https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Helal Turizm Rezidans İslami Tatil Köyü - Gezilecek Yerler
Anasayfa » Haber » Helal Turizm Rezidans İslami Tatil Köyü

Helal Turizm Rezidans İslami Tatil Köyü

Tatil köyleri, günümüzde köy ve belde olarak tatil kavramının yaşandığı yerlerdir. Tatille tam anlamıyla iç içe olmak isteyenlerin ve konaklama tesisinde konaklamak isteyenlerin ilk tercihi tatil köyleri haline gelmiştir. Ancak günümüzde sadece yerli turistler değil, yabancı turistler de tatil köyü kavramını sevmekte ve sıklıkla tercih etmektedir.

Türkiye, çeşitli konseptlere uygun tatil köyleri ile önemli bir turizm destinasyonu haline gelmiştir. Önemli bir destinasyon haline gelmesi nedeniyle yabancı turistlerin de uğrak noktası haline gelmiştir. Yabancı turistlerin popülaritesi ile kültürlerini kendine çekecek ve bu tatil köylerini tercih etmelerini sağlayacak çalışmalar ve gelişmeler başlamıştır. Bu doğrultuda yerli turistlerin istekleri bir nebze göz ardı edildi. Ancak bu durumdan şikayet eden yerli turistleri dikkate alan işletmeciler, İslami tatil köyü konseptini ortaya çıkardı.

İslami tatil köyü konsepti Tatil köyü konsepti muhafazakar bireyler ve Müslümanlar için idealdir, ancak diğer inançlardan insanlar burada ikamet edebilir. Müslüman tatil beldelerini anlamada bilinen en büyük hata, sadece Müslüman bireylerin tatil yapabilmesidir. Aksine tatilcilerin İslami kurallar çerçevesinde kalabilecekleri bir tatil köyüdür. Bu tatil köyünde kendinizi sıradan bir tatil köyünden daha sakin, rahat ve daha özel hissedeceksiniz.

Bugün İslami Tatil Köyü kavramını, sunduğu hizmetleri ve avantajlarını detaylı olarak anlatacağız.

İslami tatil yeri nedir?

İslami Tatil Köyü, İslam’ın gerekleriyle doğru orantılı olarak kuralların çizildiği ve bu kurallar çerçevesinde iyileştirmelerin yapıldığı bir tatil köyüdür. İslami tatil köyünde kesinlikle alkol satışı yapılmamaktadır. Alkol İslam dininde haramdır ve haramdır. Bu nedenle, Müslüman tatil beldelerinde alkol satışı ve tüketimi kesinlikle yasaktır.

Ayrıca İslami tatil köyünde helal yemek kavramı vardır. Helal gıda, dinimize göre gıda tüketimidir. Ayrıca domuz eti gibi dinimizce haram kılınan ürünlere gıdalarda yer verilemez. Helal gıda anlayışı sayesinde İslami tatil köyünde dilediğinizi yiyip içebilirsiniz. Biliyorsunuz ki içeriğinde İslami değerlere aykırı hiçbir şey yoktur. Diğer tatil beldelerinden ayıran en önemli özelliği budur.

Ayrıca İslami tatil köyünde bay ve bayanların ayrı ayrı vakit geçirebilecekleri birçok aktivite bulunmaktadır. Erkekleri ve kadınları ayırmak daha rahat aktivitelere izin verir ve mahremiyetlerini korur.

İslami Tatil Köyü’nün avantajları nelerdir?

İslami bir tatil köyünde konaklamak tatilcilere pek çok fayda sağlamaktadır. Size onlardan bahsedelim.

 • Öncelikle helal gıda anlayışı sayesinde yemek yerken stres yaşamazsınız.
 • Bay ve bayanlar için ayrı yüzme havuzu bulunmaktadır. Mahremiyet açısından kadın ve erkeklerin birlikte havuza girme hakları yoktur. Buna göre İslami tatil köyünde bay ve bayanlara özel yüzme havuzu bulunmaktadır. Bu havuzlarda kabin ve soyunma duşları da bulunmaktadır. Ancak burada bir not düşmek isteriz. Ailesiyle birlikte havuza girmek isteyen bireyler için ortak alanlı yüzme havuzları bulunmaktadır.
 • Ayrıca bay ve bayanların aynı anda güneşlenip yüzebilecekleri bir plaj bulunmaktadır. Bu plajlarda ayrı duşlar ve soyunma odaları vardır.
 • Çocuklar için oldukça geniş ve farklı oyun alanları bulunmaktadır. Çocukların oyun alanlarında güzel vakit geçirmeleri ve ebeveynlerinin de tatilin tadını çıkarması çok önemlidir.
 • Alkol satışı ve tüketimi olmadığı için tatil yapmak diğer tatil beldelerine göre fiyat açısından daha iyidir.
 • Alkollü içeceklerin satıldığı bir alan olmadığı için daha sağlıklı bir tatil geçireceksiniz. Alkolün bulunduğu yerlerde sinekler ve böcekler çok yaygındır ve sıcakta alkol çok güçlü bir koku oluşturur.

İslami tatil beldesinin olanakları nelerdir?

İslami Tatil Köyü’nün sunduğu imkanlardan kısaca bahsedelim.

 • Bay ve bayanlar için ayrı yüzme havuzu
 • Erkekler ve kadınlar için ayrı plaj
 • Aileler için ortak yüzme havuzu
 • Çocuklar için büyük aktivite alanı
 • barbekü alanı
 • Safariler ve tekneler
 • Helal Kesim
 • Aile dostu alan
 • park

Gördüğünüz gibi İslami tatil köyünün birçok avantajı var ve tatil severlerin gözdesi. Özellikle bu alanda verdiği hizmetlerle öne çıkan Zahra Tatil Köyü, hem sunduğu imkanlar hem de dingin ortamıyla tatil severlerin ilk durağı oluyor. İslami standartlara uygun bir konsepte sahip olan Zehra Tatil Köyü’ndeki tatil fırsatlarından yararlanmak istiyorsanız erken rezervasyon dönemlerini kaçırmayın. Zehra Tatil Köyü Ölüdeniz ve Babadağ manzarası ile sizleri bekliyor.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın