https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Galatasaray Müze Stadyum Turu (ziyaret saatleri) - Gezilecek Yerler
Anasayfa » Haber » Galatasaray Müze Stadyum Turu (ziyaret saatleri)

Galatasaray Müze Stadyum Turu (ziyaret saatleri)

Galatasaray Stadı ve Müze Turu

Türkiye’nin en çok taraftarı olan takımı Galatasaray, aynı zamanda en eski takımlardan biri olma ünvanını da elinde bulunduruyor. Yarım asrı aşan hikayesinin her satırında birçok başarıya imza atan kulübün yeni müzesi 2018 Mart ayından itibaren ziyarete açıldı. Eski müze Galatasaray Lisesi’nin karşısındaydı ve orada olduğunu belirtelim. bu müze ile şimdiki müze arasında büyük bir fark var. Bu nedenle eski müzeyi ziyaret edenler mutlaka yeni Galatasaray Müzesi’ni ve Türk Telekom Stadı’nın stadyum turunu da ziyaret etmeli ve görmeliler. Eski müzenin tasarımı ve estetiği de yerindeydi ama şimdiki müzeyi eskisinden çok farklı kılan detaylar var.

Galatasaray Müzesi ve Stadyum Turu Hakkında Bilgiler

Galatasaray Müzesi’yle ilgili en dikkat çekici şey kuşkusuz kupalar. Ancak yeni müzede öne çıkan bir şey daha var. Balmumu Heykeller… Gerçek insan figüründen ayırt edilmesi zor bir sanatı ifade eden futbolcu balmumu heykelleri en ilgi çekenler arasında.

İsimleri Galatasaray olarak tanınan futbolculardan yöneticilere kadar farklı isimlere sahip balmumu heykeller Dilediğiniz kadar hatıra fotoğrafı çekebilirsiniz. 2000 yılında dünyanın en iyi takımı unvanını kazandıktan ve kendisine Türk futbolunu birçok uluslararası arenada temsil etme fırsatı verdikten sonra, Hem stadı hem de UEFA Kupası’nı kazanan ve halen başarısını sürdüren Galatasaray Müzesi’ni tüm sporseverler görebilir.

Müzedeki toplam madalya ve ödül sayısı şu anda 771 civarında. Üst köşede UEFA’nın kazandığı kupa var. Bu mekan için ayrı bir bölüm hazırlanmış olup, o dönemin efsane tayfası ile ilgili tüm bilgilere ve o döneme ait maçların hikayelerine ulaşılabilmektedir. Dün gece canlanacak şekilde kurulan sergi de gözünüze çarpacak. Müzede efsaneler arasında yer alan Metin Oktay balmumu en etkileyicileri arasında yer alıyor. Ayrıca Baba lakaplı Gündüz Kılıç da kendi balmumu heykelini yapan efsane Galatasaray teknik direktörlerinden biridir.

Galatasaray Stadyum turuna neler dahildir?

Türkiye’nin en büyük stadına sahip olmak Galatasaray stadyum turuSütün çoğu pist tabanında başlar. Tur programları arasında basın odası ve radyo en çok merak edilenler ve halkın girmesi kesinlikle yasak.

Galatasaray Müzesi ve Saha Turu Stadyumu
Galatasaray Müzesi Saha Girişi

Ayrıca canlı yayının yapıldığı noktadan tüm stadyumun görülebilmesi de ayrı bir heyecan. Buradan hanlara ve diğer bölümlere geçilir.

Galatasaray Müzesi pansiyon
Galatasaray Müzesi pansiyon

Çimlere gitmek yasaktır. Çünkü, Rezerv kulübelerin bulunduğu bölümden çim saha ziyaretine izin verilir.

Galatasaray Müzesi Rezerv kabini
Galatasaray Müzesi Rezerv kabini

Bir başka ilginç yer ise, Galatasaray takımının soyunma odaları. Ayrıca parkur boyunca Galatasaray’a atfedilen sözler, şarkılar ve bazı afişler var.

Galatasaray Müzesi soyunma odası
Galatasaray Müzesi soyunma odası

Galatasaray Müzesi ziyaret tarihleri ​​ve giriş ücretleri 2022

Galatasaray Müzesi Ziyaret Saatleri: Tatilin ilk günlerini ve yeni yılın ilk gününü ziyaret etmek mümkün değildir. Pazartesi hariç haftanın her günü tura katılma imkanı vardır. Ancak stadyumda maç yapılması veya herhangi bir organizasyon düzenlenmesi gibi durumlarda tur yapmak mümkün olmayabilir.

Müze tur saatleri: 10:00’da başlar ve 17:00’ye kadar devam eder. Stadyuma giriş gruplar halinde, bir tur yaklaşık 60 dakika sürüyor.

Galatasaray Müzesi Giriş Ücreti: 45 TL

Tura katılmak için biletler: Biletleri stadyumun gişesinden veya internetten satın alabilirsiniz. Diğer kulüpler için müze giriş ücretine göre oldukça uygun bir fiyattır. 0-6 yaş çocuklar için ücretsizdir.

Galatasaray Stadı’na nasıl gidilir?

Tebük: Huzur Mh., Türk Telekom Arena Stadyumu, 34396 – Sarıyer / İstanbul

telefon: (0212) 305 19 05

Nasıl gidilir?: Ulaşım yöntemlerinin yarısı tek tek. Galatasaray Stadı’na nasıl gidilir? Yazımı okuyarak farklı yöntemler hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Kısa yönergeler aşağıdaki gibidir: Eski Galatasaray Müzesi, Galatasaray Lisesi’ndeydi. Ancak yeni stadyumun yapımından sonra müzenin stadyumu içinde barındıran komplekste yapılmasına karar verildi. Mart 2018’den itibaren Sarıyer Galatasaray Spor Tesisleri’ndeki mekan ziyaretçilere açıldı. Buraya gitmenin en iyi yolu şudur: Öncelikle Taksim Hacıosman metro hattına binip Seyrantepe istasyonuna aktarmanız gerekiyor. Konum bilgisi almak için tıklayın

Sarıyer’e geldiğinizde görmeniz gereken yerler

Geziniz bir müze turu içeriyorsa Sarıyer’e Erken gitmenizi ve önce güzel bir kahvaltı yapmanızı öneririz. Kahvaltıdan sonra ilginç bir Galatasaray Müzesi turuna başlayabilirsiniz. Turdan sonraki günü hemen bitirmeyin! senin yönün Sarıyerde Gezilecek Yerler Çevirirseniz, gününüzü eşsiz kılabilirsiniz, size tavsiyemiz. 🙂

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın