https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Flamingo Köyü: mangal, kahvaltı fiyatları ve nereye, nasıl gidilir? - Gezilecek Yerler
Anasayfa » Haber » Flamingo Köyü: mangal, kahvaltı fiyatları ve nereye, nasıl gidilir?

Flamingo Köyü: mangal, kahvaltı fiyatları ve nereye, nasıl gidilir?

Flamingo Köyü

Sizlere Çatalca’daki kahvaltı mekanlarından bahsetmek istedik. ilk durağımız Flamingo Köyü. Havaların ısınmasıyla birlikte doğayla baş başa kahvaltı keyfimiz yavaş yavaş başladı. geçen hafta sonu İstanbul İçerisinde Garibes Köyü Kahvaltı mekanları hakkında bir yazı yazdık. şimdi bizim yolumuz Çatalca’ya Biz tercüme ederiz.

Çatalca hakkında kısa seyahat bilgisi

Yazımıza başlamadan önce köyün bulunduğu Çatalca bölgesi hakkında biraz bilgi verelim. İstanbul’da ortalama 1-1.5 saatte ulaşılabilen Çatalca, yüzölçümü bakımından İstanbul’un en büyük ilçesidir.

Mübadele Müzesi, Ferhat Paşa Camii, Yalıköy Mağaralarına Gideceğiz E Flamingo Köyü, Antik Ziyaret edilecek en popüler yerler.

Çatalca’daki Ali Baba Köfte Salonu en ünlü yemek istasyonudur. Buraya kadar gelmişken tatmadan dönmeyin diyoruz.

Flamingo Köyü için seyahat bilgileri

Flamingo Köyü için seyahat bilgileri

Gelelim yazımızın ana konusuna. Burası yeşil bir köy. Temiz hava, sessiz, sakin ve huzurlu bir ortam. Tabiat parkı ve kahvaltı yeri olarak hizmet veren Flamingo Köyü, adını deresindeki flamingolardan alıyor. Flamingolar, ördekler, kazlar, tavus kuşları, kuğular, sülünler, civcivler ve tavuklardan oluşan mini hayvanat bahçesi şüphesiz çocukların ilgisini çekiyor. Aynı zamanda trambolin çocuklar için bir başka eğlence aracıdır. Çocukları eğlendirmek için seçebileceğiniz bir diğer eğlence ise yunus pedallı bisikletlerdir. Derede bu bisikletler ve flamingolar arasında sürüş keyfi yaşayabilirsiniz.

Flamingo Köyü’nde kahvaltı ve barbekü fiyatları

Flamingo Köyü'nde kahvaltı ve barbekü fiyatları

Kırmızı deri para peşin. Kapıdan direk girdiğinizde karşılaştığınız durum budur. Ücretleri peşin alıyorlar. Birisi kahvaltı yapmasa bile bir ücret ödemeniz gerekiyor çünkü kaç kişinin kahvaltı yapacağına değil, kaç kişinin geleceğine bakıyor. İş politikası yapacak bir şey yok. Hafta içi karışık kahvaltı seçenekleri, hafta sonları ise açık büfe kahvaltı seçenekleri ile hizmet vermektedir.

Flamingo Köyü Kahvaltısı

Kahvaltı saatleri 09:00-14:00 saatleri arasında kahvaltı ücreti Hafta içi kişi başı 70 TL, hafta sonu 90 TL. 0-2 yaş indirim, 2-6 yaş %50 indirim.

Flamingo Köyü Mangal

Burada mangal da yapabilirsiniz. Buradan et de alabilirsiniz. Dilerseniz pişirip size ikram ediyorlar. Hayır derseniz mangalı kimseye bırakmam, etinizi alıp mangal yapmaya gidebilirsiniz. Ama sadece fiyatların çok yüksek olduğunu söyleyebilirim. Kişi başı ortalama barbekü fiyatı: 100-150 lira arasında değişiyor.

Flamingo Köyü nerede? ve oraya nasıl gidilir

Flamingo Köyü nerede?  ve oraya nasıl gidilir

Tebük: Gökçeali Mahallesi, Cevizlik Sokak No: 43, 34540 – Çatalca / İstanbul

telefon: 0552377 61 61

Toplu taşıma: toplu taşıma ile gitmek isteyenler; Yenibosna metro istasyonundan Çatalca’ya giden otobüsleri tercih edebilirler. Çatalca’ya vardıktan sonra taksi ile ulaşabilirsiniz.

Kendi araçlarıyla gelmek isteyenler; TEM veya E-5 üzerinden Çatalca’ya ulaştıktan sonra merkezden tabelalarla 5 dakikaya ulaşabilirler. Konum bilgisi almak için tıklayın

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın