https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Haliç Kongre Merkezi (Özellikleri, Nereden ve Nasıl Gidilir) - Gezilecek Yerler
Anasayfa » Haber » Haliç Kongre Merkezi (Özellikleri, Nereden ve Nasıl Gidilir)

Haliç Kongre Merkezi (Özellikleri, Nereden ve Nasıl Gidilir)

Haliç Kongre Merkezi

İstanbul sahilindeki tek kongre merkezi olan Haliç Kongre Merkezi, eşsiz mimarisi, geniş galerileri ve açık plaj salonları ile konferans, toplantı, konser, kutlama, film galası, sergi, kültür ve sanat etkinliklerinin yanı sıra düğün organizasyonlarına da ev sahipliği yapıyor. 16.000 metrekaresi açık alan olmak üzere toplam 102.000 metrekare alan üzerine kurulu olup, aynı anda ortalama 3.000 kişiye hizmet verebilmektedir.

Haliç Kongre Merkezinin Özellikleri

Haliç Kongre Merkezinin Özellikleri
Haliç Kongre Merkezinin Özellikleri

İstanbul sahilindeki tek kongre merkezi olan Haliç Kongre Merkezi, 2009 yılında 5. Dünya Su Forumu ile kapılarını ulusal ve uluslararası toplantı sektörüne açmıştır. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait özel bir işletmedir. Toplantı ve etkinlik sektörünün son yıllarda gözdesi olan Haliç Kongre Merkezi, İstanbul’da marka değerine yakışır etkinliklere ev sahipliği yapıyor. Özgün mimarisi, geniş galerileri ve sahile açılan salonları ile organizasyonlara farklı bir renk katmaktadır. 102.000 metrekare alan üzerine inşa edilmiş olup 16.000 metrekare açık alana sahiptir ve aynı anda ortalama 3000 kişiye hizmet verebilmektedir.

toplantı odaları

Halleck Kongre Merkezi toplantı odaları
Halleck Kongre Merkezi toplantı odaları

Toplam 5 ayrı blokta farklı kapasitelerde toplantı odaları bulunmaktadır. Şimdi bu bloklar ve salonlarla ilgili bilgileri sizlerle paylaşacağız.

1- Haliç Bloğu

Konferans, toplantı, konser, kutlama, film galası, sergi, kültür-sanat etkinlikleri için tasarlanan Haliç Blok’ta 3.004 kişilik salon bulunuyor. Lobi 2.830 m2’dir ve plaja, 477 m2’lik bir sahneye ve 12 hoparlör odasına açılır.

2- Sadabad’ı Engelle

Haliç Kongre Merkezi’nin en büyük ikinci balo salonudur. Sadabad Oditoryumu’nda 1.644 metrekarelik, 1.138 kişilik, 194 tekerlekli sandalye ve 3 hoparlör odası, 151 metrekarelik sahne ve 35 metrekarelik orkestra odası bulunuyor.

3- Pera Blok

Eyüp, Tophane, Fener, Lale Salonu ve geniş fuaye alanlarının yer aldığı Pera Blok, 1.200 katılımcıyı ağırlama kapasitesine sahip. 1.300 metrekare alana sahip olan Pera Blok Fuaye, Galeri 1 alanı ile birlikte kullanıldığında 2436 metrekarelik alanı ile yemek, sergi, düğün ve partilere hizmet verebilmektedir.

4- Bu binada

Özgün bir tasarıma sahip Tower Block, farklı kapasitelerde 300 kişiye kadar toplantıya ev sahipliği yapıyor. Kuleli Blok giriş alanı, denize açılan 1100 m2 terası ve 1500 m2 sahil şeridi ile her türlü etkinliğe cevap verebilecek konuma ve yeteneğe sahiptir.

5- Galata Salonu

Modern ve zarif bir tasarıma sahip Galata Balo Salonu, 1160 metrekare alan üzerine kurulu; Düğünlerden şirket toplantılarına, yılsonu etkinliklerinden fuar, düğün ve ürün lansmanlarına kadar geniş bir organizasyon yelpazesi için ideal lokasyon ve altyapıya sahiptir.

Sergi ve etkinlik alanları

Hallish Sergiler ve Etkinlikler Merkezi
Hallish Sergiler ve Etkinlikler Merkezi

1- Haliç Plajı

6.239 metrekare ve 367 metre uzunluğa sahip Haliç Sahili, 4.800 kişiye kadar kokteyl ve 3.600 kişilik yemekli davetlere ev sahipliği yapabilmektedir.

2- Sergi 1-2

Kongre merkezinin dört ana bloğu, gün ışığı alan toplam 9.172 metrekare alana sahip galeriler ve lobilerle birbirine bağlanıyor.

Galeri 1

1.066 metrekare alana sahip Galeri 1, Haliç Blok ile Pera Blok arasında deniz manzaralı bir geçiş fuayesidir. Pera Blok lobi ile birlikte kullanıldığında 1.500 kişiye kadar yemekli davetler düzenlenmektedir.

Galeri 2

1.052 metrekare alana sahip 1. Salon Haliç Bloğu ile Sadabad Bloğu arasında bir geçiş salonu olup deniz manzaralıdır.

3- Açık hava etkinlikleri alanı

300 araca kadar otopark olarak da kullanılabilen 11.548 metrekarelik açık hava etkinlik mekanı, kokteyl organizasyonlarında 6.400, ziyafet organizasyonlarında 4.800 misafiri ağırlayabiliyor. İstanbul’da 8000 metrekareye kadar çadır kurulabilen bu eşsiz açık hava sahil mekanı, fuar, konser, festival ve turnuva gibi özel organizasyonlara ev sahipliği yapıyor.

Haliç Kongre Merkezi fotoğrafları

Haliç Kongre Merkezi nerede? ve oraya nasıl gidilir

Haliç Kongre Merkezi nerede?  ve oraya nasıl gidilir
Haliç Kongre Merkezi nerede? ve oraya nasıl gidilir

Tebük: Sütlü Mah. karaağaç; Çad. Haliç Kongre Merkezi İdari Bina No:19 Kat:2 – Beyoğlu / İstanbul

Toplu taşıma: toplu taşımaya erişmek isteyenler; 54HŞ – 36T – 38T – 47N – 47A -47 – 41ES otobüs hatları direkt ulaşım sağlayabilir. Ayrıca Haliç Köprüsü’ne girmeden önce sağdaki 5. Halıcıoğlu Durağı’ndan geçen otobüsleri (örneğin 500-97m) kullanarak yürüyerek 15 dakika sonra buraya ulaşabilirsiniz.

Deniz ulaşımı ile gelmek isteyenler; Üsküdar-Eyüp hattında sefer yapan vapurlarla Sütlüce İskelesi’nde inip buraya gelebilirler.

Metrobüse ulaşmak isteyenler; Halıcıoğlu İstasyonu’nda inip yürüyerek 15 dakika sonra ulaşabilirsiniz.

arabayla gelmek isteyenler; Edirne’den gelenler sağdan çıkıp tabelaları takip ederek Haliç Köprüsü’ne ulaşabilirler. Ankara yönüne gelenler en sağdan Haliç Köprüsü’ne ulaşabilir, köprüyü geçtikten sonra sol taraftan çıkıp tabelaları takip edebilirler. Konum bilgisi almak için tıklayın

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın