Erikli Kamp Alanları – Gezilecek Yerler

Erikli Kamp Alanları

7.03.2024 13:15:00

İstanbul’a yakınlığı sebebiyle özellikle tercih edilen tatil beldelerinden biri olan Erikli, Edirne il sınırları içerisinde yer alıyor. Temiz ve berrak deniziyle ön plana çıkan Erikli aynı zamanda oldukça sakin bir bölgedir. Tatil kasabası olarak bilinen Erikli’nin halkı el işçilikleriyle yaptıkları eşyaları haftanın belirli günleri satmakta. Saroz Körfezi’nin kıyısında yer alan Erikli’nin tam karşısında Gökçeada yer almaktadır. Gizli kalmış olan Erikli diğer tatil kasabalarından farklı olarak daha sakin ve iç içe bir yerdir.

Erikli’nin En İyi Kamp Alanları

 • Erikli Camping

 • Hizmet: Hem kafanızı dinlemek hem Eriki’nin plajlarında zaman geçirmek istiyorsanız ailecek gidip konaklayabileceğiniz kamp alanlarından birisi Erikli Camping. Çam ağaçlarıyla çevrili doğayla iç içe kamp alanlarından biri olan tesiste çadır kiralayarak kamp kurabilirsiniz. İçerisinde WC, duş, Wi-fi, buzdolabı ve bulaşıkhane gibi hizmetler bulunuyor.

  İletişim:0284 737 37 21

 • Çamlık Kamp
 • Hizmet:Erikli sahile yürüme mesafesinde yer alan kamp alanı çam ağaçları altında size keyifli bir kamp deneyimi sunuyor. Her çadıra özel masa ve sandalye hizmetlerinin yanı sıra WC, duş, elektrik ve buzdolabı gibi olanaklar da bulunuyor.

  İletişim:0507 826 76 91

  Fevzipaşa Mocamp Erikli Bungalov

  Hizmet:İsterseniz otantik çadırlarda isterseniz de konforlu bungalovlarda konaklayabileceğiniz tesis Erikli’nin favori kamp yerlerinden biri.  İçerisinde WC, duş, elektrik, Wifi, mutfak, çamaşır makinesi, kafe, sıcak su, kamp ateşi ve mangal alanları da bulunuyor.

  İletişim:0538 743 77 83

  Yeşil Camp Milk Bungalows

  Hizmet:Erikli’de konaklayabileceğiniz kamp alanlarından bir diğeri olan tesis, çadır konaklama alanlarının yanı sıra seçkin mutfağıyla da ön plana çıkıyor. Kamp alanında temel ihtiyaçlarınızın hepsine yanıt veren imkanlarıyla size evinizde gibi hissettirecek.

  İletişim:0542 342 82 91

  Flamingo Bungalov & Camping

  Hizmet:Erikli’nin sayılı kamp alanlarından bir diğeri olan kamp alanında hem çadırda hem de bungalovda konaklayabilirsiniz. Kamp yaparken Erikli’nin içerisinde gezebilir akşamları sahil boyu yürüyebilirsiniz. Kamp alanında WC, duş, elektrik, sıcak su gibi olanaklarda mevcut.

  İletişim:0545 318 18 28

  Gökçetepe Tabiat Parkı

  Hizmet:Erikli’ye yakın kamp alanlarından biri olarak görebileceğiniz Gökçetepe Tabiat Park, berrak plajıyla da ön plana çıkıyor. Tabiat parkının içerisinde yer alan kamp işletmesinde WC, duş, elektrik, Wi-fi, restoran, market ve otopark gibi hizmetler bulunuyor. 

  Erikli’de Kamp Yaparken Yapabileceğiniz Aktiviteler

  Kamp kurarken keyif veren kamp aktivitelerinin yanı sıra zipline, binicilik, dalış gibi su sporları yapabilirsiniz. Bunların yanı sıra yat turlarına ve ATV safarilerine katılabilirsiniz. Doğasına ve denizine hayran kalacağınız bölgede bol bol doğa yürüyüşleri yapabilir gün boyu deniz kum güneş üçlüsüne doyabilirsiniz. Küçük bir bölge olan Erikli’den minibüslerle çevredeki kasabalara ulaşabilir tabiat parklarını da gezebilirsiniz.

  Erikli Kamp Alanlarına Nasıl Ulaşım Sağlanır

  Edirne’nin küçük ilçelerinden biri olan Erikli’de kamp tesisleri de birbirine oldukça yakın. Edirne’ye geldikten sonra minibüslerle ya da toplu taşımalarla Erikli’deki kamp alanlarına ulaşabilirsiniz. Ayrıca tekne turlarıyla da Erikli koylarına gelebilir ve konaklayabilirsiniz. Şehir dışından gelenler İstanbul üzerinden Edirne’ye gelebilirler.

  Erikli’de Hangi Mevsimde Kamp Yapılır

  Genellikle yaz aylarında aktif olan Erikli ve plajlarından konaklamak istiyorsanız haziran-temmuz- ağustos aylarını tercih edebilirsiniz. Lakin yıl boyu sakinliğini ve güzelliğini koruyan Erikli bahar aylarında da ılıman iklimiyle deniz tatili yapmak için uygun. Siz kışın kamp yapmayı seviyorsanız da yanınızda gerekli ekipmanlarla gelerek plaja kamp kurabilir isterseniz de kış kampı için uygun olan tesislerde konaklayabilirsiniz.

  Diğer gönderilerimize göz at

  [wpcin-random-posts]

  Yorum yapın