https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Emaar Akvaryum’a giriş (nerede, giriş ücretleri, ziyaret saatleri) - Gezilecek Yerler
Anasayfa » Haber » Emaar Akvaryum’a giriş (nerede, giriş ücretleri, ziyaret saatleri)

Emaar Akvaryum’a giriş (nerede, giriş ücretleri, ziyaret saatleri)

Emaar Akvaryum, su altı canlıları için İstanbul’da bir hafta tatil yapmak isteyenler için harika bir seçim olabilir. Büyük akvaryum, Emaar Square kompleksinde bulunur ve 48 tanktan oluşur. Deniz ve nehir canlılarından oluşan toplam 20 bin su altı canlısının bulunduğu akvaryumu diğer su altı hayvanat bahçelerinden ayıran özellik Avustralya’dan getirilen kral timsahlardır. Ayrıca su samuru, penguen ve su faresi, diğer su altı hayvanat bahçelerinde bulunmayan bir tür olarak akvaryumun zenginliğini vurgular.

Sualtı dünyasını keşfetmek isteyenler için yaratıldı

Türkiye’nin en büyük sualtı hayvanat bahçesi olan Emaar Akvaryum, ziyaretçilerine ekolojik denge ve okyanus yaşamı hakkında birçok bilgi sunuyor. Bu bilgileri ezberlerken 270 derece görüş açısına sahip 45 metrelik tünelden 20.000’den fazla deniz canlısını da yakından görebilirsiniz. Tatlı su balıklarının en endemik türü, zehirli türlerin bulunduğu akvaryumun nehir bölümündedir.

Emaar Akvaryum için çektiğimiz video

Akvaryumda sizi neler bekliyor bilmek istiyorsanız videomuzu izleyin. Lütfen daha fazla gelecek videolar için bizi motive edin. YouTube kanalımıza abone olun.

Emaar Square Mall hakkında bilgiler

Emaar, İstanbul Anadolu yakasında alışveriş merkezi olarak kurulmuş olup, alışveriş yapmak ve eğlenmek isteyenlerin en yeni merkezlerinden biridir. Nisan 2017’de açılan alışveriş ve eğlence merkezi, ikinci katta bulunan akvaryumuyla şimdiden dikkatleri üzerine çekti. Yerel ve uluslararası markaların mağazalarına ev sahipliği yapan Emaar, gastronomi açısından da hem geleneksel hem de modern mutfak kültürlerinin önde gelen restoranlarına sahiptir.

Emaar Akvaryum ziyaret saatleri ve Giriş Ücreti – 2022

giriş bedeli: Normal biletler

0-36: Özgür

yetişkinler: 125 TL

Bebek : 110 TL

65 yaşında / öğrenci / öğretmen: 110 TL

yetişkin turist: 22 ABD doları

turist çocuk: 17 USD

Yetişkinler için yıllık üyelik: 280 TL

Yıllık Üyelik Çocuk: 255 TL

Yıllık Aile Üyeliği: 995 TL

Aile paketi (2 yetişkin + 2 çocuk): 995 TL

hayır: 10 kişi ve üzeri grubunuzu ziyaret etmek isterseniz kapı fiyatlarından indirim uygulanmaktadır.

Ziyaret saati: Emaar sabah 10’da açılıyor. 22:00’a kadar hizmet vermektedir. Akvaryuma en son girdiğiniz saat 21:00’dir.

Emaar Akvaryum nerede ve nasıl gidilir?

Tebük: Onalan Mahallesi, Ayazma CD. No.: 78, 34700 – Üsküdar / İstanbul

telefon: 0850290 80 90-0216547 18 88

Nasıl gidilir?: Öncelikle şunu belirtelim. Emaar Anadolu yakasındadır. Ataşehir, Koşuyolu, Çengelköy, Bağdat Caddesi gibi çeşitli noktalardan merkeze ulaşım için shuttle hizmeti veriyor. Avrupa yakasından Küçükyalı Maltepe, Levent Caddesi, metro gibi noktalardan ulaşım sağlamaktadır.

Shuttle hizmetini kullanmak istemeyenler için metro ile ulaşmak mümkün. Kadıköy Tavşantepe hattında Göztepe durağında indiğinizde Emaar’a ulaşılıyor. Avrupa yakasından otobüsle Uzunçayır durağına ulaşabilirsiniz. Daha sonra metro ile Göztepe istasyonuna ulaşabilirsiniz.

Avrupa yakasından kendi arabası ile gelmek isteyenler; 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nü kullanabilirler. Köprü çıkışında Göztepe ve Ankara istikametinde devam edilerek Ümraniye – Çamlıca sapağına girilir. Göztepe Köprüsü’nden Libadiye Caddesi’ne girildiğinde Emaar’a ulaşılıyor.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın