https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
İnlis Halk Plajı Özellikleri (Nereye, Nasıl Gidilir, Giriş Ücreti) - Gezilecek Yerler
Anasayfa » Haber » İnlis Halk Plajı Özellikleri (Nereye, Nasıl Gidilir, Giriş Ücreti)

İnlis Halk Plajı Özellikleri (Nereye, Nasıl Gidilir, Giriş Ücreti)

İnlis Halk Plajı

FethiyeMuhteşem doğası, eşsiz güzelliği ve birbirinden güzel koyları ile her yıl çok sayıda yerli ve yabancı turisti ağırlamaktadır. Tatilcilerin ve turistlerin gözde koy ve plajlarını sizlerle paylaşıyoruz. Bu yazıda İnlis Halk Plajı, özellikleri, genel bilgiler, giriş ücretleri ve nerede? Nasıl gidilir? Giriş bilgileri.

kenar boşluğu: Buraya gelip denizin tadını çıkarmayı planlarken bütün bir günü geçirmek. Fethiye’de Gezilecek Yerler Mutlaka bir göz atmanızı öneririz.

Fethiye’deki plaj ve koyların yanı sıra Burada bulabilirsiniz.

Çam kokulu yemyeşil bir orman yolundan ulaşılan plaj, eskiden kamp alanı olarak kullanılıyordu. Günümüzde ara sıra bu tür çadırlar olsa da genellikle piknik ve mangal için kullanılmaktadır. Tabii ki sahile gelen insan sayısı da küçümsenemeyecek kadar fazladır.

Göcek’in muhteşem koylarından biri olan İnlice, Dalaman’a çok yakın olması nedeniyle tatilcilerin gözde mekanlarından biridir. Tatilcilerin yanı sıra bu bölgede yaşayanlar piknik yapmak, mangal yapmak ve güzel vakit geçirmek için sık sık bu bölgeyi ziyaret edebilirler.

İnlis Halk Plajının Özellikleri

İnlis Halk Plajının Özellikleri
İnlis Halk Plajının Özellikleri

Oldukça geniş bir kumsala sahip olan İnlice Plajı, yol üzerinde durup denizin tadını çıkarmak isteyenler için oldukça uygun bir yer. Şemsiyenizi ve havlunuzu bagajdan alın ve yumuşak kumun üzerine istediğiniz yere kurun ve temiz denizin tadını çıkarın.

Plaj ihtiyaçlarınız için Fethiye Belediyesi tarafından işletilen duşlar, soyunma kabinleri, tuvaletler ve kafeler bulunmaktadır. Duşlar, soyunma kabinleri ve tuvaletler ücretsizdir. Kafe fiyatları da emsallerine göre biraz daha ucuz.

Temiz bir denize sahip olan plajın plajı sert kumlardan oluşuyor. Ama acıtacak kadar acımasız değil.

Deniz bazı yerlerde sığ, bazı yerlerde aniden derinleşiyor. Bu noktada çocuklu ailelerin ve yüzmeyi iyi bilmeyenlerin dikkatli olması gerekiyor.

Plaj aynı zamanda dinlenme alanı olarak da kullanılmaktadır. Burada piknik masaları var. Önceden plan yaparak buraya gitmeye karar verdiyseniz şemsiye, saman ve piknik çantası hazırlamanızı öneririz. Hayır, durup başka planlar yapabiliriz diyorsanız, mutlaka kahvehanede oturup sahili seyrederken soğuk bir limonata içmenizi tavsiye ederiz.

İnlis Plajı Giriş Ücreti 2022

İnlis Halk Plajı'na giriş ücreti
İnlis Halk Plajı’na giriş ücreti

Plaja giriş ücretsizdir. Sadece araba ile gelenler 20 TL otopark ücreti ödemek zorundadır.

Bunun dışında şemsiye ve şezlong kiralamak isteyebilirsiniz. bunlar arasında;

Şezlong: 15 TL

Kanopi: 15 TL ücret ödemeniz gerekmektedir. Ya da kendi kilim, havlu ve şemsiyenizi alıp istediğiniz yere kurabilirsiniz.

İnlis Halk Plajı Nerdedir? Oraya nasıl gideriz?

İnlis Halk Plajı Nerdedir?  Oraya nasıl gideriz?
İnlis Halk Plajı Nerdedir? Oraya nasıl gideriz?

Tebük: İnlice Mh. Fethiye / Muğla

Toplu taşıma: Dalyan’dan Fethiye’ye doğru devam ederken Göcek’i geçtikten sonra İnlice tabelasını göreceksiniz. Bu tabelayı takip ederek 4-5 kilometre sonra sahile ulaşabilirsiniz. Yol bazen sert ve keskin virajlarla karşınıza çıkıyor. Yavaş ve dikkatli gitmek daha iyidir.

Ayrıca toplu taşıma ile Sezonda Dalaman minibüsleri sefer düzenlemektedir. Bu minibüsleri kullanarak Göcek’ten plaja kolayca ulaşabilirsiniz. Konum bilgisi almak için tıklayın

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın