https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Carrot Beach Özellikleri (Nereye, Nasıl Gidilir, Giriş Ücreti) - Gezilecek Yerler
Anasayfa » Haber » Carrot Beach Özellikleri (Nereye, Nasıl Gidilir, Giriş Ücreti)

Carrot Beach Özellikleri (Nereye, Nasıl Gidilir, Giriş Ücreti)

Sakin ve huzurlu bir tatil arıyorsanız FethiyeBu plaj içeride. Sit alanı içerisinde yer alan plaj, bozulmamış doğal yapısı ile yeşil ve mavi rengi kucaklayan masalsı bir güzelliğe sahiptir. Karaout Plajı Özellikleri, Genel Bilgiler, Giriş Ücreti, Nerede? Oraya nasıl gideriz? Bu yazıda bilgilerle karşınızdayız.

kenar boşluğu: Buraya gelip denizin tadını çıkarmayı planlarken bütün bir günü geçirmek. Fethiye’de Gezilecek Yerler Mutlaka bir göz atmanızı öneririz.

Fethiye’deki plaj ve koyların yanı sıra Burada bulabilirsiniz.

Fethiye’nin Yanıklar köyünde bulunan plaj, sakin ve huzurlu bir tatil arayanlar için doğru adres. Karot Plajı, doğal mimarisi ve bozulmamış güzelliği ile bir cennettir. Ayrıca Yanıklar Köyü’nün tarihi dokusuna kumsal çevresindeki sulak alanlar, narenciye bahçeleri ve kerpiç evler de eklendiğinde yenilmeyen bir tatil oluyor. Köydeki patikaları kullandıktan sonra kendinizi masmavi suların arasında bulmak ve yeşillikler arasında kaybolmak size bambaşka bir huzur veriyor.

Kıyının batısında yer alan Akjol tatlı su gölü ve onu çevreleyen geniş sazlık alanda birçok canlı ve bitki türü bulunur. Yine bu kısımda narenciye bahçeleri, doğu kısmı ise deniz kıyısına inen Sığla Ağacı ormanı ile kaplıdır.

Karout Plajı Özellikleri

Savaş Arabası Plajı
Savaş Arabası Plajı

Kargı Denizi’nin bittiği ve bir tepeyle buluştuğu noktada, kumlu kısma Karout Plajı denir. Plajın en büyük avantajı bozulmamış doğal yapısıdır. Yemyeşil doğanın masmavi denizle kucaklaştığı efsanevi bir yer. Plajın bulunduğu alan sit alanı olarak belirlenmiştir. Çünkü burada nesli tükenmekte olan bir canlı yaşıyor. Kaplumbağalar Caretta Caretta. Fethiye’nin birçok plajı bu canlılar için doğal yaşam alanıdır. Nesli tükenmekte olan bu canlıların doğal yaşamını burada gözlemlemek mümkün.

Sahil ve sahildeki deniz dibi kumludur. Bu bakımdan çok eğleneceğinize şüphe yok.

Deniz seviyesinde sığ suya sahip olduğunu söyleyebiliriz. Bu özelliği ile iyi yüzme bilmeyenlerin ve çocuklu ailelerin favorisi olabilir.

Suyun temizliğini ve berraklığını tarif edecek bir kelime yok. Cam kadar parlak ve bir akvaryum kadar ilham verici. Akvaryum gibi diyorum çünkü yüzerken birçok deniz canlısını görebilirsiniz.

Plaj sit alanı olduğu için içinde tesis bulmak mümkün değil. Tuvalet bile bulamıyorsunuz. Yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı önceden hazır bulundurarak gelmenizde fayda var.

dikkat: Şemsiyenizi sahilde istediğiniz yere koyamazsınız. Bunun nedeni burada yaşayan Caretta kaplumbağalarının her yere yumurta bırakabilmesidir. Belli bir noktadan sonra paraşüt kurulmasına izin veriliyor.

Carriot Plajı Giriş Ücreti 2022

Savaş Arabası Plajı
Savaş Arabası Plajı

Plaja giriş ücreti kişi başı 10 lira. Araçla gelenler için ücret 40 TL’dir. Hiçbir tesis şemsiye veya şezlong gibi kiralama hizmetleri sunmamaktadır. Yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızın önceden hazır olması da yararlıdır.

Karot Plajı nerede? ve oraya nasıl gidilir

Savaş Arabası Plajı
Savaş Arabası Plajı

Tebük: Yanıklar Köyü – Fethiye / Muğla

Toplu taşıma: Fethiye merkeze yaklaşık 15 kilometre uzaklıktaki plaja, D 400 otoyolunu (Göcek istikameti) kullanarak yaklaşık 20 dakikada özel araç ile ulaşabilirsiniz. Önce Kargı’yı, ardından Yanıklar köyünü göreceksiniz. Yanıklar köyüne ulaştıktan sonra soldan dar, virajlı bir yola giriyorsunuz. Yolun sonunda bariyeri göreceksiniz. Burada giriş ücretini ödedikten sonra biraz daha ilerleyip Karaot Plajı’na ulaşabilirsiniz. Konum bilgisi almak için tıklayın

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın