https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Büyükada’nın En Sevilen 7 Sahili - Gezilecek Yerler
Anasayfa » Haber » Büyükada’nın En Sevilen 7 Sahili

Büyükada’nın En Sevilen 7 Sahili

İstanbul’da havalar boğucu bir şekilde ısınmaya başladı. Bu sıcak havalarda herkes kendini sahillere atıyor. Bu hafta sonu kendinizi İstanbul’un soğuk sularına atmak isteyebilirsiniz. İstanbul’da sıcak havalardan ve kalabalıktan kurtulmak ve Büyükada’ya gitmek için evet diyorsanız sizler için derlediğimiz Büyükada plajlarını tercih edebilirsiniz.

Kısa bilgi: Fiyatlar: 2022’de güncellendi. Tüm okuyucularımıza duyurulur.

1- Büyükada Naki Koyu Plajı

Büyükada’da bulunan Nakipi Plajı Büyükada, ‘Çatıdan Giriş Yok’ özelliği ile her yıl ailelerin ve çiftlerin gözdesi oluyor. Kendini bir aile plajı olarak kuran Nakibey Plajı her geçen gün kalitesini artırarak tatilcilerin beğenisini kazanmayı başarmıştır.

Hafta içi: 120 TL

Haftasonu: 130 TL

7-12 yaş arası çocuklar için 25 TL’dir.

Fiyata dahil olan hizmetler: şemsiye, şezlong, sehpa, duş, tuvalet, gömme dolap

Cankurtaran çalışma saatleri: 08:00 – 21:00

2- Büyükada Agia Nikola Halk Plajı

Adanın en sakin plajlarından biridir. Ayrıca yüzme bilmeyenler için de mükemmel bir plajdır. Çarşı içindeki iskeleden sahile araba gezileri ile ulaşmak mümkündür. 1 saatte yürüyerek ya da bisikletle 30 dakikada ulaşabilirsiniz.

Hafta İçi – Hafta Sonu: 80-100 TL

Cankurtaran çalışma saatleri: 08:00 – 19:00

3- Princess Bay Plajı

Çarşı içindeki iskeleden plaja ücretsiz shuttle servisi mevcuttur. Yürüyerek ya da bisikletle gitmek için aşıkların yolunu takip etmeniz gerekiyor. 350 kişi kapasiteli plajda yemek ve konaklama hizmetleri de verilmektedir.

Hafta içi: 100 TL

Haftasonu: 130 TL

Fiyata duş, tuvalet, emanet kasası, şezlong ve şemsiyeler dahildir.

Cankurtaran çalışma saatleri: 08:00 – 19:00

4- Yorkali Plajı

Büyükada plajları arasında en çok ilgiyi çeken plajdır. Büyükada plaj kültürünü yaşatan plaj, konaklama ve motel hizmeti veren Yörükali Tesisleri’ne ait. Plajı farklı kılan şey ise çocuk oyun alanının yanı sıra cankurtaran hizmetinin de bulunması. Bu arada, motelde kalanlar için plaj ücretsizdir. Çarşı içindeki iskeleden plaja ulaşım ücretsizdir.

Hafta içi ve Cumartesi: 120 TL

Pazar ve tatil günleri: 150 TL

5- Plaj Aile Plajı

Adından da anlaşılacağı gibi, bir aile plajıdır. Ailece seyahat edenlere huzur ve sessizlik için tavsiye edilen şemsiye ve şezlonglar fiyata dahildir.

Hafta içi: 80 TL

Haftasonu: 110 TL

6- Kaçış Çantası Plajı

Eskibağ Butik Otel tarafından işletilen 150 kişi kapasiteli özel bir plajdır. Restoranda düğün veya parti gibi istediğiniz herhangi bir organizasyonu düzenleyebilirsiniz. İskeleden kalkan motorlu tekne ile plaja ulaşabilirsiniz. Büyük trekking rotası üzerinde yer aldığından yürüyerek de ulaşılabilir.

Hafta içi: 100 TL.

Haftasonu: 120 TL

7- Helik Koyu Plajı

800 metre sahil şeridi ve 450 kişi kapasitesi ile Büyükada’nın en büyük plajı olma avantajına sahiptir. Ayrıca plaj çevresinde kamp ve piknik alanı da bulunmaktadır. Büyükada Halik Koyu Plajı, temiz denizi ve huzurlu ortamı ile özellikle huzur isteyenler için uygundur.

Hafta içi: 100 TL

Haftasonu: 120 TL

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın