https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Genel Tekke Beach Özellikleri (nereye, nasıl gidilir, giriş ücretleri) - Gezilecek Yerler
Anasayfa » Haber » Genel Tekke Beach Özellikleri (nereye, nasıl gidilir, giriş ücretleri)

Genel Tekke Beach Özellikleri (nereye, nasıl gidilir, giriş ücretleri)

Bu makalede ÇeşmeTürkiye’nin en küçük ve en seçkin plajlarından birini yazacağız. Bu yazının konusu, Çeşme’nin merkezinde yer alan ve adını, günümüzde kalıntıları bulunan Osmanlı Tekkesi’nden alan Tekke Plajı’dır. Yerli ve yabancı turistlerin Çeşme’ye geldiklerinde uğramadan dönmedikleri Tekke Plajı, Çeşme’nin en güzel plajları arasında olmasa da genel bilgileri, özellikleri, giriş ücretleri ve ulaşım bilgileri ile.

kenar boşluğu: Buraya gelip denizin tadını çıkarmayı planlarken, sadece kumsalı ya da körfezi görüp öyle gitmeyin. Limerick’teki plajlar ve koylar Sizler için oluşturduğumuz listemize mutlaka göz atın.

önemli bilgi: İzmir’in keşfedilmemiş yerlerini keşfetmek istiyorsanız, tarihi sokaklarında dolaşın ve en güzel koylarında yüzün. İzmir Gezilecek Yerler Sizler için oluşturduğumuz listemize bir göz atın, pişman olmayacaksınız. 🙂

Plaj Çeşme’nin merkezinde yer almaktadır ve Çeşme’nin en küçük plajlarından biridir. Küçük bir koyda bulunan plaj, sığ koy plajı olarak bilinir. Merkezde olması ve küçük olmasından dolayı oldukça kalabalıktır. Adını hemen sahilde bulunan ve kısmen yıkılmış olan Osmanlı Tekkesi’nden alıyor.

Tekke Plajı’nın Özellikleri

Koyda küçük bir plaj olduğu için oldukça sakin ve sarsılmaz bir denize sahiptir. Deniz temiz, berrak ve sığdır. Aslında çocuklu aileler için oldukça ideal ama çok kalabalık olduğu için merkezde olmak sorun olabiliyor.

Sahili genellikle çakıllı olan bu plajın deniz tabanının ilk birkaç metresi plajla aynı yapıya sahip olsa da hafifçe kumlu zemine dönüşüyor ve bunun biraz ısındığını söyleyebiliriz. Deniz seviyesinin sığ olduğu göz önüne alındığında, çocuklu aileler için bir avantajın daha olduğunu söyleyebiliriz.

Sahilde alışveriş yapabileceğiniz bir büfe var. Dilerseniz buradan şemsiye ve şezlong da kiralayabilirsiniz. Merkeze yakın olduğu için istediğiniz zaman çıkıp alışveriş yapabilir ve tekrar gelebilirsiniz.

Küçük bir koy plajı olduğundan daha önce bahsetmiştik. Bu koyun ucu bir iskele şeklinde denize doğru uzanır. Dilerseniz bu çıkıntıdaki kayalardan denize de atlayabilirsiniz. Bu yöntemi kullanarak deniz keyfi yapanların sayısı da oldukça fazladır.

Tiki Plajı 2022 Giriş Ücreti

Tiki Plajı Giriş Ücreti
Tiki Plajı Giriş Ücreti

Halk plajı statüsüne sahip bir plaj olarak giriş Özgür. Şemsiye veya şezlong kiralamak isterseniz;

Paraşüt: 20 TL

şezlong: 20 TL kiralama bedeli ödemeniz gerekmektedir.

Tiki Plajı nerede? Oraya nasıl gideriz?

Tebük: 6 Eylül Mahallesi, 3052. Çeşme Sokak / İzmir

Nasıl gidilir?: Çeşme merkezdeki plaja 5-10 dakikada yürüyebilirsiniz. Konum bilgisi almak için tıklayın

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın