https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Göcek plajları ve koyları - Gezilecek Yerler
Anasayfa » Haber » Göcek plajları ve koyları

Göcek plajları ve koyları

11.17.2022 15:55:00

Yurt içi ve yurt dışından çok sayıda turistin yazın tadını çıkarmak ve temiz sularında serinlemek için ziyaret ettiği Göcek, Muğla ilinin Fethiye ilçesine bağlı bir beldedir. Berrak suları, pastoral doğası ve lezzetli restoranları ile herkesin yaz hayallerini süsleyen Göcek, limanlar açısından da oldukça zengindir. Dalaman Havalimanı’na 22 km uzaklıkta olan Göcek, İstanbul’a 755 km, İzmir’e ortalama 300 km uzaklıktadır. Güzel masmavi sulara ve zengin bir deniz ekosistemine sahip olan Göcek’in koylarından ve plajlarından bahsedeceğiz.

Göcek’in tabiat harikalarına ve tertemiz kumsallarına bir göz atalım.

Kleopatra Hamamı Koyu

Yat gezilerinin gözde destinasyonlarından biri olan Kleopatra Hamamı Koyu’nda Likya döneminden kalma tarihi kalıntılar ve Kleopatra için yapılmış antik hamam kalıntıları bulunmaktadır. Berrak masmavi suları ve ilginç tarihi ile Göcek’te mutlaka görülmesi gereken yerlerden biridir.

Badri Rahmi Koyu

İlk olarak Taşkaya Koyu olarak anılsa da Bedri Rahmi Eyüboğlu’nun körfeze gelip haritasını çıkarması ile günümüzde Bedri Rahmi Koyu olarak anılmaktadır. Bölgede küçük bir iskele, bol yeşil doğa ve lezzetli restoranlar bulunmaktadır. Plajdan çıktığınızda burada lezzetli bir yemek yiyebilirsiniz.

Sheppard Adası

Göcek Körfezi’ndeki en büyük ada olan Tersan Adası’nın adı, Osmanlı döneminde kullanılan eski tersaneden geliyor. Geçmişte Telandria olarak bilinen ada, tertemiz denizinde yüzmek için mükemmel bir doğaya sahip. Göcek’ten tekne veya tekne ile adaya ulaşabilirsiniz.

Gubon Körfezi

Göcek’in en korunaklı koylarından biri olan Göbün Koyu, karayolu ile Dalaman’a bağlıdır. Koyda ayrıca su sporları hizmeti verilen bir restoran da bulunuyor. Bazı yatlar kışı burada geçirir.

Körfezi öldür

Güzel sularında araba ile ulaşım, sörf ve yüzme masraflarından tasarruf edebilirsiniz.

OYNYBÜKÜ

Harika mavi yapısı ve korunağı ile çok güzel bir koy. Dileyenlere kara yoluyla kolayca ulaşılabileceği gibi deniz yoluyla da ulaşmak mümkündür. Kille Körfezi’nin yanında yer almaktadır.

Göcek Adası

Göcek’ten tüm güzelliğiyle gördüğünüz ada muhtemelen Göcek Adası’dır. Buraya deniz kenarından gelip berrak sularında yüzebilirsiniz. Plajları ve koyları yüzmek için idealdir.

Yasica Adaları

Küçük adalardan oluşuyor ve adalarda herhangi bir tesis bulunmuyor. Aralarında 10-15 metre mesafe olan adalar arasında yüzmeye çalışan maceracıları görebilirsiniz.

KİLLEBÜKÜ KOYU

Boynuzbükü ile Taşkaya arasında geniş bir koydur. Mis kokulu çam ağaçlarının kokusunda yüzebilir, farklı su sporlarını deneyebilir, tarihi kalıntıları keşfedebilirsiniz.

Seralibük Koyu

Sıralıbük Koyu, Sarsala Koyu’nun yanında yer alan ve muhteşem ada manzarası ve berrak turkuaz suları ile büyüleyen, bölgenin en güzel koylarından biridir.

Akvaryum Körfezi

Çok güzel bir koy olup turkuaz rengi suları ve tarihi eserleri ile ünlüdür. Tekne turları ve yatlar burada yüzme molası veriyor. Burada deniz dibi manzarası eşliğinde denize girmek bambaşka bir şey.

cennet koyu

Bozulmamış masmavi doğası ile en iyi koylardan biri olarak kabul edilebilir. Cennet gibi doğası nedeniyle her yıl çok sayıda yerli ve yabancı turisti bölgeye çekmektedir.

merdiven boşluğu

Merdivenli Koyu, Göbün Koyu’nun hemen yanında, iki tepe arasında yer almaktadır. Issız bir köşede olması ulaşım açısından dezavantaj olsa da saf ve bakir yapısını koruması açısından avantajdır. En kolayı oraya deniz yoluyla ulaşmaktır.

Göcek’te keyifli bir konaklama için seçenekleri keşfetmek ister misiniz?

Sapanca Bungalov Evleri’nde tatilinizin keyfini çıkarmak için tıklayın.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın