https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Eskişehir’e nasıl gidilir? | Ziyaret edilecek yerler - Gezilecek Yerler
Anasayfa » Haber » Eskişehir’e nasıl gidilir? | Ziyaret edilecek yerler

Eskişehir’e nasıl gidilir? | Ziyaret edilecek yerler

Eskişehir’e nasıl giderim

Eskişehir’e nasıl gidilir sorularına tam bir çözüm bulabilmek için böyle bir yazı hazırlamaya karar verdik. Son zamanların en popüler şehirlerinden biri olan Eskişehir’e ulaşım oldukça rahat. İstanbul, Ankara ve Bursa gibi önemli şehirlerin yakınında bulunan Eskişehir’e yaz aylarında tren, hızlı otobüs ve uçakla ulaşmak mümkündür.

demiryolu taşımacılığı

Eskişehir, ülkenin demiryolu sistemindeki en önemli buluşma noktalarından biridir. Ankara’ya ve tüm Anadolu’ya bağlıdır. Eskişehir-Ankara istasyonları arası 264 km, Eskişehir-Ankara 264 km, Eskişehir-Haydarpaşa 375 km, Eskişehir-Afyon 162 km, ildeki devlet demiryollarının uzunluğu 215 km’dir. Her yöne giden ekspres ve posta trenlerinin ana noktasıdır.

Eskişehir’in diğer illere olan uzaklıklarına bakacak olursak; Eskişehir-İstanbul: 330 km, Eskişehir-Ankara: 232 km, Eskişehir-Bursa: 148 km, Eskişehir-Antalya: 426 km, Eskişehir-İzmir: 412 km.

Hava Taşımacılığı

Kalıcı olmasa da özellikle yaz aylarında uçakla Eskişehir’e ulaşabilirsiniz. Brüksel’den Eskişehir’e direkt uçuşlar veya İstanbul’dan aktarmalı uçuşlar var. Bu nedenle yazın Eskişehir’e gelmeyi planlıyorsanız THY ve Anadolu Jet firmalarının web sayfalarına bakarak uçuş bilgilerini alabilirsiniz. Eskişehir-İstanbul arası uçakla 45 dakika sürüyor ancak hava trafiğine bağlı olarak bu süre 1 saati bulabiliyor.

Otobüs Taşımacılığı

Konum olarak birçok büyük şehre yakın olan Eskişehir’e ulaşım için en uygun yollardan biri otobüsler. Hemen hemen tüm büyük otobüs firmaları Eskişehir’e geziler düzenlemektedir. Ayrıca Eskişehir’de bulunan birçok otobüs firması bulunmaktadır. Özellikle Eskişehir-İstanbul arasındaki sıkıntılı geçiş noktalarından biri olan Bilecik Yolu’nun geçtiğimiz yıl tamamlanmasının ardından İstanbul uçuşları bir saat azaldı. İsmail Ayaz, Buzlu, Kamil Koç, Nilüfer ve Metro kullanabileceğiniz otobüs firmalarıdır.

Eskişehir-İstanbul Otobüsleri: Eskişehir-İstanbul (Anadolu yakası) ekspres seferleri 3-4 saat, Eskişehir-İstanbul (Esenler) 4-5 saat sürmektedir. Otobüsler yol üzerinde Bozüyük ve Bilecik’te duramaz. Bu otobüslerin yolculuğu bir saatten fazla sürüyor.

Özel araçla ulaşım

Kişisel araçlarınızla Eskişehir’e gitmek çok daha kolay. Eskişehir-İstanbul arası yolculuk 3-4 saat sürüyor. Adapazarı-İstanbul arası Anadolu Otoyolu’nu kullanıyorsunuz, yolun diğer kısmı uygun olanı. Eskişehir-Ankara arası düz ve duble yol. Ancak yol boyunca çok fazla radar var. İsteseniz de hızlı gidemezsiniz, yolculuk 2,5 saat sürer. Eskişehir’e yakın bir diğer şehir olan Bursa’dan yolculuk bir buçuk ila iki saat arasında sürüyor. Son olarak Eskişehir-İzmir arası araçla 5-6 saat sürüyor.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın