İstanbul En Güzel 13 Kamp Alanı – Gezilecek Yerler

İstanbul En Güzel 13 Kamp Alanı

7.03.2024 12:25:00

Türkiye’nin hatta dünyanın en popüler şehirlerinden biri olan İstanbul bambaşka özelliklere sahip iki yakası, boğazı, tarihi yapıları, farklı özelliklerdeki semtleri, renkli yapıları, müzeleri, doğası, adaları ve daha sayamadığımız birçok özelliğiyle ön plana çıkan bir şehir. İstanbul’un metropol tarafının arka yüzünde ünlü ormanları, plajları ve kamp yapmaya uygun bölgeleri de bulunuyor. Burada yaşayanların hafta sonu kaçamakları için adalara, Şile’ye ya da Ağva’ya hatta birçok ormana gittiğini görebilirsiniz. Doğayla iç içe bu bölgelerde hem İstanbul’un gürültülü ve aktif yaşamından uzaklaşarak dinlenebilir hem de fırsat bulamadığınız yaz tatilinizin tadını çıkarabilirsiniz.

İstanbul’un En İyi 13 Kamp Alanı:

 • Ağva Kilimli Koyu Kamp Alanı

 • Hizmet:İstanbul’da ücretsiz kamp yapmak istiyorsanız listenize mutlaka eklemeniz gereken destinasyonlardan biri Kilimli Koyu. Ağva’da yer alan doğayla iç içe bölge İstanbul’un merkezine de oldukça yakın. Koya yakın ve size uygun bulduğunuz bir alanda kamp kurabilir yakın çevrede yer alan tesislerden WC, duş, elektrik, yeme-içme gibi ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz. Ayrıca buraya karavanınızla da ulaşım sağlayabilirsiniz.

        2. Sahil Kamp İstanbul

  Hizmet:Kamp yapmanın yanı sıra aktiviteler yapabileceğiniz ve eğitim tesisi olarak da geçen kamp alanı Şile’de yer alıyor. Denize sıfır kamp alanında çadır, karavan hatta bungalov kamp imkanı da bulunuyor. Ayrıca buraya gelirken kendi çadırınızı da getirebilirsiniz. İçerisinde WC, duş, elektrik, yeme- içme, Wi-fi gibi olanaklar da bulunuyor. Burası kamp alanı olmasının yanı sıra spor ve aktivite tesisi olarak da kullanıldığı için kaliteli zaman geçirmek için burayı tercih edebilirsiniz.

  İletişim:0216 419 74 40

  3. Woody Ville Kamp Alanı

  Hizmet:Şile’de yer alan kamp alanlarından biri de Woody Ville Camping. Burada diğer kamp alanlarından farklı olarak kovboy teması bulunuyor. Geniş bir araziyi kapsayan kamp alanında çadır, bungalov, pansiyon gibi seçenekler bulunuyor. WC, duş, elektik, Wi-fi, yeme-içme gibi hizmetlere de sahip. Tüm bunların yanı sıra konforlu kamp alanın havuzunda da zaman geçirebilirsiniz.

  İletişim:0532 507 75 50

  4.Seferoğulları Kamping

  Hizmet:İster çadır ister bungalov kamp yapmak için tercih edebileceğiniz kamp alanı Ağva’nın merkezinde yer alıyor. 2 ila 4 kişilik çadırlarda konaklarken aynı zamanda denize de girebilirsiniz. İçerisinde WC, duş, elektrik, buzdolabı, piknik alanları, otopark gibi hizmetler bulunuyor. Ayrıca kamp alanında düzenlenen doğa yürüyüşü ve bisiklet turlarına katılabilirsiniz.

  İletişim:0530 111 78 23

  5.Gelesun Kampland

         Hizmet:Denize yakın kamp alanlarından biri olan Gelesun Kampland’a isterseniz kendi çadırınızla konaklayabilirsiniz isterseniz de kamp alanından çadır kiralayabilirsiniz. WC, duş, elektrik, Wi-fi, restoran ve çeşitli spor etkinlik imkânları bulunuyor. Ayrıca kamp alanına toplu taşımayla ulaşım sağlayabilirsiniz.

        İletişim:0532 206 22 74

        6. Riva Elmas Burnu Plajı Kamp Alanı

  Hizmet:Tabiat parkı içerisinde yer alan kamp alanında denize sıfır konaklama deneyimi yaşayabilirsiniz. Beykoz’da yer alan kamp alanında WC, duş, elektrik, otopark, büfe, kafe, plaj, kır lokantası ulunuyor. Tüm bunların yanı sıra kamp ve trekkinge ek olarak dalış gerçekleştirebilir, doğa fotoğrafçılığı ve yoga da yapabilirsiniz.

  7. Green Park Kamping

  Hizmet:Şile’de yer alan konforlu kamp alanlarından bir diğeri Green Park Kamping. Hem çadır hem karavan hem de pansiyon hizmetleri bulunan kamp alanı denize sıfır. WC, duş, elektrik, yeme-içme gibi temel ihtiyaçlara yönelik imkanlarının yanı sıra içerisinde kafeterya, market, televizyon ve belirli günlere canlı müzik gibi seçenekler sunuyor. Kumsalda zaman geçirmeniz için şezlong ve şemsiye fırsatları da bulunuyor.

  İletişim:0532 686 23 18

  8. Semizkum Mocamp

  Hizmet:Silivri’de yer alan kamp tesisi denize sıfır konumu ahşap yapıları çadır ve karavan imkanlarıyla İstanbul’da kışın dahi gelip kamp kurabileceğiniz bir yer. İçerisinde WC, duş, elektrik, mutfak, televizyon, market, çocuklar için oyun alanı ve belirli günlerde canlı müzik imkânları bulunuyor.

  İletişim:0212 711 20 58

  9. Kumköy Kilyos Kamp Alanı

  Hizmet:Kilyos plajında dilediğiniz kadar konaklayıp zaman geçirebileceğiniz ücretsiz kamp alanları bulunuyor. Hem doğayla iç içe hem de şehrin gürültüsünden uzak bu alanlarda kamp kurarak zaman geçirebilirsiniz. Çadırınızın yanı sıra küçük bir market alışverişi yaparak gitmenizde fayda var. WC, duş elektrik gibi ihtiyaçlarınızı çevredeki ücretli kamp tesislerinden giderebilirsiniz.

  10. Camp Rumelifeneri Karavan Kamp Alanı

  Hizmet:Boğaz manzarası eşliğinde karavanınızla kamp yapabileceğiniz tesis İstanbullular’ın favori yerlerinden biri. Kamp alanında WC, duş, elektrik, Wi-fi, oyun alanı, mutfak, çamaşır makinesi gibi hizmetler bulunuyor. Hem kamp ateşi yakıp hem de piknik yaparak İstanbul’un içerisinde keyifli zaman geçirebileceğiniz bu kamp alanını tercih edebilirsiniz.

  İletişim:0530 904 34 61

  11. Belgrad Ormanı Kamp Alanı

  Hizmet: İstanbul’un favori yürüyüş rotalarından birine ev sahipliği yapan Belgrad Ormanı’nda kamp yapmak da mümkün. Yemyeşil arazinin içerisinde WC bulunuyor. Gerekli izinleri aldıktan sonra kamp kurabileceğiniz Belgrad Ormanı’na giderken yanınıza yiyecek ve içecek alabilirsiniz.

  12. İmren Kamping

  Hizmet:Sahile yürüme mesafesinde bulunan kamp alanı Şile’de yer alıyor. Tesiste WC, duş, elektrik, restoran, mangal alanı, piknik alanı gibi olanaklar bulunuyor. Ayrıca buraya günübirlik gelerek de sevdiklerinizle zaman geçirebilirsiniz ya da çadırda konaklayabilirsiniz.

  13. Doğada Yaşam Okulu Kamp Alanı

  Hizmet:Kilyos’da yer alan ve hem kamp yapıp hem de doğayla iç içe yaşamayı öğrenebileceğiniz bir yer arıyorsanız bu kamp alanına gelebilirsiniz. Yetişkinlerin yanı sıra çocuklar içinde uygun bir tesis. WC, duş, Wi-fi, elektrik, ateş alanı, market, kafe, restoran, otopark gibi imkanları bulunuyor. İster çadırda isterseniz karavanda konaklayabileceğiniz tesis sahile yürüme mesafesinde olmasının yanı sıra şezlong ve şemsiye gibi hizmetlere de sahip.

  İletişim:0212 709 71 23

  İstanbul Kamp Alanları: Çadırda Kalma Deneyimi

  İstanbullular beton yığınları arasından uzaklaşarak doğayla iç içe zaman geçirmek istediği için çoğu zaman ormanlara ya da sahillere gidiyor. Şehrin buna uygun Avrupa ve Anadolu yakasında birçok tesisi de bulunmakta. Özellikle Şile’de hem kamp kurup hem de denize girmek oldukça keyifli. Kamp yaparken çadır kurmak, kamp ateşi yakmak etrafı keşfetmek doğayla iç içe zaman geçirmek tercihen denize girmek, güneşin doğusunu veya batışını izlemek de en güzel yanlarından biri.

         İstanbul’daki Kamp Alanlarının Sunduğu Aktiviteler

         İstanbul’da kamp alanlarında konaklarken binicilik, dalış, ATV turları, trekking, doğa fotoğrafçılığı, balık tutma, tekne turları ve daha birçok aktivite yapabilirsiniz. İstanbul kamp alanlarından bazıları doğada aktif yaşama yönelik eğitimler de vermekte. Bunlara katılarak spor yapabilir izcilik eğitimi yapabilir ve kendinizi geliştirebilirsiniz.

  İstanbul Kamp Alanlarına Nasıl Ulaşılır

  İstanbul’a havayoluyla ya da karayoluyla ulaşım sağlayabilirsiniz. Genellikle Şile ve Ağva kısımlarında yer alan kamp alanlarına toplu taşımayla şehrin birçok yerinden ulaşım sağlayabilirsiniz. Kendi özel aracınızla giderek de kamp alanlarının otoparkını kullanabilir isterseniz de karavanınızla giderek konaklayabilirsiniz. Genellikle İstanbul içerisindekilerin kamp yapmak için kullandığı kamp bölgelerine ilçe merkezlerinden minibüslerde ulaşım sağlıyor.

  İstanbul Kamp Alanları İçin En İyi Mevsimler

  İstanbul’da yaz kış fark etmeksizin kamp kurmanız mümkün. Havanın oldukça soğuk ya da yağışlı olduğu dönemlerde kamp tesislerinin bungalovlarını ya da pansiyonlarını kullanarak da kışın kamp yapabilirsiniz. Bunların dışında mayıs ve eylül arasında istediğiniz zaman giderek Şile, Ağva ve Beykoz gibi bölgelerdeki izinli kamp alanlarına çadırınızı kurarak tatilinizin tadını çıkarabilirsiniz. Özellikle hafta sonu kaçamakları için şehir dışına tatile çıkamayanlar bu bölgeleri tercih edebilir.

  İstanbula Yakın Bungalov Evler için Sapanca Bungalov Evler Listemize göz atabilirsiniz.

  Diğer gönderilerimize göz at

  [wpcin-random-posts]

  Yorum yapın