https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
İmran Bardan oyunu giriş ücretleri ve oyuncak müzesi ve ziyaret saatleri - Gezilecek Yerler
Anasayfa » Haber » İmran Bardan oyunu giriş ücretleri ve oyuncak müzesi ve ziyaret saatleri

İmran Bardan oyunu giriş ücretleri ve oyuncak müzesi ve ziyaret saatleri

Dünyada yaklaşık 380 oyuncak müzesi bulunmaktadır. Bunlardan en önemlisi 1971 yılında Almanya’da kurulan Nürnberg Oyuncak Müzesi’dir. Ülkemizde oyuncak müzelerinin kuruluş tarihi 1990’lı yıllara dayanmaktadır. Ümran Baradan Oyun ve Oyuncak Müzesi, Türkiye’deki 6 oyuncak müzesinden biridir. İmran Bardan Oyun ve Oyuncak Müzesi Bu konu hakkında detaylı bilgiyi yazımızın devamında bulabilirsiniz.

önemli bilgi: İzmir’in keşfedilmemiş yerlerini keşfetmek istiyorsanız, tarihi sokaklarında dolaşın ve en güzel koylarında yüzün. İzmir Gezilecek Yerler Sizler için oluşturduğumuz listemize bir göz atın, pişman olmayacaksınız. 🙂

İmran Baradan Tarihi Oyun ve Oyuncak Müzesi

izmir İlimiz Konak belediyesi sınırları içerisinde yer alan İmran Paradun Oyuncak ve Oyun Müzesi butik müzeciliğin ilk temellerini oluşturmuştur. 2004 yılında müzenin ilk temelleri dünyaca ünlü seramik sanatçısı İmran Bardan tarafından atıldı. Ümran Bardan’ın gezdiği ülkelerden topladığı zengin oyuncak koleksiyonu ve sanatçının düzenlediği yarışmalarda ödül alan yetenekli çocukların yaptığı eserlerle butik bir müze oldu. Daha sonra, 17 Ocak 2010’da o da İstanbul’da Oyuncak Müzesi o Sonai AkınMüzenin mevcut koleksiyonu Konak Belediyesi’nin konsept danışmanlığı ile zenginleştirilmiştir. İmran Bardandan alınan.

Müze koleksiyonunda bulunan

İmran Paradun Oyuncak ve Oyunlar Müzesi’nde İmran Paradun’un müzeye getirdiği oyuncakların yanı sıra Sunay Akın’ın zenginleştirdiği, 1850’den 1970’e kadar ahşap, kalay, plastik ve kağıt malzemelerden üretilmiş dünya tarihine ait birçok önemli oyuncak bulunuyor. Müzede alt kat sergi salonu, üst kat ise etkinlik alanı olarak düzenlenmiştir.

Sergi salonunda ilk gerçek saçlı bebek, Mickey Mouse’a ilham veren Mickey Mouse ve sinemanın atası kabul edilen Laterna Magica gibi çok özel koleksiyonlar yer alıyor. Ayrıca çocukların ve çocuk ruhunu kaybetmemiş ziyaretçilerin çok seveceği arabalar, peluş oyuncaklar, bebek evleri ve masal kahramanları gibi binlerce oyuncak sizleri bekliyor.

Müzedeki etkinlikler hakkında

İmran Bardan Oyun ve Oyuncak MüzesiYıl boyunca Hacivat Karagöz gösterileri düzenlenmektedir. Ayrıca çocuklar için Hacivat Karagöz resim atölyesi bulunmaktadır. Yaş gruplarına göre planlanan müze eğitimi etkinlikleri, aynı zamanda çocuklara müzeleri sevdirmek ve müzeleri tanımak için yapılan bir uygulamadır.

İmran Bardan oyunu giriş ücretleri ve oyuncak müzesi ve ziyaret saatleri

Kalıcı olarak kapalıdır.

Oyuncak Müzesi’nden Resimler

Oyuncak müzesi nerede ve nasıl gidilir?

Tebük: Fatih, Halil Refaat Paşa CD. No.: 29, 35260 Konak / İzmir

telefon: (0232) 425 75 13

Nasıl gidilir?: Müze, İzmir’in merkezinde Konak bölgesinde yer almaktadır. İzmir saat kulesi ve Konak Meydanı yakınında bulunan müzeye gitmek için Konak metrosu Terminali kullanabilirsiniz. Site için tıklayın.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın