https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
İhtiyari sigorta iptal başvurusu ve önceki borçlar nasıl silinir? - Gezilecek Yerler
Anasayfa » Haber » İhtiyari sigorta iptal başvurusu ve önceki borçlar nasıl silinir?

İhtiyari sigorta iptal başvurusu ve önceki borçlar nasıl silinir?

İhtiyari sigorta iptal başvurusu ve önceki borçlar nasıl silinir?

Seyahat eden, kendi işini yürüten ve ev işleriyle uğraşanların isteğe bağlı sigortası olmalıdır. Bir dilekçe ile bunu nasıl iptal edebiliriz? Bir muhbirimiz olmadığında veya sigortalı bir işe girdiğimizde ne yapmalıyız?

önce şunu söylemeliyiz Sigortalı bir işe girdiğinizde isteğe bağlı sigorta otomatik olarak iptal olur. Sigortalı bir işe girdiğinizde hiçbir şey yapmanıza gerek yok.

İsteğe bağlı sigorta başvurusunu e-devlet üzerinden yapabilirsiniz.. Ancak mevcut başvurunuzu iptal etmek istiyorsanız, bağlı olduğunuz SGK’ya gitmeniz gerekmektedir. SGK’ya dilekçe verdiğinizde isteğe bağlı sigortanız kapatılacaktır. Aşağıdaki dilekçe formu.

İsteğe Bağlı Sigorta Borcumu Nasıl Silebilirim?

İsteğe bağlı sigortanızı e-devlet üzerinden başvurup birkaç ay ödediniz ama sonra durumunuz kötüleşti ve aylar geçti ve birikmiş sigorta borçlarınızı ödeyemez hale geldiniz. Şimdi ne olacak? Bağ-kur’da bu kadar yüksek bir borcu nasıl ödeyeceksiniz? Ve çözüm çok basit.

Kendini zora sokmana gerek yok. İptal başvurusunda bulunurken mevcut borcun silinmesini istediğinizi ve eski borçlarınızı ödeyemeyeceğinizi belirtmeniz yeterlidir.

Eksper size bir forum verecek ve eksperin dediği gibi doldurduğunuzda eski borçlarınız silinecektir.

İsteğe bağlı iptal talebi

Bu form, sigortalının TC kimlik numarasını veya Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından verilen numarayı ve ikamet adresini içerir. Ayrıca sigortalının SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı gibi sosyal güvenlik bilgileri ve ödenecek sigorta prim tutarı da formda yer alır.

İsteğe bağlı kilitleme stili

TC
Sosyal Güvenlik Kurumu
….. Bölge Müdürlüğü
….. Sosyal Güvenlik Merkezi

Konu: İsteğe bağlı kilitleme.

Müdürlüğünüze ……….bond-kur numarası ile kayıtlıyım. isteğe bağlı sigortamı sonlandırmak;

Burada bilgilerinizi sunuyorum.

……/……. / 2015

TC Kimlik şunları yapar:
Ad Soyad: …………………..

imza ………………………………

Tebük:

Amal”İhtiyari sigorta iptal başvurusu ve önceki borçlar nasıl silinir?‘ başlıklı yazımız sorularınız için bir nebze olsun yardımcı olabilir.Bunun gibi bir çok faydalı bilgiye ulaşmak için Seyahat bilgisi Sayfamıza göz atabilirsiniz. Sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip etmeyi unutmayın! Kendine iyi bak. 🙂

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın