https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Cunda Adası plajları ve koyları (ayrıntılı liste) - Gezilecek Yerler
Anasayfa » Haber » Cunda Adası plajları ve koyları (ayrıntılı liste)

Cunda Adası plajları ve koyları (ayrıntılı liste)

Cunda Adası plajları ve koyları

Cunda Adası en iyi tatil rotalarından biridir. Doğası, tarihi yerleri, plajları ve koyları ile yaz tatilini tüm hızıyla geçirmek isteyenler için ideal bir adadır. Buradaki plajlar mavi bayraklı ve sular berrak. Hemen hemen tüm Cunda plajlarında sığ bir deniz ile karşılaşacağınızı da belirtelim. Bu, çocuklu aileler için önemli bir özelliktir.

Cunda Adası plajları ve koyları

Berrak ve serin suları ve altın sarısı kumsalları ile Cunda’da en çok tercih edilen plajlar hangileridir? Bu makalede Balıkesir içinde yer alır Cunda Adası’nda denize girilecek yerler Sizin için yazdık. Cunda Adası plajları ve koyları, genel bilgiler, özellikleri, giriş ücretleri, nerede? Oraya nasıl gideriz? Bu tür bilgileri tek bir yerde toplamak istedik.

1- Beckley Plajı

Beckley Kunda Plajı
Beckley Plajı

Cunda denilince akla bu koydaki en önemli plajlardan biri olan Patricia koyu gelir. Beckley Plajıo. Deniz sığ ve berrak görünümü ile güneş ışınlarını yansıtır. İçinizi ısıtan kumsalda iskele, loca ve şezlonglar bulunuyor. Aileler için çok güzel bir yer. Bu, tatilcilerin ilk favori plajları arasındadır. Bu yüzden kalabalık.

Beckley Plajı şunları sunar: Orman evi ve şezlonglar kiralanabilir. Otopark, restoran ve kafe mevcuttur. Ayrıca internet gibi hizmetlerden de faydalanmak mümkündür.

Şezlong fiyatları: Ev kiralamak isteyen 100 lira feda etsin. Şezlong kiralama ücreti 75 lira olup bunun 50 lirası yeme-içme içindir.

Beckley Plajı nerede?: Namık Kemal Mahallesi Evleri No. 10 Pateriça Mevki 1.köy, Namık Kemal, Cunda Adası / Ayvalık.

telefon: 0534215 11 32

2- Mula Plajı

Mula Plajı - Cunda Adası Plajları ve koyları
Mula Plajı – Cunda Adası Plajları ve koyları

Cunda’nın diğer güzel plajlarından biri Mula Plajı. İki katlı yapısıyla diğer plajlardan ayrılıyor. Estetik bir yapıya sahiptir. Sığ deniz üzerine kurulan hamaklar ve oturma alanları, sosyal medya hesaplarında fotoğraf paylaşmak isteyenlerin ilgisini çekiyor. Deniz çok sığ. Bunu dolaşmak için uzun bir iskele var ve iskelenin ucundan derin deniz sizi karşılıyor.

Mola Plajı Olanakları: İki katlı yapısıyla misafirlerini ağırlayan alanın birinci katı tamamen çim ve şezlonglara sahiptir. Üst kat restoran gibi hizmetlere ayrılmıştır. Diller de dahildir.

Mola Plajı Güneşlenme FiyatlarıHafta içi: 100 lira. Hafta sonu: 150 lira. Bu fiyatlara belirli yiyecek ve içeceklerin maliyetinin dahil olduğunu unutmayınız.

Mola Plajı nerede?: İsimsiz Sokak, Namek Kemal, Cunda Adası, Ayvalık.

3- Minas Plajı

Minas Plajı Kunda
Minas Plajı Kunda

Minas Plajı, Cunda’nın eğlenceli plajlarından biri. Denizdeki loca ve şezlonglara alternatif olarak şezlonglar çimenlere oturtulmuştur. Diğer Cunda plajlarında olduğu gibi denizi sığ ve suları ılıktır. Bu plajın bir özelliğinden bahsedelim. Çok sessiz ve sakin. Kalabalıktan hoşlanmayanların favori mekanıdır.

Minas Plajı şunları sunar: Otopark hizmetleri ve restoranların yanı sıra shuttle hizmeti de bulunmaktadır. Ayvalık’tan kalkan otobüsler direkt sahile geliyor. Özel aracı olmayanlar için oldukça faydalı bir hizmettir.

Minas Plajı’nda şezlong fiyatları: Şezlong: 75 pound. – Pansiyon: 200 lira. Fiyatlar hafta içi geçerlidir.

Minas Plajı nerede?: Cunda Adası Pk: 10400 / Ayvalık

telefon: 0535913 00 12

4- Subi Plajı

Subi Plajı - Cunda Adası Koyu - Balıkesir
Subi Plajı – Cunda Adası koyları

Subi PlajıPlajın öne çıkan özelliği yeşil manzaradır. Plaj ve yeşilin uyumu deniz ve güneşin birleşimiyle buluştuğunda ortaya çok güzel bir kompozisyon çıkıyor. Plaj otel tarafından işletildiği için zaman zaman kalabalık oluyor.

Sup Beach Olanakları: Otel işletmeli bir plaj yeri olması nedeniyle diğer plajlara göre imkanlar açısından da fark yaratmaktadır. Plaj su sporları. Bunların dışında güzel tatların tadına varabileceğiniz kafeler de mevcut.

Sobe şezlong fiyatı: 90 pound. Şezlong fiyatları açısından en pahalı yerlerden biri de Sobi Plajı. Şezlong kiralama fiyatına yiyecek ve içecekler dahil değildir.

Sobi Plajı nerede?: Namek Kamal, Ayvalık.

5- Ortonk Koyu

Ortonk Koyu - Cunda Adası Plajları - Balıkesir
Ortonk Koyu – Cunda Adası Plajları

Kunda milli park alanı böylece Ortonk Körfezi korunmuş bölge. Plaj otel tarafından işletilmektedir. Bölgenin yerleşim ve otel nedeni ile yakın olması tercihini artırmaktadır. Ayrıca denizin dinginliği ve su altı yaşamının canlılığı, güzel bir plaj deneyimi yaşamanızı sağlar.

Ortonk Körfezi Olanakları: Ormanla iç içe bir alan olduğu için kamp alanı da bulunmaktadır. Ancak kamp alanı dışında kamp yapmak yasaktır. Bu yasağı jandarmalar takip eder ve kamp alanı dışında kamp kurarsanız jandarmalar fark edip çadırınızı kaldırmanızı söyleyebilir. Bunun dışında sahil restoranları ve kafeleri ve otopark hizmetleri ile çok güzel bir yer.

Şezlonglar ne kadar?: 200 sterlin. Bu, Cunda’daki en pahalı şezlong fiyatlarından biridir. Şezlong kiralamak için 200 lira ödemeniz gerekiyor. Bu fiyata yiyecek ve içecekler dahil değildir, ancak sahile gelenlere dondurma ve su ikram edilmektedir.

Şunu da not edelim: Koydaki plaja gitmenize gerek yok. Ücretsiz yüzebileceğiniz alanlar var. Ancak duş olanakları mevcut değildir.

Ortonk Körfezi nerede?: Namek Kamal, 10405 Ayvalık.

6- Kunda belediye plajı

Kunda Belediyesi Plajı
Kunda Belediyesi Plajı

Güzel ve uygun fiyatlı bir plajın keyfini çıkarmak isteyenler için en uygun yol Belediye Plajı. Bu plaja giriş ücretsizdir ve tesislerinin keyfini çıkarmak için çok para harcamanıza gerek yoktur. Duşlar, yiyecek ve içecekler, şezlong ve şemsiyeler çok uygun fiyatlı.

Şezlonglar ne kadar?: 40 pound. Yerel plajda şezlong ve şemsiye kiralamanın maliyeti oldukça uygun. Su, çay ve tost gibi gıda maddelerinin fiyatları da diğer plajlara göre ölçülemeyecek kadar düşüktür. Çay 3 lira tost ayva, 10 lira.

Belediye plajı nerede? Ali Çetinkaya, Abdi İpekçi Cd. No:1, Ayvalık. (Boğaziçi Köprüsü’nün yanında yer almaktadır).

telefon: 0266312 69 66

7- Kunda Xper Plajı

Kunda Kasper Plajı - Balıkesir
Kunda Kasper Plajı – Balıkesir

Uygun fiyatları ile Cunda’nın ünlü plajları arasında yer almaktadır. kesper plajıMuhteşem doğasıyla konuklarını ağırlıyor. Deniz kenarındaki bazı localarda ve deniz kenarında kurulan masalarda keyifli sohbetler yaparak kumsalın tadını çıkarmak mümkündür.

Casper Sahil Tesisleri: Duş, tuvalet ve otopark gibi tüm temel hizmetler vardır. Otopark, kafe ve restoran gibi hizmetlerden de memnun kalabileceğinizi belirtelim. Fiyatlar diğer lüks plajlara göre mükemmel.

Kesebir Plajı’nda şezlong fiyatları: 40 pound. Yurt kirası: 80 lira.

Plaj nerede?: Namık Kemal, Poyraz Cd. No: 57, Ayvalık.

telefon: 0538585 85 43

8- Çataltepe Plajı

Çataltepe Plajı - Kunda
Çataltepe Plajı – Kunda

Çataltepe Plajı, sakin bir plaj deneyimi yaşamanın favori yollarından biridir. Deniz mükemmel berrak ve kalabalık olmadığı için bulut yok. Ayrıca plaj küçük kayalardan oluştuğu için su hiç bulanıklaşmaz. Ancak terliksiz dolaşmak çok zor. Bunu akılda tutarak, plaj için hazırlıklı olmakta fayda var.

Çataltepe Sahil Tesisleri: Diğer plajlar hemen hemen tüm olanaklara sahiptir. Ancak lojman hizmeti verilmemektedir. Şemsiye ve şezlong dahildir.

Çatalpe Sahil Yatağı Fiyatı: 50 lira.

Plaj nerede?: Namık Kemal, Poyraz Cd. No: 57, Ayvalık.

telefon: 0538585 85 43

Cunda Adası’nın plajları ve koyları listemizde en sevilen yerleri sizler için derledik. Ancak unutmayın ki yüzme alanları hesapladıklarımızla sınırlı değil. Adayı keşfedin! 🙂

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın