https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Çamlıca Tepesi (Tarihi ve Kahvaltı Rehberi) / İstanbul - Gezilecek Yerler
Anasayfa » Haber » Çamlıca Tepesi (Tarihi ve Kahvaltı Rehberi) / İstanbul

Çamlıca Tepesi (Tarihi ve Kahvaltı Rehberi) / İstanbul

Çamlıca tepesi

çamlıca tepesi, İstanbul Anadolu yakasında, kuzeyde Üsküdar ile Ümraniye arasında Büyük Çamlıca Tepesi ve güneyde Küçük Çamlıca Tepesi İki yakın tepeden oluşur. İstanbul Boğazı 360 derecelik panoramik manzarasıyla ayaklarının altında eşsiz bir manzaraya sahip olan tepe, İstanbul’un ünlü yedi tepesinin en yükseğidir. Bu nedenle İstanbulluların yanı sıra turistlerin de ziyaret ettiği bir yerdir. Günümüzde olduğu gibi Osmanlı döneminde de popüler bir ziyaret noktası olan tepe, birçok divan şiirine, şarkıya ve edebi esere konu olmayı başarmıştır.

Büyük Çamlıca Tepesi

Kafe, restoran ve konum olarak Küçük Çamlıca Tepesi’nden daha fazla imkana sahiptir. En çok ziyaret edilen yerin belediyeye bağlı Çamlıca Tepesi Sosyal Tesisleri olduğunu söylemek yanlış olmaz. Kahvaltı veya akşam yemeği için ziyaret edebilir veya gün içinde çay ve kahve için uğrayabilirsiniz. Sadece yeşil alanlar arasında yürüyüş yapmak ve eşsiz Boğaz manzarasını görmek için bile durmanızı tavsiye ederiz.

Küçük Çamlıca Tepesi

Topkapı Konakları, Çamlıca Korusu ve Sofa Cihannüma gibi çok eğlenceli yerler var. Kalabalıktan uzaklaşmak isteyenlerin tercih ettiği tepe, Büyük Çamlıca Tepesi’nden çok daha sessiz. Osmanlı Türk mutfağının çeşitli lezzetlerini tadabileceğiniz Beltur’un işlettiği bir şirket de var.

Çamlıca Tepesi Kahvaltı fiyatları

Büyük Çamlıca Tepesi, hem manzara hem de kahvaltının hazırlanabileceği daha çok işletme olduğu için hafta sonları kahvaltı keyfi yapmak isteyenlerin gözdesi. Burada hem belediye Çamlıca Sosyal Tesisleri Ve birçok özel şirket. sosyal tesisler Kalite, hizmet ve fiyat açısından oldukça başarılı olduğu için kahvaltınızı burada yapmanızı tavsiye ederiz. Diğer firmaları bilmediğimiz için yorum yapmanın doğru olmadığını düşünüyoruz, varsa yorum yazarak deneyimlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Çamlıca Sosyal Tesisleri
Çamlıca Sosyal Tesisleri

Çamlıca sosyal tesislerinde; ortalama 40-50 kişi Boğaz’ın eşsiz manzarası eşliğinde TL’ye kahvaltı yapabilirsiniz. Özellikle ara öğünlerde başarılı olduklarını söyleyebiliriz. Paçanga börekleri, patates dilimleri ve omlet çeşitleri gibi çeşitli atıştırmalık ürün servisleri bulunmaktadır.

Buraya sadece kahvaltı için değil, gün içerisinde akşam yemeği, çay ve kahve için de gelebilirsiniz. Akşam yemeği için hemen hemen her işletme spesiyaller sunar ve damak zevkinize uygun çeşitli yemekler bulabilirsiniz. Tesisle ilgili fiyatlar ve daha fazla bilgi için yukarıdaki bağlantıya tıklayın.

Park ücreti

Arabayla gitmek isterseniz otopark var diyebiliriz. Ancak her zaman olduğu gibi burada da otopark ücreti ödeniyor. Fiyatı 10 lira.

Çamlıca Tepesi nerede? ve oraya nasıl gidilir

Tebük: Kısıklı Mahallesi, Çamlıca Tepesi – Üsküdar / İSTANBUL

Toplu taşıma: Üsküdar’a geldikten sonra toplu taşıma ile gitmek isteyenler; 11A, 11D, 11E, 11F, 11G, 11K, 11L, 11P, 11ST, 11V, 11Y, 11ÜS, 320, 9A, 9Ç, 9ÜD veya 9Ş otobüslerinden birine binip Turistik’te inebilirsiniz. Çamlıca tesislerini durdurun.

Taksim’den tepeye ulaşmak için; Route 129T ile Çamlıca istasyonuna geldikten sonra yaklaşık 10-15 dakika yürümeniz gerekiyor.

Metrobüs ile gelmek isteyenler; Altunizade durağında indikten sonra minibüslerle Çamlıca Tepesi’ne gidebilirler.

özel aracıyla gitmek isteyenler; Altunizade’ye gelip oradan NATO rotasına girmeden devam ederlerse tabelalar onlara yolu gösterecektir. Konum bilgisi almak için tıklayın

kenar boşluğu: Bu kadar uzağa gittiğinde Üsküdar’da Gezilecek Yerler Sizler için oluşturduğumuz listemize mutlaka göz atın.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın