https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Dikili Halk Plajı’nın Genel Özellikleri (Nereye, Nasıl Gidilir, Giriş Ücreti) İzmir - Gezilecek Yerler
Anasayfa » Haber » Dikili Halk Plajı’nın Genel Özellikleri (Nereye, Nasıl Gidilir, Giriş Ücreti) İzmir

Dikili Halk Plajı’nın Genel Özellikleri (Nereye, Nasıl Gidilir, Giriş Ücreti) İzmir

Dikili Halk Plajı İzmir

Çağdaş Türkiye olarak bilinen izmirYaz aylarında ise uzun sahil şeridi sayesinde binlerce ziyaretçinin uğrak noktası oluyor. Dikili halk plajı Bu plajlardan biridir. Ege Denizi’nin 629 kilometrelik kıyı şeridine hakim olan kentin kuzey ve güney bölgelerinde çeşitli plajları bulunuyor.

2002 yılından beri sahip olduğu mavi bayrak sayesinde temiz, kaliteli, güvenli ve doğa dostu bir plaj olduğu herkes tarafından bilinmektedir. Çevresi iyi korunan alanda, güvenliğiniz için her türlü önlem alınmıştır.

hayır: Dikili’de birçok plaj ve koy bulunmaktadır. Buradayken, bir yer görme ve git! Dikili plajları ve koyları Sizler için oluşturduğumuz listemize mutlaka göz atın.

önemli bilgi: İzmir’in keşfedilmemiş yerlerini keşfetmek istiyorsanız, tarihi sokaklarında dolaşın ve en güzel koylarında yüzün. İzmir Gezilecek Yerler Sizler için oluşturduğumuz listemize bir göz atın, pişman olmayacaksınız. 🙂

Dikili’de Gezilecek Yerler

Her mevsim ayrı bir güzelliğe sahip olan Dikeli, özellikle yaz aylarında tatilcileri ağırlıyor. Denizi ve plajlarının yanı sıra birçok doğal ve tarihi güzelliğe de ev sahipliği yapmaktadır. Dikili gezilecek yerler Antik kentleri, parkları, köyleri ve koyları ile dikkat çeken bölge, sakinliği ile İzmir’in diğer bölgelerinden ayrılıyor.

İzmir Dikili Gezilecek Yerler
Dikili İzmir Gezilecek Yerler

Dikili, Midilli adasının karşısında yer almaktadır. Birçok koya yakın bir görünüm olarak görülen bu ada nedeniyle koylara gittiğinizde telefon hattınıza ulaşamayabilirsiniz.

Hikaye dolu köylerde şelaleleri ve mağaraları ziyaret edebilir, kaplıcalarda terapi bulabilir, tarihi alanlarda geçmişin kalıntılarını görebilirsiniz. Sahilde gün batımını izlerken, şifalı su içerek bölgenin yerel özelliklerinin keyfini çıkarabilirsiniz.

Dikili Halk Plajı’nın Genel Özellikleri

Dikili Halk Plajı, Dikili merkezde 5 km uzunluğunda plajı olan 50 metre genişliğinde bir plajdır. Dikeli Markiz Plajı, Dikili Belediye Plajı Dikili Mavi Bayraklı Plaj olarak da bilinen plaj, berrak suları ve yumuşak kumlu plajı ile ziyaretçilerin ilgisini çekiyor. Sahil çevresinde bulunan birçok işletmeden yiyecek içecek ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Dilerseniz ekipmanlarınız ile plaja da gidebilirsiniz, şezlong veya şemsiye kiralama da mevcuttur.

Yaz aylarında kalabalık kumsalda şemsiye ve şezlonglardan faydalanabilmeniz için günün erken saatlerinde oraya gitmek en uygun olacaktır. İzmir merkeze 106 kilometre uzaklıkta olan plaj; Çocuklu aileler, yaşlılar ve engelliler için de uygundur. Her soğuk denizin bu bölgede olduğunu bilmekte fayda var. Diğer plajlara göre daha sıcak olan denizi derin değildir.

Dikili halk plajı nerede, nasıl gidilir?
Dikili halk plajı nerede, nasıl gidilir?

Denize girişte, sınırları çizgi şeklinde gösteren ardışık taşlar var, gerisi kumdan. Çakıl ve kayaların olmadığı plaj kumla kaplıdır. Bazı kıyı bölgelerinde deniz kestanelerine karşı dikkatli olmalısınız. Beton platformu veya ahşap köprüsü olmayan plaja, plajdan direkt ulaşım sağlanmaktadır. Ayrıca sahilde tuvaletler ve engelliler için rampa ile denize erişim bulunmaktadır.

Sabah saatlerinde sakin olan deniz suyu, öğleden sonra rüzgar nedeniyle biraz dalgalı. Sakin bir sahil yeri olmasının yanı sıra çok sayıda ziyaretçi aldığı için hafta sonları veya tatillere gitmeniz sonucunda kalabalık bir ortamla karşılaşacağınızı bilmelisiniz. Eylül, Dikili’ye dinlenmek için gelen tatilcilerin en popüler dönemiydi. Az insan varken gidip denizin tadını çıkarmak istiyorsanız gitmek için bu yatı tercih edebilirsiniz.

İzmir Dikili Halk Plajı Giriş Ücreti
İzmir Dikili Halk Plajı Giriş Ücreti

Plaj ayrıca çoğu insanı akşam saatlerinde ağırlamaktadır. İnsanlar geceyi kahve içmekten, dondurma yemekten veya canlı müzik dinlemekten hoşlanırlar. Plajın alt şeridinde insanlar balık avlarken, üst şeritte akşam yürüyüşçüleri var. Canlı ve sakin bir ortama sahip olan plajda birçok mekan bulunmaktadır. Dikili Rezidans Seçenek de mevcuttur.

Dikili Halk Plajı Giriş Ücreti – 2022

giriş ücreti: Halk plajı olduğu için dilediğiniz zaman gidip denizin ve kumsalın tadını çıkarabilirsiniz. Ücret yok. Şezlong fiyatları: Kişi başı 40TL. o

Dikili halk plajı nerede, nasıl gidilir?

Tebük: Cumhuriyet, Sahil Yolu Cd., Pk: 35985 – Dikili / İzmir

Nasıl gidilir?: Bölgeye girdikten sonra kolayca bulabileceğiniz şekildedir. Şehir merkezine 1 km uzaklıkta yer almaktadır. İzmir’in kuzey bölgesinde yer alan Dikili’ye toplu taşıma veya kendi aracınızla gitmeniz mümkündür. Araçla gireceğiniz Çanakkale Yolu üzerinde Bergama kavşağına gelmeden sağa dönen yolu takip ederek bölgeye ulaşabilirsiniz. Soldaki sahil yoluna gittiğinizde sizi halk plajı karşılıyor. İzmir dışında Bursa, İstanbul veya Ankara’dan da direkt otobüs seferleri vardır. İzmir Adnan Menderes Havalimanı 120 km uzaklıktadır. Konum bilgisi almak için tıklayın

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın