https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Hazarbaba Kayak Merkezi Nerede ve Otel Bilgileri / Elazığ - Gezilecek Yerler
Anasayfa » Haber » Hazarbaba Kayak Merkezi Nerede ve Otel Bilgileri / Elazığ

Hazarbaba Kayak Merkezi Nerede ve Otel Bilgileri / Elazığ

Hazrbabba Kayak Merkezi – 01

Kış kar demektir, kayak demektir. Kış yaklaşırken birçok kişi şimdiden tatil planlarını yapmaya başladı. Ülkemiz genelinde kayak merkezlerine olan ilgi her yıl artarken bizler de sizlere bu yerler hakkında bilgi vermeye devam ediyoruz. Bugünkü yazımızda Elazığ ili sınırları içerisinde yer alan Hazarbaba Kayak Merkezi hakkında bilgi vermek istiyoruz.

Hazarbaba Kayak Merkezi Genel Bilgiler

Elazığ’ın Sivrice ilçesinin güneyinde 2347 metre yükseklikteki Hazerbaba Dağı üzerine inşa edilen Hazerbaba Kayak Merkezi, konforlu parkuru, teleferik tesisleri ile ziyaretçilerine keyifli anlar yaşatmak için gerekeni yapıyor diyebiliriz. ve kafeterya hizmetleri. . Elazığ’da önemli bir turistik nokta olan 1100 metre uzunluğundaki telesiyej ve mekanik tesisler standartlara uygun olarak inşa edilmiştir.

Kayak merkezinden Hazar Gölü’nün muhteşem manzarasını izlerken aynı zamanda kayak yapabilirsiniz. 1850 m rakımda inşa edilen Hazerbaba Kayak Merkezi 1999 yılında hizmete başladı. Kar yağışının yoğun olduğu pistte kar kalınlığı 3 m’ye ulaşıyor. Profesyonel ve amatör patenciler için oldukça uygun olan parkurlarda rahatça süzülebilirsiniz.

Kayak merkezinde sezon Aralık ayında başlar ve Mart ayının sonuna kadar sürer. Toplam 8 pistin bulunduğu kayak merkezindeki pistlerin uzunluğu yaklaşık 3 km. Zorlu inişlerin olduğu Hazarbaba Kayak Merkezi, ülkemizin en zorlu parkurlarından biri olarak kabul ediliyor.

Hazarpapa Kayak Merkezi’ndeki konaklama tesisleri

Ne yazık ki kayak merkezinde konaklama tesisi bulunmamaktadır. Günlük ihtiyaçlara hizmet veren Hazarbaba Kayak Merkezi’ne en yakın konaklama tesisi, 6 km uzaklıktaki Hazar Gölü çevresinde bulunuyor. Mavigöl Otel ile birlikte Otel Turbul‘Manastır.

Mavigöl Otel: Toplam 100 yatak kapasiteli otelde konaklayabilir, dilediğiniz kadar kayak merkezine gidebilirsiniz. Kayak merkezine yaklaşık 6 km uzaklıkta bulunan otelde kayak malzemeleri kiralama imkanınız da olduğunu hatırlatalım.

Tebük: Mavigöl South Village Otel – Sivrice / ELAZİĞ

telefon: 0424425 10 20

Turbule Otel: Toplam 150 yatak kapasiteli otelde konaklayarak kayak merkezine günübirlik ulaşımı sağlayabilirsiniz.

Tebük: Turbol Hotel Juni Köyü – Sivres / Ilıcıç (Diyarbakır Yolu 25. km)

telefon: 0424425 11 00

Kayak ekipmanı kiralama fiyatları

Birçok ziyaretçi gibi siz de kayak kiralama yöntemine başvuracak olanlardansanız belirli ücretleri göz ardı etmeniz gerekecektir. Hazarbaba Kayak Merkezi kiralama fiyatları aşağıdaki gibidir.

  • Günlük kiralık kayak malzemeleri 30 TL
  • Çocuklar için kaydırak kiralama ücreti 10 TL’dir.
  • Jet Snow (Araba Motoru) 10 Dakikalığına 20 TL’ye Kiralayın
  • Teleferik kullanmanın günlük ücreti 30 TL’dir.

Hazarbaba Kayak Merkezi nerede ve nasıl gidilir?

Hazarbaba Kayak Merkezi, Sivrice şehrine 6 km, şehir merkezine 36 km uzaklıkta yer almakta olup kayak merkezine giden yol her zaman açıktır.

Kayak merkezi havaalanına 22 km, demiryoluna 5 km uzaklıktadır. Bu nedenle kayak merkezine ulaşımın oldukça kolay olduğunu söyleyebiliriz. Kayak merkezine gitmek için Sivrice’den araç kiralayabilirsiniz.

Kayak Merkezi Resimleri

buz pateni merkezi çizimi

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın