https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Günlük kiralık Sheila bungalov evleri - Gezilecek Yerler
Anasayfa » Haber » Günlük kiralık Sheila bungalov evleri

Günlük kiralık Sheila bungalov evleri

30.11.2022 16:45:00

Şile, İstanbul’un Anadolu yakası sınırları içerisinde, Karadeniz kıyısında yer alıyor ve şehir merkezinden araçla yaklaşık 60-65 dakikada ulaşılabiliyor. Şile’nin İstanbul sınırları içerisinde olması ve insanlara dinlenme ve tatil yapma imkanı sunması burayı bir çekim merkezi haline getiriyor. Hem şehir hayatının karmaşasından uzaklaşmak hem de bunu şehrin içinde yapmak aslında insanlara farklı bir deneyim sunuyor.

Karadeniz kıyısında

Şile, Karadeniz kıyısında yer almaktadır. Buradaki deniz genellikle soğuktur. İklimsel olarak Marmara bölgesinin etkisinde kalan Şile’nin dönemsel olarak Karadeniz ikliminden etkilendiğine şahit olabiliriz. Buraya gelenlerin merak ettiği yerler arasında Şile Feneri, Şile Kalesi, Ağlyankaya Caddesi ve Sgligöl diyebiliriz.

Sakin Bungalovlar

Son dönemlerin popüler tatil konaklama seçenekleri arasında yer alan bungalov evler Silla’da oldukça popüler. Gezginler Şili’ye gelmeden önce Şili Bungalov Evlerine bakar ve bu yerle ilgili araştırmalarını yapar. Şile Bungalov Evleri de kendi içinde tiplere ayrılmaktadır. Havuzlu Bungalovlar, Şömineli Bungalovlar ve Isıtmalı Havuzlu Bungalovlar gibi birçok farklı ev seçeneği bulunmaktadır.

Chichi Bungalov Evleri daha detaylı inceleyebilirsiniz.

Sheila’da ziyaret edilmesi önerilen yerler:

* Sheila Deniz Feneri

Agfa Merkez

* Uzunkum Plajı

Silla Kalesi

* Ağlayan Kaya Sokağı

* Kumbaba sarhoş

* Saçlıgöl

* Ağlayan kayalar

Kavala Parkı

* Hasili köyü

Atatürk Ormanı

Sheila’ya hangi mevsimde gidiyorsunuz?

İstanbul’un en güzel ve tercih edilen tatil yerleri arasında yer alan Şile’ye hangi mevsim gidilmeli sorusu da gezginlerin merakını uyandırıyor. Açıkçası kesinlikle gidilmesi gereken bir sezondan bahsetmek mümkün değil. Kişisel zevklerinize, tatilden beklenti ve isteklerinize göre buraya gitmeniz gereken mevsim de değişebilir. Denize girmeyi ve kumsalda güneşlenmeyi sevenler için burası yaz aylarında bir cazibe merkeziyken, yürüyüş yapmayı sevenler için burası her mevsim güzel ama özellikle sonbaharda.

Chilla Houses Bungalovlar son zamanlarda çok popüler.

Şile Bungalov evleri son zamanlarda oldukça popüler olsa da zaten uzun süredir tatilciler tarafından kullanılıyor. Ancak bungalov evlere olan yoğun ilgiden sonra burası da ilgi odağı haline geldi. Genel olarak gecekondulara olan ilginin salgın sonrası bir anda arttığını söyleyebiliriz. İnsanların kişisel alanlarına önem vermesi ve resmi tatillerden uzak durması bu evlere olan ilgiyi artırdı. Bungalov evler aslında koronavirüs pandemisinin tatil alışkanlıklarını nasıl değiştirip dönüştürdüğünün çok anlamlı örnekleri.

Şili’ye nasıl gidilir?

İstanbul merkez Şile ilçe merkezi yaklaşık 70-80 kilometre uzaklıktadır. Kendi aracıyla Şile’ye gitmek isteyenler için 1. ve 2. köprülerin üzerinden (çıkış ve girişlerin hemen öncesi ve sonrası) ŞİLE tabelasını takip ederek, TEM üzerinden Sarıgazi-ile yönünü takip ederek Şile’ye ulaşabilirsiniz.

Sheila’da ne yiyoruz?

Sheila’nın en ilgi çekici unsurlarından biri burada ne yediğimiz. Bu nedenle gezginler Şili’ye gelmeden önce Şili restoranlarını arar. Şile ve çevresindeki zincir restoranlardan ve daha çok butik mekanlardan dilediğinizi yiyebilirsiniz. Ama buradayken Karadeniz manzarası eşliğinde güzel bir balığın tadını çıkarmak fena olmaz…

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın