https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Cube Falls Eladag | Nerede, giriş ücretleri ve kamp - Gezilecek Yerler
Anasayfa » Haber » Cube Falls Eladag | Nerede, giriş ücretleri ve kamp

Cube Falls Eladag | Nerede, giriş ücretleri ve kamp

Cube Falls Eladag

Kübik Şelaleler ve Kamplar, Türkiye’nin Aladağ Dağları’nda bulunan muhteşem ve huzurlu bir yerdir. Çevredeki manzaranın muhteşem manzarasını sunduğu için hem yerli halk hem de turistler için popüler bir kamp yeridir.

Bölge, her biri benzersiz olan ve bir dağ yamacından güzelce akan bir dizi şelaleye ev sahipliği yapmaktadır. Kamp alanları, her şeyden uzaklaşmanın ve doğanın tadını en iyi şekilde çıkarmanın harika bir yoludur.

Kısa bir düşüş videosu

Daha fazla video gelsin lütfen YouTube kanalımız Katılmak. Desteğin için şimdiden teşekkür ederim.

Küp Şelaleleri ve Kampları

Her biri kendine özgü şekli ve akışı olan bir dizi basamaklı şelaleye sahiptir. Tüm sahneyi kuş bakışı görebildiğiniz için şelaleler en iyi dağın tepesinden izlenir. Şelaleler, ışık onlara tam olarak vurduğunda, büyüleyici bir ışık ve renk görüntüsü oluşturduğunda özellikle nefes kesicidir.

Kamp alanları çok güzel, çadırlar ve kampçılar için bolca alan var. Ziyaretçilerin kendi yemeklerini pişirmeleri ve manzaranın tadını çıkarmaları için çeşitli piknik masaları ve ızgaralar da bulunmaktadır. Ayrıca birkaç tuvalet ve duş vardır.

Aladağ Küp Şelalesi Tarihi

Küp Şelalesi - Adana
Cube Eladag Şelalesi – Adana

Aladağ Küp Şelaleleri, Türkiye’nin Aladağ Dağları’nda yer almaktadır. Adag Dağları, Türkiye’nin Adana şehri yakınlarındaki Toros Dağları’nda bulunan bir sıradağdır.

Yaklaşık 2.6 milyon yıl öncesinden 11.700 yıl öncesine kadar süren Pleistosen döneminde oluşmuştur. Bu süre zarfında Aladağ Dağları, buzulların ilerlemesi ve geri çekilmesi nedeniyle önemli ölçüde erozyon yaşadı. Bu erozyon, dağın yamaçlarından aşağıya doğru çağlayan bir dizi şelaleden oluşan Aladağ Küp Şelalesi’nin oluşmasına neden olmuştur.

Aladağ Küp Şelalesi, ziyaretçilerin güzelliğinin tadını çıkarmak ve bölgenin sunduğu birçok aktiviteye katılmak için geldiği popüler bir turizm merkezidir. Ziyaretçiler yürüyüş ve trekking turlarına çıkabilir, yakındaki mağaraları keşfedebilir ve şelalenin buzlu sularına dalabilir.

Doğası gereği benzersiz şekli çarpıcı görüntüler sağladığından, fotoğrafçılar için de popüler bir destinasyondur. Ayrıca dağ keçileri, kurtlar ve nadir kuş türleri de dahil olmak üzere çok çeşitli yaban hayatına ev sahipliği yapmaktadır.

olası faaliyetler

Aladağ Küp Şelalelerine Nasıl Gidilir?
Aladağ küpünün şelaleleri ve aktiviteleri nerede bulunur?

Bölge kartallar, tilkiler ve yaban domuzları gibi yaban hayatıyla doludur. Parkurlar yürüyüş yapmak ve bisiklete binmek için harikadır ve ayrıca yakınlarda çok sayıda yüzme noktası vardır. Bölge ayrıca kaya tırmanışı ve iniş için idealdir.

Doğanın güzelliğinden kaçmak ve tadını çıkarmak isteyenler için harika bir yer. İster romantik bir kaçamak, ister arkadaşlarınızla ve ailenizle dinlenebileceğiniz bir yer arıyor olun, size unutulmaz bir deneyim yaşatacaktır.

Kamp ve giriş ücretleri

Kamplara ve şelaleye giriş ücreti ve ziyaret saatlerinde kısıtlama yoktur. Yılın herhangi bir zamanında ve gününde ücretsiz olarak ziyaret edebilirsiniz.

Cube Falls transfer bilgileri

Nasıl gidilir?: Adana’dan araba, taksi veya tren ile ulaşılabilir. Hatay İskenderun’dan da otobüse binmek mümkün. Oradan kamplara ulaşım arabayla 2 saat sürüyor. Aladağ’a gelen ziyaretçiler, köy merkezinden çıkıp toprak yoldan kamplara gitmek zorunda. Yürüyüş birkaç saat sürse de yakındaki bir köyden kamp alanlarına yürüyüş yapmak da mümkündür.

Konum bilgisi

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın