https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Cihangir Sosyal Tesisleri – Nasıl Gidilir? – (kahvaltı fiyatları) / gezilecek yerler - Gezilecek Yerler
Anasayfa » Haber » Cihangir Sosyal Tesisleri – Nasıl Gidilir? – (kahvaltı fiyatları) / gezilecek yerler

Cihangir Sosyal Tesisleri – Nasıl Gidilir? – (kahvaltı fiyatları) / gezilecek yerler

Cihangir Sosyal Tesisleri

Tarihi Yarımada gibi bir yer hayal edin, Topkapı SarayıVe Ayasofya E mavi camilerVe Galata Kulesi E Başak burcu Teklifi size iletin. Bu kadar güzel bir manzara karşısında büyülenmemek elde değil. Sakin ve sessiz yapısı ile çok güzel bir tesistir. Kahvaltı ve menü fiyatlarının yanı sıra Cihangir sosyal tesislerine nereden ve nasıl ulaşılır? Bu makale gibi birçok bilgi bulabilirsiniz. Gelin birlikte tesisle ilgili detaylı bilgilere bir göz atalım.

İstanbulYeşil ve mavinin kesiştiği tarihi bir nokta olan Tophane’de bulunan tesis, Osmanlı mimari yapısına göre tasarlandı. Estetik bir yapı olarak bile dikkat çekmeyi başaran tesis, ahşap yapısıyla da dikkat çekiyor. Tesiste Osmanlı motifleri öne çıkıyor. Tesis, 100 kişilik kapalı alanı ve 60 kişilik balkonu ile aynı anda toplam 160 kişiye hizmet verebilmektedir. Daha önce de belirtildiği gibi balkon katı eşsiz bir seyir keyfi sunuyor. İstanbul’u panoramik bir şekilde resmetmek isteyenlerin sıkça ziyaret ettiği Cihangir’in sosyal tesislerinde mola vermeli ve bu eşsiz keyfi bir an önce yaşamalısınız.

Cihangir'de sosyal tesisler için kahvaltı fiyatları
Cihangir’de sosyal tesisler için kahvaltı fiyatları

Cihangir Kahvaltı Sosyal Tesisleri

Tesis sadece kafeterya hizmeti vermektedir ve diğer tesisler gibi. Ne yazık ki, kahvaltı mevcut değildir. Pazar günü bu eşsiz manzarayı seyrederek kahvaltı yapmak şüphesiz güzel olurdu. Ancak çay veya kahvenizi yudumlarken boğazınıza inip temiz hava solumak çok iyidir. Menüde hafif yemekler ve atıştırmalıklar yer almaktadır. Bunun dışında salatalarının da çok lezzetli olduğunu söylemeden geçmeyelim.

Cihangir sosyal tesislerinin listesi ve fiyatları

Ne yazık ki kahvaltı hizmetleri ve diğer sosyal tesislerdeki restoranlar burada mevcut değil. Yani menü diğer kuruluşlara göre biraz sınırlı. Tatlıların farklı çeşitleri var ve 7 ile 10 lira arasında aşağı yukarı aynı. Öğle veya akşam yemeği için tercih etmek isterseniz lezzetli mantı veya makarna tercih edebilirsiniz. Salatanızı yanına alıp harika manzara eşliğinde afiyetle yiyebilirsiniz. Merak edenler için hemen söyleyelim; Mantı 25, makarna 20, salata 15 lira.

Cihangir Sosyal Tesisleri nerede?  ve oraya nasıl gidilir
Cihangir Sosyal Tesisleri nerede? ve oraya nasıl gidilir

Cihangir Sosyal Tesisleri nerede? ve oraya nasıl gidilir

Tebük: Kılıçalipaşa Mahallesi, Sanatkarlar Caddesi, Kamacı Ustası Sk. D: No:1, 34425 – Beyoğlu / İstanbul

telefon: 444 10 34

Toplu taşıma: Arabayla ulaşmak çok kolay. Sahil yolunu kullanarak Karaköy’e geldikten sonra tarihi Nusratiye Camii’nin önündeki ışıklardan yükselen yöne dönmelisiniz. Ek sağdadır.

toplu taşıma ile Oldukça merkezi bir konumda bulunan tesise toplu taşıma ile ulaşım oldukça kolaydır. Taksim-Karaköy tramvayı ile Karaköy’e ulaştıktan sonra Beşiktaş istikametinden 10-15 dakikalık bir yürüyüş mesafesindedir.

Kabataş-Bağcılar tramvay hattını kullanarak da ulaşmak mümkün. Karaköy’e geldiğinizde tramvaydan indiğinizde yolun solundaki tesisi tüm ihtişamıyla sizi karşılıyor.

Bunun dışında önce Beşiktaş’a gelip buradan deniz havası eşliğinde sahil boyunca yürüme seçeneğiniz olduğunu hatırlatmakta fayda var.

Otobüsle gelmek isteyenler için Cihangir sosyal tesislerinin önünden otobüs hat numaraları geçmektedir; Buraya 30D – 26A – 28 – 28T – 26 numaralı otobüslerle ulaşabilirsiniz. Konum bilgisi almak için tıklayın

Nihayet İstanbul’daki diğer tüm sosyal tesislere göz atmak isterseniz İstanbul’da sosyal tesisler Sizin için oluşturduğumuz listeye bir göz atmanızı öneririm. Kendinize iyi bakın bir başka gezide görüşmek üzere. 🙂

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın