https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Fransız sokağının son hali ve yerler hakkında bilgiler - Gezilecek Yerler
Anasayfa » Haber » Fransız sokağının son hali ve yerler hakkında bilgiler

Fransız sokağının son hali ve yerler hakkında bilgiler

İstiklal Caddesi’nde en çok ziyaret edilen yerlerden biri olan Fransız Caddesi nerededir?, Nasıl gidilir, ne yapılır? Ve birlikte son halinin nasıl göründüğünü görelim.

Sokağın adı aslında bir Cezayir sokağı ama özel bir şirket caddeyi yenileyip Fransız Sokağı adını verdikten sonra bu adla anılmaya başlandı. Merdivenli bir sokak ve arkasında birçok kafe var. Sokak Galatasaray Lisesi’nin arkasında yer alır ve Beyoğlu ile Tovani semtlerini birbirine bağlar. Bu bakımdan gün boyunca birçok kişi burayı ziyaret etmektedir. Sokağa French Street denmesinin nedeni, kafe ve kültür merkezinin mimarisi ve ürünleri açısından kendinizi Fransa’da hissedebileceğiniz bir sokak olmasıdır.

Fransız sokağı

Sokak, yazımızın başında da belirttiğimiz gibi İstanbul’un en işlek bölgelerinden birinde, Galatasaray Lisesi’nin hemen arkasında ve ulaşımı kolay bir yerde bulunuyor. Belli bir konsepte göre sıralanan cadde, küçük tenteli kafeleriyle gerçekten çekici ve çekici bir görünüme sahip.

Fransız caddesinde ne yapıyorsun?

Cadde, merdivenli bir binadan ve caddenin sağında ve solunda masa ve sandalyelerin olduğu kafelerden oluşmaktadır. Burada oturup sokak manzarasını izleyebilir, arkadaşlarınızla veya sevgilinizle bir şeyler içebilirsiniz. Sokak genelde sevgilinizle gidebileceğiniz bir binada olduğu için buluşma yeri olarak da kullanabilirsiniz. Fransız caddesi aydınlatmasıyla geceleri farklı bir görünüme sahip. Rengarenk ışıklarla aydınlanan sokaklar ve kafeler çok güzel görünüyor.

Fransız Sokağı fiyatları nelerdir?

Fiyat konusuna gelecek olursak fiyatların normalden yüksek hatta çok pahalı olduğunu söyleyebiliriz. Yani buradaki ürünler, normal şartlar altında içebileceğiniz veya yiyebileceğiniz bir şeyin fiyatından çok daha yüksek bir fiyata satılıyor. Bunun nedeni sokağın kendine has bir görünüme ve sıcaklığa sahip olması olabilir. Normal şartlar altında tamamen farklı atmosferlerde her yerde yiyip içebileceğiniz şeyleri sunar. Fransız sokak kafeleri. Fiyatların yüksek olmasına rağmen kafeler her zaman kalabalık ve müşterisi oluyor. Aynı zamanda caddede yürürken her kafeden farklı müzik sesleri duyabilirsiniz. Gerçekten güzel bir havası olan French Street, canlı müzik seslerinin yanı sıra pek çok yerde bulamayacağınız bambaşka bir havaya sahip.

Tüm bu güzel özelliklerinin yanı sıra son zamanlarda sokak kafelerinin kalite açısından geri kaldığı ve imrenilen fiyatları hak etmediği yönünde görüşler de arttı. Ancak en az bir kez denemeye değer ve farklı bir deneyim sunan bir sokak.

Fransız sokak yerleri

Beko Buz M Teras

Ayrıca sitede haftanın her günü 11:00 ile 01:00 saatleri arasında canlı müzik yapılmaktadır. Yazın balkonda oturup nargile içebileceğiniz mekanın fiyatları çok uygundu. Sıcak ve samimi ortamı ile Fransız Sokağı’nda en çok ziyaret edilen yerler arasında yer almaktadır.

şarap mahzeni evi

Şarap evine onun adı verilmiştir. Sadece şarap bulabilirsiniz. Ama şarap şaraptır. Şarap tercihlerinizi kullanmak istediğiniz bir gün gelirse burayı mutlaka denemelisiniz.

Kafe La Vie

Tam müzik hizmetleri, açık hava barı ve canlı müzik ile French Street’teki en sevdiğim yerlerden biri. Ayrıca dünya mutfağının birçok lezzetini denemenizi tavsiye ederiz.

var

Mekanla ilgili iki olumsuz eleştiri yapılabilir. Birincisi döşeme renkleri (mor) ve ikincisi fiyat içindir. Diğer her şey yolunda. Nargile ve kahvaltı servisi de mevcuttur.

sihirli ev

Full Bar, Outdoor ve Canlı müzik hizmetlerinin yanı sıra otel bölümü de bulunan mekan, konaklama hizmeti de veriyor. Sadece canlı müziğin diğerlerinden biraz daha iyi olduğunu söyleyebilirim.

fransız sokak resimleri

Fransız Sokağı nerede? ve oraya nasıl gidilir

Tebük: Cezayir trafiğe kapalı (Galatasaray Lisesi arkası) – Beyoğlu / İstanbul

Nasıl gidilir: Metro veya otobüsle Taksim Meydanı’na ulaştıktan sonra Galatasaray Lisesi’nin önüne kadar yürümeniz gerekiyor. Lisenin hemen yanından dönerek 5 dakika daha yürüdükten sonra buraya ulaşabilirsiniz.

Özel araç ile geliyorsanız Odakule’ye gelip aracınızı otoparka bırakıp 10 dakika yürüyebilirsiniz.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın