Dikili Kamp Alanları – Gezilecek Yerler

Dikili Kamp Alanları

7.03.2024 15:10:00

Ege Bölgesi’nin incisi İzmir’in sakin ilçelerinden biri olan Dikili, turistik yerlerden biridir. Yaz kış fark etmeksizin gelip zaman geçirebileceğiniz Dikili diğer İzmir şirin beldelerinde olduğu gibi gündüzleri kadar geceleri de aktif. Beldenin zeytin ağaçları altında kamp kurarak tatilinizin tadını çıkarabilirsiniz. Ayrıca Dikili’nin bir diğer özelliğiyse el değmemiş koylara tekne turlarıyla gelerek denize girebilirsiniz.  

Dikili Kamp Yapılacak En Güzel Yerler

       Killik Koyu Kamp Alanı

Hizmet:Bademli’deki ücretsiz kamp alanlarından biri olan Killik Koyu otel gürültüsünden uzaklaşıp doğayla iç içe sakin kamp deneyimi yaşamak için bire bir. Ayrıca Killik Koyu’nda denize sıfır çadırınızı kurarken aynı zamanda çevredeki tesislerden WC, yeme-içme, şezlong ve şemsiye gibi ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz.

Almondville Bungalows

Hizmet:Alışılmışın dışında kamp tatili yapmak isteyenler Almondville’nin bungalovlarında konaklayabilirler. Doğaya uygun konseptiyle de dikkat çeken tesis de havuz da bulunuyor. Tesiste, WC, duş, elektrik, Wi-fi, kafe, market, restoran, sıcak su, otopark gibi hizmetler bulunuyor.

İletişim:0532 242 33 78

Çandarlı Cennet Tepe Piknik ve Kamp Alanı

Hizmet:Dikili’de ücretsiz kamp yeri arayanların listesine ekleyebileceği yerlerden Çandarlı Cennet Tepe isterseniz günübirlik gidip piknik yapabileceğiniz isterseniz de çadırınızla kamp kurabileceğiniz yerlerden biri. Ayrıca isterseniz Çandarlı sahilinde denize de girebilirsiniz. Kamp kurmaya gelirken yanınızda gerekli ekipmanlarınıza ek olarak yiyecek ve içececk getirmenizde de fayda var.

Karagöl Kamp Alanı

Hizmet:Dikili’deki en sakin kamp alanlarından biri olan Karagöl, doğayla iç içe atmosferiyle ön plana çıkıyor. Ayrıca gölün kenarında kamp kurarak farklı bir deneyim yaşamanıza da kamp alanı imkan sunuyor. Yanınızda yiyecek ve içecek götürmenizde de fayda var. Ayrıca gölde balık tutmak isterseniz oltanızı da yanınıza alabilirsiniz.

Ütopya Beach & Camping

Hizmet:Denize sıfır konforlu kamp alanlarından biri olan Ütopya Beach &Camping, çadır ve karavan kamp imkanları sunuyor. İsterseniz kendi çadırınızla da kamp alanında konaklama imkanı yakalayabilirsiniz. İçerisinde WC, duş, elektrik, Wİ-Fİ, market, mutfak, restoran ve otopark gibi hizmetler bulunuyor.

İletişim:0555 555 55 58

Huzur Camping

Hizmet:Bademli’de yer alan kamp alanlarından biri de Huzur Camping. Zeytin ağaçlarının altında çadırlarınızda konaklayabilir isterseniz de yürüyüş mesafesindeki denize gidebilirsiniz. Kamp alanında WC, duş, elektrik, kafe, restoran, market ve otopark gibi olanaklar mevcut. 

İletişim:0552 856 92 96

Eos Camping

Hizmet:Zeytin ağaçları altında kamp kurabileceğiniz bir diğer yer Eos Camping. Denize yakın olan kamp alanında düzenlenen bisiklet turlarına ve yoga etkinliklerine de katılarak keyifli zaman geçirebilirsiniz. Eos Camping de wc, duş, elektrik, Wi-fi, kafe, restoran, piknik ve mangal alanları bulunuyor. Ayrıca kamp ateşi yakmak isteyenler için de yerler mevcut.

İletişim:0539 384 31 13

Dikili Kamp Alanlarının Sunduğu Aktiviteleri

Sevdiklerinizle sakin ve huzurlu kamp kurmak istiyorsanız Dikili tercih edebileceğiniz yerlerden biri. Kamp yapmanın güzel yanlarından çadır kurmak, piknik yapmak, yıldızları izlemek, doğa yürüyüşleri yaparak etrafı keşfetmek, denize girmek gibi birçok aktiviteyi burada yapabilirsiniz. Ayrıca kamp alanlarında düzenlenen bisiklet gezilerine ve kano turlarına katılabilir isterseniz de dalış yaparak denizaltı dünyasını keşfedebilirsiniz.

Dikili Kamp Alanlarına Ulaşım Nasıl Sağlanır

Dikili’ye İzmir merkezden kalkan otobüslerle ya da özel aracınızla ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca yurtdışından geliyorsanız İzmir’deki havaalanından Havaş ile Dikili’ye de gelebilirsiniz. Ayrıca Dikili’ye düzenlenen tekne turlarıyla ulaşım da mümkün. Bu sayede birçok koyda da denize girebilirsiniz.  Bazı kamp alanlarının kendi özel servisleri de bulunmakta. İletişime geçtiğinizde öğrenebilirsiniz.

Dikili’de Hangi Mevsimde Kamp Yapılmalı

Dikili yaz-kış tatil yapabileceğiniz güzel beldelerden biri. Özellikle ilkbahar ve sonbahar aylarında sakin olan Dikili’ye gelerek kamp kurabilirsiniz. Yaz aylarında da farklı güzellikleriyle ön plana çıkan Dikili’de kamp kurarken istediğiniz zaman denize girerek serinleyebilirsiniz. Ayrıca Dikili ılıman iklimi sebebiyle kışında kamp kurup kamp ateşi yakabileceğiniz bir yer. Yanınızda gerekli ekipmanları getirerek ya da kış kampı için uygun kamp tesislerinde konaklayabilirsiniz.

 

 

 

 

 

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın