https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Edremit’te Gezilecek Yerler - Gezilecek Yerler
Anasayfa » Haber » Edremit’te Gezilecek Yerler

Edremit’te Gezilecek Yerler

9.01.2023 10:05:00

Balıkesir’in en çok turist çeken bölgelerinden biri olan Edremit, mavi ile yeşilin buluştuğu, varlığıyla dört mevsim ziyaret edip görebileceğiniz bir yer olarak yerli ve yabancı misafirlerin en gözde tatil destinasyonlarından biri haline gelmiştir. . doğa.

Kaz Dağları Milli Parkı

Ülkemizin akciğeri olarak bilinen Kaz Dağları, Balıkesir ilini kaplamaktadır. 1993 yılında Bakanlar Kurulu kararı ile milli park ilan edilerek koruma altına alınmıştır. Büyük bir doğa harikası olan Kaz Dağları Milli Parkı’nda yürüyüş yapabilir, trekking keyfini bambaşka bir şekilde yaşayabilirsiniz. Ortalama 800 bitki türüne ev sahipliği yapan Kaz Dağları, Alpler’den sonra dünyanın en temiz oksijene sahip yeri olarak biliniyor. Sadece yüksek kesimlerinde Kaz Dağları’nda yetişen köknar ağaçları ile çevrilidir. Yürüyüş yaparken pek çok vahşi hayvanı görebileceğiniz Kaz Dağları, Edremit’e geldiğinizde mutlaka uğramanız gereken yerlerden.

Hassan Bouldu ve Sovyet Şelalesi

Hasanboğuldu ve Sütüven şelaleleri muhteşem doğası ile mutlaka görülmesi gereken yerlerdir. 798 metre yükseklikteki şelale, akan sularıyla Hasanbujuldu Göleti’ni oluşturdu. Zeytin ağaçlarının arasında yer alır ve harika bir manzara ve atmosfer sunar. Fotoğraf çekimi için son derece uygun olan şelale, piknik alanları ve kafelerin de bulunduğu bir doğa harikasıdır. Görülmesi gereken yerler arasındadır.

DARIDERE DOĞA PARKI

Kaz Dağları’nın eteğinde meşe, karaçam, kestane ve kızılçam ağaçlarıyla çevrili 10 hektarlık bir araziden oluşan Darıdere Tabiat Parkı, yeşilin her tonuna hakim olmasıyla ünlü. Parkta çakal, geyik, şahin ve şahin başta olmak üzere yüzlerce bitki türü, birçok yırtıcı hayvan ve vahşi hayvanla karşılaşmak mümkün.

Derman yorumu

Edremit bölgesi termal tatil köyleri açısından oldukça zengindir. Kaplıca suyunun birçok hastalığa şifa olduğu bilinmektedir. Özel banyo ve tedavi havuzu gibi birçok farklı oda bulunmaktadır. Sağlık için iyi bir seçim olabilir.

Edremit Körfezi

Anadolu’nun Ege Denizi’ndeki en kuzeydeki körfezi olma özelliğini taşıyan Edremit Körfezi, Kaz ve Madra Dağları arasında yer alır. Tarihsel olarak oldukça önemli olan bölge zeytinyağı ve papalina avcılığı ile ünlüdür. Muhteşem bir Kaz Dağları manzarasına hakim olan Edremit Koyu, eşsiz bir güzelliğe ve görünüme sahiptir. Denizi oldukça soğuk olan koy, kavurucu yaz aylarından kurtulmak ve dinlenmek için harika bir seçenek olarak öne çıkıyor. Huzur, sessizlik ve dinlenmek için burayı tercih edebilirsiniz.

altınolok

Ege Denizi’ne kıyısı olan, zeytin ağaçlarıyla kaplı Altınoluk, tarihi ve doğal güzellikleri ile oldukça ilgi çekicidir. Edremit bölgesine bağlı, güneyde Edremit Körfezi, kuzeyde Kaz Dağları’nın yanı başında bulunan bir mahalle olan Altınoluk, doğa yürüyüşleri için oldukça ideal bir yer. Altnoluk’ta milyonlarca zeytin ağacı var. Altunoluk’ta üretilen zeytinyağı dünyanın en kaliteli zeytinyağı olarak gösteriliyor. Denizinde tekne turları da düzenleyen bu şehri görmenizi tavsiye ederiz.

Antandros Antik Kenti

Antandros Antik Kenti ya da Antandros Açık Hava Müzesi olarak bilinen antik kent, bazı tarihçilere göre Truva Savaşı öncesine kadar uzanan ve Troas ile Mysia arasındaki yolu kontrol eden, büyük önem taşıyan bir Trajan kentidir. 10. yüzyıla kadar uzandığına inandıkları antik kent, 2000 yılından beri kazılıyor. Kazılardan çıkan birçok tarihi eser müzede sergileniyor.

Shahinder Kanyonu

Şahender Vadisi, Kaz Dağları’ndan Edremit Körfezi’ne kadar uzanan 26 km uzunluğunda ve 600 ila 700 metre yüksekliğindedir. Kaz Dağları’nın en özel yerlerinden biri olan bu şelale mutlaka görülmesi gereken bir yerdir. Edremit Körfezi’nde çam ve kekik kokularının iyot kokusuna karışması nedeniyle bu vadide pek çok farklı flora ve fauna türüne rastlamak mümkündür.

Akşay

Edremit ilçesine 8 km uzaklıkta bulunan Akçay, Türkiye’nin ilk turizm merkezlerinden biri olarak biliniyor. Kaz Dağları’nın eteğinde yer alan oksijen deposu, kaynak suyu ve buzul denizi ile yerli turistlerin ilgi odağı olan bu şehir, özellikle Edremit’e geldiğinizde mutlaka uğramanız gereken bir yer olarak dikkatimizi çekiyor. yaz aylarında

Gyor Spa

Edremit’e geldiğimde kaplıcalar ve termal su açısından çok zengin bir bölge olduğunu söylemiştik. Kaplıcalar en önemli kaplıcalar arasındadır. Termal kaynak suyu, radyoaktif özelliği ile bilinir, birçok hastalığın iyileşme sürecine katkıda bulunur ve iyileşme sürecini hızlandırır.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın