https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Emirgan Korusu | Nerede, saray kahvaltı fiyatları ve giriş ücretleri - Gezilecek Yerler
Anasayfa » Haber » Emirgan Korusu | Nerede, saray kahvaltı fiyatları ve giriş ücretleri

Emirgan Korusu | Nerede, saray kahvaltı fiyatları ve giriş ücretleri

Emirgan Korusu – İstanbul

İstanbul’un sessizliğinde kahvaltı, Emirgan Korusu ve laleler eşliğinde. Bu güzergahta sarayların nerede olduğu, giriş ücretleri ve kahvaltı fiyatları hakkında bilgi vereceğiz. İstanbul’un Sarıyer ilçesinde bulunmaktadır. Emergan Korusu, Boğaz kıyısındaki konumu ve eşsiz güzelliği ile özellikle bahar aylarında İstanbulluların gözde mekanlarından biridir. Boğaz’ın kıyısında, yaklaşık 47 hektarlık koru, tepelerin ve kayalıkların üzerine uzanır.

Kısa Açıklama: İstanbul’a bir yol oluşturma planınız varsa; İstanbul’da Gezilecek Yerler Sizler için oluşturduğumuz seyahat listesine mutlaka göz atın.

Emergen Grove hakkında genel bilgiler

Genel Bilgiler

Beyaz Saray, Pembe Saray ve Sarı Saray olmak üzere 3 farklı saray bulunmaktadır. Özellikle her yıl kutlanan Lale Festivali ile yerli ve yabancı birçok ziyaretçinin uğrak noktasıdır. Meyve bahçesindeki yapay göletler ve şelaleler buralara ayrı bir güzellik katıyor.

Tüm bunların yanı sıra yürüyüş ve koşu parkurları ile spor tutkunlarının uğrak yeri haline gelen meyve bahçesi piknik için de oldukça uygun bir yerdir. Çocuklu aileler özellikle piknik yapmak ve yeşilliğin tadını çıkarmak için gelirken, çocuklar Al Bustan’daki birçok çocuk oyun alanında harika vakit geçiriyor.

Tarihi Saraylar

Al Bustan’da en çok dikkat çeken alanlar şüphesiz Boğaz’a bakan seyir terasları. Fotoğraf çekmek ve anıları hatırlamak isteyen birçok kişi buradaki seyir teraslarını ziyaret ediyor.

Bahçe içindeki saraylarda kahvaltı ve restoran hizmetinin yanı sıra gün içerisinde çay kahve içebileceğiniz bir kafeterya hizmeti de verilmektedir.

Emirgan Korusu videomuz

Emirgan Korusu gezisinden sizler için harika bir video hazırladık umarım beğenirsiniz. 🙂 Gelecek videolar için lütfen bize destek olun. YouTube kanalımıza abone olun.

Emirgan Korusu Gezilecek Yerler & Lale Festivali

Emirgan her yıl lale festivali için ev sahibi. Peki lale festivali ne zaman başlıyor? Festival Nisan ayında başlar ve ortalama bir ay sürer. Lalelerin ömrü kısa olduğu için bir ay sonra solmaya başlar ve zamanla heybetli görünümünü kaybeder.

Emirgan Lale Festivali
Emirgan Lale Festivali

Emirgan’da laleler açtığında ortaya çıkan manzara gerçekten eşsiz. Bu anları eşsiz kılmak için binlerce kişi Nisan ayında Emirgan’ı ziyaret ediyor.

Emirgan Gölü Manzarası
Emirgan Gölü Manzarası

Emirgan Korusu tarihi konakları, asırlık ağaçları, lale sıralı caddeleri ve mutlaka görülmesi gereken eşsiz göl manzarası ile ziyaretçilerini büyülüyor.

Emergan Grove Palace’ta kahvaltı fiyatları: 2022

kahvaltı fiyatları

Her saray farklı bir firma tarafından işletildiği için kahvaltı fiyatları saraylara göre değişmektedir. Elbette her saray için hizmet anlayışı, kalite ve hizmet anlayışı farklıdır. Bu nedenle kalite/fiyat bazında yorumu size bırakıyoruz. Deneyimlerinizi yorum olarak bize iletirseniz çok seviniriz.

Emirgan Korusu Al Qusour

Öncelikle sizlere kısaca sarayları tanıtmak istedik. Ardından listelerde neler var ve fiyatlar hakkında tek tek bilgi vereceğiz.

sarı saray

Emergen Korusu - Sarı Kanat
sarı saray

1871-1878 yıllarında Hidiv İsmail Paşa tarafından yaptırılan saray, önceki sahipleri tarafından dinlenme ve misafir sarayı olarak kullanılmıştır. Kuş evi şeklinde inşa edilen pavyon, en güzel art deco detaylara sahip olmakla birlikte süitler arasında en güzel manzaraya sahip. 1996-1997 yıllarında İBB tarafından restore edilen konak, günümüzde restoran-kafeterya olarak hizmet vermektedir.

sArı Köşk kahvaltı saatleri ve fiyatları

Hafta içi 09:00-13:00 ve hafta sonu 9:00-13:30 saatleri arasında Kahvaltı servisi sunmaktadır.

Kahvaltı ücreti yayıldı kişi başı 65 lira aranan. 0-5 yıl ücretsiz.

pembe saray

Yükselen Koru - Pembe Köşk
pembe saray

Tipik iki katlı bir Osmanlı evini andıran ahşap saray, 1878 yılında Mısır Hidivi Abbas Hilmi Paşa döneminde dönemin paşalarının seyir yeriydi.

Pembe Köşk Kahvaltı saatleri ve fiyatları

09:00-14:00 haftanın her günü Arada kahvaltı veriliyor.

Kahvaltı ücreti yayıldı Kişi başı 65 lira.

Beyaz Saray

Emergen Grove - Beyaz Saray
Beyaz Saray

Emirgan Bahçesi’nin en güzel ve en güzel bitki aranjmanı ve botanik çeşitliliğine sahip sarayıdır. Özellikle bahar aylarında rengarenk laleler ve çiçek açmış ağaçların arasında çok özel bir hava alır. Açık büfe kahvaltı düşünüyorsanız, rezervasyon yaptırmanızı ve işinizi güvenceye almanızı öneririz.

Beyaz Köşk kahvaltı saatleri ve fiyatları

09:00-14:00 haftanın her günü Arada kahvaltı veriliyor.

Kahvaltı ücreti yayıldı Kişi başı 65 lira.

Emirgan Korusu Piknik Alanı

park

Mutlaka bir saraya girip kahvaltı yapmak istemeyebilirsiniz. Hatta böyle güzel yeşillikler içinde piknik yapmak isteyebilirsiniz. Meyve bahçesinin en güzel taraflarından biri de burada piknik yapılmasına izin verilmesidir.

Reşitpaşa tarafındaki kapıdan bahçeye girdiğinizde piknik alanı tam karşınızda. Bu alanda çocuklarınızın rahatça oynayabileceği çocuk oyun alanları da bulunmaktadır. Siz manzaranın tadını çıkarırken, çocuklarınız da eğlencenin tadını çıkaracak.

Amirgan Korusu giriş ücreti: 2022

yürüyerek gelirseniz ücretsiz giriş. Ancak arabayla gelirseniz Giriş ücreti 20 lira. Her süitin yakınında park edebileceğiniz bir otopark vardır.

Emergan Korusu nerede? ve oraya nasıl gidilir

Tebük: Emirgan Mah, 34467 Emirgan – Sarıyer / İstanbul

Nasıl gidilir? Emirgan Korusu’na toplu taşıma ile ulaşmak için sahil yolundan Sarıyer’e giden tüm İ.ETT otobüslerini kullanabilirsiniz. Emirgan durağından sonra yürüyerek 5 dakikada ulaşabilirsiniz.

İstinye, Bahçeköy, Sarıyer istikametten gelmek isteyenler; 25E, 42T, 40T. numaralı otobüsle gelebilirler.

Kabataş istikametten gelmek isteyenler; 25E, 40T, 22RE numaralı otobüsle gelebilirler.

Mecidiye Köyü istikametten gelmek isteyenler; 29 numaralı otobüsle ulaşılabilir.

Zincirlikuyu istikametten gelmek isteyenler; 40 b Numaralı otobüsle Emergen Grove’a ulaşabilirler.

doğaçlama bir taraftan 40, 42T, 40T Otobüslerden birine binerek yaklaşık 12 dakikada Emergan Korusu’na ulaşabilirsiniz.

4- oldu dan gelmek isteyenler EL2 numaralı otobüse binerek Emirgan’a ulaşabilirsiniz.

İstinye İskelesi’nden 40 Numaralı otobüse binerseniz sizi 22 dakikada Emirgan’a götürür.

özel aracıyla gitmek isteyenler; Sahil yolu üzerinde Beşiktaş yönünden Emirgan’a geldiklerinde Sakıp Sabancı Caddesi üzerinde solda bulunan tabelaları takip ederek Emirgan Korusu’na gelebilirler.

İstinye’den gelseler; İstinye Tepesi’ne girmeyip Tormak Burnu’ndan dümdüz devam ederlerse sağdaki tabelalardan Emirgan Korusu girişine ulaşabilirler.

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nün Avrupa yakasından Küçükarmutlu Sapağı’nı kullanarak sahil yoluna ulaşmak yeterli.

kenar boşluğu: Bu kadar uzağa gittiğinde Sarıyer Gezilecek Yerler Sizler için oluşturduğumuz listemize mutlaka göz atın.

Konum bilgisi

Amir Grove fotoğrafları

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın