Bursa Uludağ Teleferik Durakları (İstasyonları) – Gezilecek Yerler

Bursa Uludağ Teleferik Durakları (İstasyonları)

Bursa Uludağ Teleferik Durakları

Uludağ Teleferiği, Türkiye’de Bursa şehrini Uludağ Dağı’nın zirvesine bağlayan bir teleferik sistemidir. Bu teleferik sistemi Bursa Teleferik A.Ş. Şirket tarafından işletilmektedir ve ilk olarak 1960 yılında faaliyete geçmiştir.

Uludağ Dağı, milli park ve popüler bir turistik cazibe merkezi olarak bilinir. Teleferik sistemi, Bursa şehir merkezinden dağın zirvesine kadar yaklaşık 14 km’lik bir yolculuk yapılmasını sağlıyor.

Yolculuk yaklaşık 30 dakika sürer ve yolculuk boyunca güzel manzaralar sunar. Teleferik yolculuğu, Uludağ’ın doğal güzelliğini ve muhteşem manzarasını keşfetmenin mükemmel bir yoludur. Ayrıca uçuş sonrası üst kattaki restoran ve kafelerde dinlenmek için idealdir.

Buraya geldiğinizde karşılaşabileceğiniz şeyler

Bursa Uludağ teleferik durakları
Bursa Uludağ Teleferik Durakları (İstasyonları)

1) Araplar artık burada temel vatandaşlar. İsterlerse daha az insanla kabinlere girebilirler, Türkleri yanlarında istemezler. Normalde her kabine 8 kişi binmelidir!

2) Personelin çoğu Arapça ve Arapça biliyor, sizi görünce bağırıyor! Bu duruma alışmamız lazım, sen onlara fakirsin, paran onlar için değersiz!

3) Ek ücretli Ekspres Giriş bölümü ile para teklif eden Araplar her zaman önünüzde olur ve bitmek bilmeyen bekleme listeleri oluşur.

4) Yolda ara duraklar var ve tüm kuyruklarda bekledikten sonra asma kata geldiğinizde tekrar tekrar aynı sıralarda beklemek sizi çileden çıkarıyor.

5) Maalesef paramızın değer kaybetmesi karşısında bir çok yerde bu durumlara şahit olacağız.

Kısa bilgi: BursaTürkiye’de bir seyahat planınız varsa; Bursa’da gezilecek yerler Sizin için oluşturduğumuz listemize mutlaka göz atmalısınız.

Teleferiğin kısa videosu

Daha fazla video gelsin lütfen YouTube kanalımız Abonelik. Desteğiniz için şimdiden teşekkür ederiz.

Uludağ Teleferik Durakları (İstasyonları)

Uludağ Teleferik Sistemi, Bursa şehir merkezinden başlayarak dağın zirvesine kadar 3’ten fazla istasyonda hizmet vermektedir. Bu istasyonlar:

Uludağ Teleferik Durakları
Uludağ Teleferik Durakları
  1. çeviri istasyonu: Bu istasyon Bursa şehir merkezinde bulunur ve yolculuğun başlangıcını oluşturur. Biletlerin satın alınabileceği bir kasa, gişe ve müşteri hizmetleri vardır.
  2. Sarıalan İstasyonu: Bu istasyon, yolculuk boyunca güzel manzaralar sunar ve bir kaçamak için mükemmeldir. Burada gezi sırasında kahvaltı, öğle veya akşam yemeği yiyebilirsiniz.
  3. Kurbağa Kaya İstasyonu: Bu istasyon Uludağ’ın zirvesine ulaşan yolculuğun son durağıdır. Bu istasyonda oteller, harika manzaralar ve doğal güzelliklerin yanı sıra restoranlar, kafeler ve mağazalar keşfedilebilir. Yeni başlayanlar için parkurlar ve birçok alan sizleri bekliyor olacak.

Uludağ 2023 Teleferik bilet fiyatları

Uludağ Teleferik Durağı’nda yolculuk yapmak istediğinizde fiyatlar Tam ve Öğrenci olmak üzere ikiye ayrılıyor. Bilet fiyatına gidiş ve dönüş dahildir.

Çalışma saati: Uludağ Teleferik sekiz kişilik kabiniyle her gün sabah 10:00-18:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

giriş ücreti: Tam gidiş dönüş: 130 TL. Öğrenci olarak gidiş-dönüş: 70 TL. 2023 fiyatları da belirlendi. Turist için: 450 TL. o

İstanbul ve Ankara’dan nasıl gidilir?

açık adres: Piremir, Teleferik Cd. No: 84, Pk: 16340 – Yıldırım / Bursa

Telefon: 444 6345

İstanbul’dan Uludağ Teleferiği’ne gitmek için birçok seçenek var. İşte en popüler seçeneklerden bazıları:

  • otobüsİstanbul’dan Bursa’ya otobüs seferleri var. Bursa Otogarı’ndan sonra Uludağ Teleferik Başlangıç ​​Durağı’na taksi veya minibüs ile gitmek mümkündür.
  • trenİstanbul’dan Bursa’ya tren seferleri var. Bursa Tren Garı’ndan sonra Uludağ Teleferik Başlangıç ​​İstasyonu’na taksi veya minibüs ile gitmek mümkündür.
  • botİstanbul’dan Bursa’ya feribot seferleri ve ido ile gitmek de mümkündür.
  • deveAşağıdaki konum bilgileri, İstanbul’dan Bursa’ya araba ile gitmek için tavsiye edilir.

Ankara’dan Uludağ Teleferiği’ne gitmek için birçok seçenek var. İşte en popüler seçeneklerden bazıları:

  • otobüsAnkara’dan Bursa’ya otobüs seferleri var. Bursa Otogarı’ndan sonra Uludağ Teleferik Başlangıç ​​Durağı’na taksi veya minibüs ile gitmek mümkündür.
  • trenAnkara’dan Bursa’ya tren seferleri var. Ayrıntılı bilgi için TCDD web sitesini ziyaret edebilirsiniz.
  • deveAnkara’dan Bursa’ya araba ile gitmek için aşağıdaki konum bilgisini kullanmanız tavsiye edilir.

Her seçenekte olduğu gibi, bu yolların artıları ve eksileri vardır, size en uygun olanı seçebilirsiniz. Ayrıca her seçeneğin zamanını ve maliyetini öğrenmenizi öneririm.

Konum bilgisi

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın