizinin mükemmelliği ve ortaya çıkan şaşırtıcı sahne izlenmeye değer.

İllüzyon merakını derinden gideren bir projenin tasarımını ifade eden İllüzyon Müzesi fikri 2015 yılında Zagreb’de ortaya çıktı. Müzenin yoğun ilgi gören ikinci durağı ise Berlin oldu. Ardından Atina, New York ve 15 farklı şehirde kapılarını açan müze, nihayet İstanbul İstiklal Caddesi’ndeki Narmanlı Han’da illüzyon severlerle buluşuyor.

önemli bilgi: İstanbul’un keşfedilmemiş yerlerini keşfetmek istiyorsanız tarihi sokaklarında dolaşabilir ve adanın plajlarında yüzebilirsiniz. İstanbul’da Gezilecek Yerler Sizler için oluşturduğumuz listemize bir göz atın, pişman olmayacaksınız. 🙂

İllüzyon Müzesi videomuz

Müzeyi yakından görmek isteyenler gelin birlikte bakalım. Gelecekte daha fazla video için lütfen Youtube kanalımıza abone olun. Desteğiniz için şimdiden teşekkür ederiz. 🙂

İstanbul İllüzyon Müzesi hakkında bilmeniz gerekenler

Diyelim ki Narmanlı Han’da açılan müze 3 katlı. Aile dostu müzede tadını çıkarabileceğiniz 60’tan fazla aktivite var. En ilginç kısım ise illüzyon gösterilerinde kullanılan ekipmanlar. Ayrıca ziyaretçiler yanılsamanın ortaya çıkmasına yardımcı olan araçları öğrenip deneyimleyebilirler. Infinity Room, Ames Room, Tunnel ve Overhead House, müzede deneyimleyebileceğiniz kukla odalardan bazıları.

İllüzyon Müzesi - Ters Ev
İllüzyon Müzesi – Ters Ev

Öncelikle şunu belirtelim. Hayali İstanbul Müzesi ile klasik müze aynı şey değildir. Bir müzeyi gezerken en son isteyeceğiniz şey fotoğraf çekmek veya eserlere dokunmaktır. Bu da müze tur deneyiminizi olumsuz etkiler. Ancak İllüzyon Müzesi’nde her şeyi keşfedip dokunabilir, illüzyon odalarını deneyimleyebilir, görsel ve duyusal açıdan farklı bir gün geçirme fırsatı yakalayabilirsiniz.

İllüzyon Müzesi İstanbul
İllüzyon Müzesi İstanbul

yanılsama odaları

Keyifli anlar yaşamanızı sağlayacak en heyecan verici illüzyon odası Vortex adı verilen tüneldir. Bu tünele girmeye ve cesaret göstermeye karar verdiğinizde kendinizi silindirik bir yapının içinde dönerken bulabilirsiniz. Hareket eden silindirde adım atabilme becerisi oldukça zor ve heyecanlı bir duruma dönüşmeye başlar. Garip olan şey, düz bir odada olmanız ve aslında döndürülemez olmanızdır. Ancak tünele girdiğinizde karşınıza çıkan farkındalık size silindirik ve hareketli bir yerde olduğunuzu hatırlatır. Diğer odaların da tünel kadar ilginç olduğunu söylemeliyiz. Sonsuz odada yerçekimine meydan okuyan bir insan gibi hissedebilirsiniz.

İstanbul İllüzyon Müzesi - Sonsuz Odalar
İstanbul İllüzyon Müzesi – Sonsuz Odalar

Sadece müzede sahte oda yok. İllüzyon gösterileri sırasında kullanılan öğeler ve koleksiyonlar da vardır. Bunlardan biri de hologram kiti. Bu parçalar da mutlaka görülmeli. Her bir parçanın duyular üzerindeki etkisinin ne kadar aldatıcı olduğunu keşfettiğinizde, beyin ve biliş hakkındaki düşünceleriniz değişebilir. Müzenin amaçlarından biri de budur. Beyni öğrenirken eğlendirin ve öğretin.

Çocuklar ve yetişkinler için akıl oyunu odaları

İstanbul İllüzyon Müzesi’ndeki akıl oyun odaları aracılığıyla çocukların bilişsel düşünme becerilerinin artırılması hedefleniyor. Bu doğrultuda gelişimi sağlamak ve stratejik bir akıl kullanımını geliştirmek için hem çocuklar hem de yetişkinler için farklı zorluk seviyelerinde oyunlar bulunmaktadır. Bu odada hem eğlenebilir hem de öğrenebilirsiniz. Ailecek, okul veya arkadaş grubu ile gelebilirsiniz. Ancak grup olarak gitmek isteyenlerin rezervasyon yaptırmaları gerekmektedir.

İllüzyon oyunları aklın müzesi
İllüzyon oyunları aklın müzesi

Hediyelik Eşya Yeri: Akıllı Mağaza

Müzedeki harika bir deneyimden sonra yanılsamanın altında kalacağınızı garanti edebilirim. Müzede hatıra haline getirilmesini isteyenler için bir de dükkân bulunuyor. 80’den fazla oyuncak ve hediyelik eşyanın bulunduğu mağazada ikilem, ahşap yapbozlar ve akıl oyunları için hediyeler satın alınabilir.

İstanbul İllüzyon Müzesi ziyaret saatleri Giriş ücreti 2022

giriş ücreti:

Tam bilet: 95 TL

Öğrenci : 60 Türk Lirası

ziyaret saatleri: İstanbul İllüzyon Müzesi haftanın her günü misafirlerine açıktır. Vardiya sabah 10.00’da başlar ve akşam 22.00’de biter.

Ulaşım Bilgileri İstanbul İllüzyon Müzesi

Adres 1 – İstanbul İstiklal: Narmanlı, Bağımsızlık CD’si. No.: 180, 34421 – Beyoğlu / İstanbul – (Konum bilgisi Tıkla.)

Adres 2 – İstanbul Anadolu: Emaar Square Mall Ünalan Mahallesi Libadiye cad. No: B2/1 – Üsküdar / İstanbul – (Konum bilgisi Tıkla.)

telefon: (0212) 244 06 64

Nasıl gidilir?: İstanbul’un en işlek caddelerinden biri olan İstiklal Caddesi üzerinde bulunan müzeye Eminönü’nden 74 veya 74A numaralı otobüslerle ulaşılabilir. Eminönü’nden İstiklal’e sadece 6 istasyon var. Kadıköy tarafında insanların önce Avrupa yakasına geçmesi, ardından İstiklal Caddesi’ne ulaşması gerekiyor. Marmara’yı Üsküdar’dan ve Kadıköy’den vapurla geçebilirsiniz.

e: en sonunda İstanbul’daki Tarihi Müzeler Buraya veya Beyoğlu’ndayken bir göz atmak isterseniz, Taksimde gezilecek yerler Sizler için oluşturduğumuz listemize de buradan ulaşabilirsiniz. 🙂 İyi yolculuklar.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın