https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Göcek’te ne yapacaksın? - Gezilecek Yerler
Anasayfa » Haber » Göcek’te ne yapacaksın?

Göcek’te ne yapacaksın?

9.11.2022 17:30:00

Göcek, Muğla ilinin Fethiye ilçesinin batısında yer almaktadır. Yemyeşil manzarası, sakin ve dingin doğası, kendinizi cennette gibi hissettirecek berrak suları ile Göcek, Türkiye’nin en popüler tatil beldelerinden biridir. Yemyeşil çam ormanları, koyları, bakir kumsalları, çeşitli mesire alanları ve bitmek bilmeyen su sporları imkanlarıyla Göcek’te keşfedilecek şeyler bitmiyor. İlginç bir tarihe sahip dünyaca ünlü Rodos Adası’na Marmaris ve Fethiye’den feribot seferleri vardır. Ünlü Akdeniz kültürü, mimarisi ve iklimi sayesinde burası insan yaşlanmasını tersine çevirmeye ve gençleşmeye başlayabilir.

Göcek’te ikamet

Göcek Kasabası koruma altındadır ve çok katlı yapı ruhsatı yoktur. Bir ve iki katlı oteller, bungalovlar, moteller, pansiyonlar, apartmanlar var. Ayrıca çadır kampı ve karavanlar da en çok tercih edilen konaklama seçenekleri arasında yer alıyor.

Göcek’e transfer

Göcek’e Muğla veya Fethiye üzerinden otobüs veya minibüs ile gelebilirsiniz. Tekne ve yat gibi deniz ulaşımı ile bölgeye ulaşabilirsiniz. Buraya Dalaman Havalimanı üzerinden uçakla gelebilirsiniz. Dalaman Havalimanı’ndan 18 km’lik bir araç yolculuğunun ardından Göcek’e ulaşabilirsiniz. Şehirde altı adet marina bulunmaktadır. Koruma altındaki, berrak suları ve bir tatil beldesinde aradığınız her şeyi bulabileceğiniz adalar ve koylar, uluslararası gezginleri de bölgeye çekiyor. İstanbul’dan yola çıkarsanız 754 km’lik bir yolculuktan sonra Göcek’e ulaşacaksınız. Yani molalarla birlikte ortalama 8 saat 9-10 saate denk gelebilir. Göcek, Ankara’ya 654 km, İzmir’e 307 km uzaklıktadır. Bodrum Havalimanı Göcek’e 170 km, Marmaris’e 103 km uzaklıktadır.

Göcek’te gezilecek yerler

Kişi başı cüzi bir ücret karşılığında günübirlik yat ve tekne turlarına katılabilir, demirli koyların bakir, bakir koylarında yüzebilirsiniz. Fethiye’nin suları o kadar temiz ki denizin dibini görebileceğinizi sanıyorsunuz. Yelken kullanmayı deneyebileceğiniz veya daha deneyimli iseniz yelkenli kiralayabileceğiniz birçok şirket var. Parasailing, muz, flyfish, wakeboard, ringo, wakeboard, flyboard gibi sporlar o kadar çeşitli ki Göcek’te yapılacaklar saymakla bitmez.

Göcek’in pitoresk koylarını keşfedebilir, huzur ve çiçek kokularıyla dolu bir yürüyüş yapabilir ve gün batımını izleyebilirsiniz. Deniz manzaralı piknik alanlarında hamakta sallanmak ve kitap okumak sessiz ve unutulmaz bir an olabilir.

Marina çevresindeki restoranlarda leziz Akdeniz balıklarını yiyebilir, nasıl bir koşuşturmaca ve stres olduğunu unutabilirsiniz. Bölgede her öğünde başarılı restoranlar bulabilirsiniz. Hiç balık tutma tecrübeniz olmasa bile ekmeği oltanın ucuna koyup denize attığınız zaman lezzetli balıklar yakalayabilir, kendi emeğinizle denizden akşam yemeği yiyebilirsiniz.

Sahil boyunca uzun derin mavi yürüyüşler yapabilirsiniz.

Tarihi eserler, hamamlar, kaya mezarları görmeye gidebilir, tarih içinde küçük gezintiler yapabilirsiniz.

Tersane Adası, Göcek Adası gibi adaları ziyaret edebilirsiniz. İlginç bir tarihe sahip dünyaca ünlü Rodos Adası’na Marmaris ve Fethiye’den feribot seferleri vardır.

19 Mayıs ve 10 Kasım tarihlerinde gerçekleşen yelken yarışlarını izlerken soğuk bir şeyler içebilirsiniz.

Göcek yılın en az 9 ayı denize girebileceğiniz bir doğa harikasıdır. Giderseniz sevdiklerinizle bol bol fotoğraf çekmenizi ve kendinizi Fethiye’nin şifalı etkisine bırakmanızı öneririz.

Sessiz, koyu mavi yapraklar!

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın