https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Düzce’de gezilecek yerler - Gezilecek Yerler
Anasayfa » Haber » Düzce’de gezilecek yerler

Düzce’de gezilecek yerler

7.01.2023 19:25:00

Düzce ülkemizin küçük şehirleri arasında yer alsa da tatil ve günübirlik ziyaretler için tercih edilebilecek bir şehirdir. Doğal güzelliklerinin yanı sıra tarihi yapılarıyla da dikkat çeken şehirlerden biri olması, yerli turistlerin ziyaret ettikleri şehirler arasında yer almalarını sağlıyor. Muhteşem doğal güzelliğinin yanı sıra tarihi ve kültürel yapılarını da görmenizi tavsiye ederiz. Düzce’de mutlaka görülmesi gereken yerleri sizler için derledik. Yolculuğunuza başlamadan önce yazımızı okumanızı ve öğrenmenizi öneririz. Bu sayede zamanınızı daha verimli kullanabileceksiniz.

Fikili Mağarası

Adını Fukili köyünden alan bu mağara, şehir merkezine ulaşmak isteyenler için oldukça uygun bir ulaşım imkanı sağlıyor. Merkeze yaklaşık 9 kilometre uzaklıkta bulunan mağara, toplu taşıma araçları ile ulaşılabilen yerlerden biri. Mağaranın toplam uzunluğu 1017 metre olmakla birlikte ziyarete açık kısmı 350 metredir. Girişleri ücretli olan mağarada Beyaz Oda olarak adlandırılan bölümü görmek mümkündür. Damlama taşları bu bölümdedir. Görenleri şaşırtmak için bu yapıları mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Ceneviz kalesi

İl merkezine 3 kilometre uzaklıkta olması Düzce’ye gelenlerin ilk uğradıkları yerler arasında olmasını sağlıyor. Kolayca ulaşabileceğiniz bu kale Cenova’dan günümüze kalan yapılar arasında yer alıyor. Tarihi eserlere ilgi duyan kişilerin mutlaka ziyaret etmesi gereken bölgelerden biridir. Ayrıca Cenova Kalesi’nin önündeki harika deniz manzarası sayesinde dilediğiniz kadar fotoğraf çekmeniz mümkün. Doğa ve kültür turizmi açısından Düzce’nin en önemli yerlerinden biri olan Ceneviz Kalesi’ni ziyaret etmek için herhangi bir ücret ödemenize gerek yok. Ayrıca belirli bir zaman aralığına girmek de gerekmiyor.

Korugol Kanyonu

Doğa yürüyüşleri için gidilecek bir yer arıyorsanız Kurugöl Kanyonu tercihlerinizden biri olmalıdır. İl merkezine 50 km uzaklıkta bulunan bu vadi yerli ve yabancı turistlerin doğa yürüyüşleri için tercih ettiği yerlerden biridir. Düzce’de uzun süre kalmak isteyenlerin de bu bölgede kamp yapması mümkündür. Dilerseniz oteller yerine Kurugöl Kanyonu’nda çadırınızı kurup kamp keyfi yapabilirsiniz. Yemyeşil doğası ile doğa ile iç içe olmak isteyenler için harika bir seçim olacaktır.

Aydınpınar Şelalesi Tabiat Parkı

Farklı bir kamp alanı arayanlar için Aydınpınar Şelaleleri Tabiat Parkı, Düzce’de çadır kurulabilecek yerlerden biridir. Yemyeşil doğası ve temiz havasıyla kusursuz bir tatil geçirme şansı yakalayabilirsiniz. Ayrıca bölgede çok çeşitli ağaç türleri bulunmaktadır. Doğa fotoğrafçılarının sıklıkla ziyaret ettiği bu park, özellikle bahar ve yaz mevsimlerinde bambaşka bir görünüme bürünüyor. Şelalenin oluşturduğu gölette yaz aylarında yüzme imkanının da tadını çıkarabilirsiniz.

Akçakoca Camii

İç ve dış mimarisiyle herkesi kendine hayran bırakan Akçakoca Camii, Düzce’nin simge eserleri arasında yer alıyor. Namaz vakitleri dışında da ziyaret edebileceğiniz cami, tarihi değeri sayesinde bölgenin en önemli kültürel mekanları arasında yer alıyor. Şehir merkezine 38 kilometre uzaklıkta bulunan cami mutlaka görülmesi gereken bir işletme.

Konnorlp Müzesi

1994 yılında ziyarete açılan bu müze 1992 yılında kurulmuştur. Müzede Roma döneminden günümüze kadar birçok tarihi eseri görmek mümkündür. Özellikle Düzce merkezdeki yapıları görmek isteyenler için Konuralp Müzesi tercih edilebilir. Merkezdeki konumu sayesinde ulaşım açısından problemlerle karşılaşmanız mümkün olmayacaktır. 10:00-17:30 saatleri arasında açık olan müze Pazartesi günleri kapalıdır. Giriş ücreti yok.

Mylene Akışı

Düzce’de rafting tutkunlarının en uğrak yerlerinden biri olan Değirmen Çayı, muhteşem doğal güzelliğini de gözler önüne seriyor. Temiz havası ve doğal güzellikleri ile mutlaka görmeniz gereken yerler arasındadır. Ayrıca ücretsiz olarak gezebileceğiniz Millennium Stream bölgesinde yürüyüş yapabilirsiniz.

Burenley Yaylası

Şehrin gürültüsünden kaçmak isteyenlerin mutlaka uğraması gereken yer olan Burnley Hill, sakinliği ve dinginliği ile de favoriler arasında yer alıyor. Düzce’nin Gölyaka ilçesinde yer alan bu yayla, sevdiklerinizle vakit geçirmek için en uygun yerlerden biridir. Ayrıca bölgede yürüyüş yapabilir, kuş cıvıltıları eşliğinde hem bedenen hem de ruhen rahatlayabilirsiniz.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın