https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Hidiv Süiti (Nerede? Kahvaltı fiyatları ve giriş ücretleri) - Gezilecek Yerler
Anasayfa » Haber » Hidiv Süiti (Nerede? Kahvaltı fiyatları ve giriş ücretleri)

Hidiv Süiti (Nerede? Kahvaltı fiyatları ve giriş ücretleri)

İstanbulYürüyüş yapmayı veya ağaçlarla kaplı koruda yürümeyi seviyorsanız tercih edebileceğiniz yerlerden biri de Hidiv Kasrı. ücretsiz girebilirsiniz Koboklo Korusu Hidiv Köşkü’nde ailenizle doğa ile baş başa kaliteli zaman geçirebilirsiniz.

kanat geçmişi

Hidiv Köşkü'nün Tarihi
Hidiv Köşkü’nün Tarihi

Osmanlı İmparatorluğu’ndaki Mısır hükümdarlarından genç Hidiv Abbas Helmy Paşa, bugün köşkün bulunduğu 1903 yılında su kenarında iki ahşap konak satın aldı. Bir süre sonra saraylarının arkasındaki ağaçlıklı yamaçları ve üst ovayı içeren 270 dönümlük parkı devralan Paşa, ahşap yalıları yıkmış ve 1907 yılında İtalyan mimar Delfo Cemenati tarafından 1000 metrekarelik bir alana inşa ettirilmiştir. muhteşem bir Art Nouveau köşk Ve Boğaz’a bakan bir kule inşa etti.

Paşa ailesi 1937 yılına kadar konakta yaşamıştır. Bu tarihten sonra uzun süre bakımsız kalan köşk, 1984 yılında Türk Otomobil ve Turizm Derneği adına Çelik Gülersoy tarafından restore edilerek bir süre otel olarak hizmet vermiştir.

Saray, bir televizyon dizisinin çekimleri için zaman zaman kiralanmış ve sarayın yalısı 1994-1996 yılları arasında restore edilerek bugünkü halini almıştır. 1996 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin kuruluşu olan Baltür’e yönetimi emanet edilen konak, şu anda restoran ve sosyal tesis olarak hizmet veriyor.

Kahvaltı fiyatları ve ziyaret saatleri – 2022

Hidiv Süitinde kahvaltı fiyatları
Hidiv Süitinde kahvaltı fiyatları

Hafta içi karışık, hafta sonu açık büfe kahvaltı olan Hidiv Köşkü’nde kahvaltı fiyatları ve servis saatleri yaz ve kış değişiklik gösterebileceğinden gitmeden önce arayıp bilgi almanızda fayda var.

Hafta içi 09:00-13:30 arası karışık kahvaltı kişi başı 32.50 TL

Hafta sonları 09:00-13:30 arası açık büfe kahvaltı kişi başı 42.50 TL

ziyaret saatleri: Saray haftanın her günü 08:00-23:00 saatleri arasında ziyaret edilebilir.

Hidiv Süit Giriş Ücreti – 2022

Her biri bir soyağacı ve künyesi olan ağaçlıklı bir koruda yürüyüş yapmayı veya yürüyüş yapmayı seviyorsanız tercih edebileceğiniz yerlerden biri de Jubuklo Korusu’nda bulunan Hidiv Kasrı. Özellikle ilkbahar ve sonbahar aylarında gül ve zambak bitkilerinin harika fotoğraflarını sunan bu tarihi yapı. Giriş tamamen ücretsizdir. Arabayla gelmeyi düşünüyorsanız, ödeyeceksiniz. Otopark ücreti 10 lira.

Hidiv Suit nerede? Oraya nasıl gideriz?

Hidiv'in süiti nerede?
Hidiv’in süiti nerede?

Tebük: Kobuklu Korusu Kobuklu Yolo No.32 – Beykoz / İstanbul

telefon: 0216413 92 53-0216413 96 64-0216425 06 03-0216425 06 04

Toplu taşıma: özel aracıyla gitmek isteyenler; Anadolu yakasından TEM otoyolundan Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’ne giderken köprüden önceki son çıkış olan Kavacık Köprüsü’ne ulaşabilir ve Hıdiv Kasrı tabelalarını takip edebilirler. Kullanılabilecek bir diğer yol ise Üsküdar-Beykoz sahil yoludur. Bu rotayı takip ederek önce Kanlıca’ya, ardından Kanlıca’dan sonra tabelaları takip ederek saraya ulaşmak mümkün.

Avrupa yakasından geliyor. Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ve Kavacık Köprüsü çıkışından sonra tabelalarda sarayın adını görecekler ve bu tabelalar takip edilebilecek. İstinye / Çubuklu vapurunu da kullanabilirler.

toplu taşımaya erişmek isteyenler; 15E numaralı İ.ETT otobüsünü kullanarak Hidiv Kasrı istasyonunda inebilirler. Diğer bir ulaşım yolu ise 11H – 15 – 15A – 15F – 15P – 15T ve 121A otobüs hatları ile Kanlıca’ya ulaşmak ve yürüyerek 10-15 dakika sonra ulaşmaktır. Konum bilgisi almak için tıklayın

Diğer kahvaltı yerleri bir göz atmak istersen İstanbul’da sosyal tesislerKahvaltı menüleri listesi hazırladık. Bir göz atmanızı şiddetle tavsiye ederim. 🙂

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın