https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Çorlu’da gezilecek yerler - Gezilecek Yerler
Anasayfa » Haber » Çorlu’da gezilecek yerler

Çorlu’da gezilecek yerler

12/19/2022 10:00:00

Çorlu kadim uygarlıklara ev sahipliği yapmış bölgelerimizden biridir. Birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olması önemini artırmaktadır. O dönemlere ait eserler ve yapılar Çorlu’da mutlaka görülmesi gereken yerlerden. Tekirdağ’ın bir ilçesi olan Çorlu, müze, tarihi yapılar ve doğal güzelliklerle dolu. Bu yazımızı Çorlu gezilecek yerleri merak edenler için hazırladık. Vaktiniz kısıtlıysa yazımızı okuyup yola koyulabilirsiniz. Bu sayede verimli bir yolculuk sizi bekliyor olacak.

Uçmakdere

Çorlu merkeze 75 km uzaklıkta bulunan bu ilçe yamaç paraşütü yapmak isteyenler için uygun bölgelerden biridir. Her gün ziyaret edebileceğiniz bu yer, ilk kez yamaç paraşütü deneyimi yaşayacak olanlar için de oldukça uygun. Kamping alanlarının olması bölge sakinlerinin tercih ettiği alanlar arasında olmasını sağlamaktadır. Dilerseniz alana kendi aracınızla ulaşabilir, dilediğiniz kadar çadır kurabilir ve kalabilirsiniz.

Trend Arena AVM

Çorlu’nun en büyük alışveriş merkezi olan Trend Arena AVM, ilçe merkezine 2 km uzaklıktadır. Hemen hemen her mağazayı bulabileceğiniz bir yer olan bu alışveriş merkezinde farklı restoranlar da yer alıyor. Akşam yemekleri için tercih edebileceğiniz bu alışveriş merkezi 10:00 – 22:00 saatleri arasında ziyarete açıktır.

Kazak gölünde piknik alanı

Çevresindeki doğal güzellikler ile sakin ve huzurlu vakit geçirebileceğiniz bu yer piknik yapmak için de uygundur. Günün her saati bölgeye ulaşım sağlayabilir ve dilerseniz bölgenin doğal güzelliklerini fotoğraflayabilirsiniz. Havası temiz olan Kazak gölünün üzerindeki piknik alanı, yöre halkının sıklıkla ziyaret ettiği yerlerden biri. Kahvaltı için de bölgede farklı restoranlar bulunuyor.

Çorlu Göçmen Evi

Bu evin 150 yıl önce tamamlandığı ve bir Rum hekime ait olduğu biliniyor. Artık müze olarak kabul edilen eve giriş ücretsiz. Müzede Çorlu halkına ait eşyaları görmek mümkündür. Merkeze 2 km uzaklıkta bulunan bu eve minibüs ile de ulaşabilirsiniz.

heykel meydanı

Çorlu’nun simgelerinden biri olan Heykel Meydanı aslında yöre halkının buluşma noktası. Çorlu’da hem gençler hem de yaşlılar için dinlenme alanı olarak kullanılan bu meydanda yer alan Atatürk Heykeli de dikkat çeken unsurlar arasında yer alıyor.

Gölbaşı Gençlik Parkı

Yemyeşil bir alana sahip olan bu park, rahatça vakit geçirebileceğiniz favori yerlerden biri. Etrafta yemek ve içmek için pek çok yer var. Sevdiklerinizle kaliteli vakit geçirebileceğiniz bölgedeki harika doğa ve doğal göl mutlaka fotoğraflanması gereken noktalardan.

Etkinlikler için Olimpos Parkı

At çiftliğinin yer aldığı Olympus Event Park, Çorlu’da turistlerin ilk ziyaret ettiği yerlerden biri. Binicilik eğitimi de içerdiği için hem sizin hem de çocuklarınızın binicilik eğitimi alması mümkün olacaktır. Dinlenmek için tercih edebileceğiniz restoranlar ise parkın hemen yakınında yer alan firmalar arasında yer alıyor. Ücretsiz giriş.

Çorlu Kalesi

Çorlu sembollerini hesaplamak için öncelikle Çorlu Kalesi’ni koymak gerekiyor. Kale Orta Çağ’dan günümüze ulaşan yapılar arasında yer alıyor. Savunma amaçlı kullanılan kale, Balkanlar ve Avrupa’dan gelecek saldırıları engellemek için yapılmıştır.

Namık Kemal’in evi

Çorlu’ya 38 km uzaklıkta bulunan Namık Kemal Evi, onun anısını yaşatmak için yapılmış. Namık Kemal’in kişisel eşyaları da içinde yer alıyor. Namık Kemal hakkında daha detaylı bilgi alabileceğiniz bir yer özelliği gösterir.

İyi iş

Eriklice muhteşem deniz manzarası ile huzur arayanların ilk tercih ettiği yerlerden biridir. Bu alanda büyük kaya parçalarının üzerine oturabilir ve denize karşı biraz zaman geçirebilirsiniz. Zeytin ağaçlarının da bulunduğu Eriklica temiz havasıyla sizleri büyüleyecek.

Racoi Müzesi

ikincisi. French Rakoczi adıyla açılan bu müze, 20. yüzyılın başlarında restore edilmiştir. Macar prensi Rakoczi’nin eşyaları ve tabloları da bu müzede sergilenen eserler arasında. Çorlu’ya 40 kilometre uzaklıkta bulunan müze mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri.

Tzulos antik kenti

M.Ö. 1000 yıllarına kadar uzanan yapılardan biri olan bu antik kent, yıl boyunca hem yerli hem de yabancı turistlerin ilgisini çekiyor. Bugün harabe halinde olan bu yapı bazı kalıntıları bünyesinde barındırmaktadır. Çorlu’nun tarihini öne çıkaracak nitelikte olan bu ören yerleri mutlaka ziyaret listenize eklenmelidir. Tzolus antik kentine giriş ücretsizdir.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın