https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Fethiye’de deniz kenarında evler - Gezilecek Yerler
Anasayfa » Haber » Fethiye’de deniz kenarında evler

Fethiye’de deniz kenarında evler

12/15/2022 10:50:00

Fethiye, Muğla’nın en büyük ilçesidir. Her yaz sezonunda binlerce yerli ve yabancı tatilciyi Türkiye’de ağırlayan Fethiye, eşsiz koyları, harika plajları ve harika doğasıyla her yıl gözde tatil destinasyonlarından biri olarak dikkat çekiyor.

Muğla’ya ulaşım genellikle hava yolu ile sağlanmaktadır. Muğla ilinde 2 adet havalimanı bulunmaktadır.

Milas Bodrum Havalimanı

Dalaman Havalimanı

Özellikle yaz aylarında turist ve ziyaretçi sayısının artması ile birlikte yoğun bir hava trafiği yaşanmaktadır.

Fethiye’ye geldiğinizde konaklamak için birçok imkan var ama bizim tercihimiz bungalovlar olacak. Çünkü harika doğasını yakından incelemenizi ve deneyimlemenizi sağlar. Her sabah kuş cıvıltıları arasında rüzgarın da etkisiyle ağaç dallarının hışırtısını her duyduğunuzda yataktan yenilenmiş olarak kalkacağınıza hiç şüphe yok.

Fethiye’nin doğa ile bütünleşen harika koylarında denizin dibinde, kumsalla bütünleşen bungalov evler ile tatilinizin eğlencesi ve tadı doruklarda olacak.

Kendinizi masmavi denizin ve buz gibi sıcak kumların içine bıraktığınızda, yaşadığınız şehirde vücudunuzda oluşan tüm stres, kaygı ve sorunları nasıl geride bıraktığınızı görebilirsiniz.

Denizle bütünleşen bungalovlarınızda her sabah huzura karşılık muhteşem manzaralara uyanabileceksiniz.

Fethiye tatiliniz boyunca birçok farklı aktiviteye katılabilir, adrenalin dolu dakikalar geçirebilir veya harika doğa yürüyüşleri ile kendinize boş zaman geçirebilirsiniz.

Bunlardan birkaçını şu şekilde sıralayabiliriz

Neredeyse Ölüdeniz kadar eşsiz bir plaja sahip olan Fethiye, en önemli turistik noktalardan biridir.

Likyalıların ışık ve güneş diyarı olarak bildikleri Türkiye’nin en güzel ve önemli doğal güzelliklerinden biri olan Ölüdeniz, Fethiye’ye gelenlerin uğramadan geçemeyeceği, gelenlerin ise uğrayacağı noktadır. Fethiye’ye her geldiklerinde tekrar tekrar gelirler ve meşgul olabilirsiniz. Birçok su sporunun yapıldığı bölgede rüzgar sörfü, uçurtma sörfü, su kayağı ve su kayağı gibi aktiviteler gerçekleştirebilirsiniz. Kule gibi dalış yapmak isteyenler için harika bir dalış noktasıdır.

Kelebekler Vadisi Fethiye’de bir başka harika manzaradır, etrafı 350 metreye kadar yükselen kayalıklarla çevrilidir.Adını kaplan kelebeği başta olmak üzere 80’den fazla kelebek türünden alan bu vadi, harika doğası ve harika atmosferi ile misafirlerine unutulmaz anılar bırakmaktadır.

Bu seferki etkinlik adrenalin tutkunlarının can atacağı skydiving.Babadağ yamaçlarında yapabileceğiniz, Babadağ yamaçlarını tırmanarak ve muhteşem Ölüdeniz manzarası eşliğinde kuş gibi süzülerek yapabileceğiniz skydiving deneyimi, adrenalin duygunuzu zirveye taşıyacak. tavan. Daha önce yapmadıysanız merak etmeyin, bu deneyimi profesyonel eğitmenler eşliğinde deneyebilirsiniz.

Özetlemek gerekirse harika doğası, harika denizleri ve eşsiz manzarası ile tek katlı evlerde konaklayabilir, muhteşem doğasında doğayı dolaşabilirsiniz. Yamaç paraşütü, su kayağı, rüzgar sörfü gibi pek çok aktivite ile tatilinizi dolu dolu geçirebilirsiniz. Denizin tadını çıkarabileceğiniz, üstü cam altı cam olan Ölüdeniz’in keyfini çıkarabileceğiniz Afgan Kulesi gibi dalış yapmak isteyenlerin vazgeçilmez noktası olan deniz canlılarıyla dost olacaksınız. Kelebekler Vadisi’nde telefonunuz elinizden hiç düşmeyecek ama hiç şüpheniz olmasın, gördüğünüz o harika resimlerin fotoğraflarını çekmek için can atacaksınız, telefon başında vakit geçirmek için değil, telefonunuzla paylaşmak için can atacaksınız. arkadaşlar ve takipçiler. Harika anılar biriktirecek ve burada geçirdiğiniz zamanı hayatınızın geri kalanında asla unutmayacaksınız.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın