https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Bodrum’da gezilecek yerler - Gezilecek Yerler
Anasayfa » Haber » Bodrum’da gezilecek yerler

Bodrum’da gezilecek yerler

8.12.2022 10:00:00

Muğla’nın 13 ilçesinden biri olan Bodrum, Türkiye’nin en önemli turizm noktalarından biridir. Her yıl yüzbinlerce turisti ağırlayan Bodrum, en çok İngiltere, Rusya, Almanya gibi ülkelerden yabancı turist çekiyor. Burası aynı zamanda yaz aylarında yerli turistlerin ilk durağı oluyor. Bodrum sadece yaz turizmi için düşünülmemeli, bu güzel şehir gerçekten tüm doğal güzellikleriyle ayrı bir yer! Bodrum gezilecek yerler listesi ile sizleri baş başa bırakıyoruz.

Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi

Türkiye’nin tek sualtı müzesi olan Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi, önemli bir su altı müzesidir. Müzenin Bodrum Kalesi’nde yer aldığını belirtmek gerekir. Aynı zamanda Bodrum ve çevresine ait su altı dalışlarından parçalar da bu müzede sergilenmektedir. Kazılardan elde edilen tüm ürünler ziyaretçiler için bu sualtı müzesinde bir arada tutulmaktadır. Özellikle arkeolojiye ilgi duyanların Bodrum’da ilk ziyaret etmesi gereken yerler arasında yer almaktadır.

Müzede 14 farklı teşhir salonu bulunmaktadır. 1025 yılındaki bir batık teknenin de gösterildiği bu galeride her salonda farklı kalıntılar saklanıyor. Bodrum Çarşısı yakınında bulunan bu galeri için belli bir ücret ödemeniz gerekiyor. Yaz ve kış sezonunda da açık olan bu müze pazartesi günleri kapalıdır.

Barlar Sokağı

Hemen hemen her şehirde bulunan Barlar Sokağı hareketli olduğu için Bodrum’da en sevdiğim yerlerden biridir. Günün her saati hareketli olan bu cadde her zaman hem yerli hem de yabancı turistlerin ilgisini çekmektedir. Ayrıca geziniz sırasında dinlenmek isterseniz cadde üzerinde yer alan kafe, bar, restoran gibi çeşitli yerlerden seçim yapabilirsiniz.

Petz Plajı

Bodrum plajları arasında en uzun kıyı şeridine sahip olan bu plaj, bu özelliği ile en çok tercih edilen plajlardan biridir. Tertemiz denizi ve taşsız kumuyla görenleri kendine hayran bırakıyor. Denizin çok derin olmadığını da söylemek mümkün. Çocuklu aileler çocukları ile birlikte bu plaja rahatlıkla gelebileceklerdir.

Sahilde sörf de var. Ticari bir firmaya ait olan bu sörf alanı sayesinde eğitmenler eşliğinde sörf yapmayı öğrenmek de mümkün. Farklı bir deneyim yaşamak isteyen herkes bu alanda sörf yapabilecek. Son olarak Bitez Plajı denilince akla hemen Bitez dondurması gelir. Bu ünlü dondurmayı denemeden geçmeyin.

Bodrum Kuş Cenneti

Toplamda 125 farklı türü barındıran bu kuş cenneti, merkeze yaklaşık 25 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Farklı fotoğraflar çekmek isteyenlerin de tercih edebileceği yerler arasındadır. Aynı zamanda farklı kuş türlerini görmek isteyen ziyaretçiler için yılın her günü ziyaret edilebilir. Bu yere girmek için herhangi bir ücret talep edilmemektedir. Özellikle mart ve nisan aylarında giderseniz daha fazlasını görme şansınız olur. Çünkü bu aylar kuşların üreme mevsimidir. Eğlenmek isteyenlerin Bodrum Tuzla Kuş Cenneti’ni ziyaret etmelerini tavsiye ederiz.

Cennet Mağarası

Adını masmavi ve yeşilin birleşiminden alan Cennet Koyu, Bodrum’da görebileceğiniz ve görebileceğiniz en güzel koylardan biridir. Kamp yapmak isteyenlerin tercih edebileceği bu koy, sakin bir ortam arayanlar tarafından da tercih edilebilir. Şehir karmaşasından kurtulmak isteyenlerin yılın her günü bu koyu ziyaret edebileceğini de söylemeliyiz. Alanın belirlenmiş bölümleri dışında herhangi bir yerde çadır kurulması da yasaktır. Doğayı korumak adına kamp alanlarına kontrollü bir şekilde izin verilmektedir.

Orak Adası

Tekne ile ulaşabileceğiniz bu ada dalış noktası arayan kişiler tarafından tercih edilebilir. En iyi dalış noktalarından biri olan bu ada, adını görüntüsünden almıştır. Orak Adası adını orak şeklinde olduğu için almıştır. İster profesyonel olun ister yeni dalgıç olun, tüplü dalışı denemek istiyorsanız bu muhteşem adayı mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Bodrum Aquapark

Çocuklarınızla eğlenceli vakit geçirebileceğiniz bu aquapark ücretli olarak hizmet vermektedir. Bodrum’un ilk su parkıdır. Ayrıca Bodrum’daki su parkları arasında en büyük su parkıdır. Çeşitli su kaydırakları ile her yaştan insanı kendine çekiyor. Dilerseniz içerideki restoran ve kafelerde de güzel vakit geçirebilirsiniz. Ayrıca etkinlikler ve eğlenceler de düzenlenmektedir. 10:00 – 17:30 saatleri arasında açık olan bu su parkına aileniz ve sevdiklerinizle birlikte ulaşabilirsiniz.

Yahşi Lunapark

Farklı bir deneyim yaşamak isteyen herkesin tercih edebileceği bu mekan oldukça geniş bir alanı kapsıyor. Hem çocukların hem de yetişkinlerin gözdesi olan bu parkta pek çok farklı aktivite bulunuyor. Paintball dışında dart, bilardo, go-kart gibi aktivitelerin de olduğu bu alana rezervasyon yaptırmanız ve gitmeniz gerekecek.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın