https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Bodrum Tuzla Kuş Cenneti (nerede, giriş ücretleri ve ziyaret saatleri) - Gezilecek Yerler
Anasayfa » Haber » Bodrum Tuzla Kuş Cenneti (nerede, giriş ücretleri ve ziyaret saatleri)

Bodrum Tuzla Kuş Cenneti (nerede, giriş ücretleri ve ziyaret saatleri)

Muğla’nın Milas ilçesinde bulunan Tuzla Kuş Cenneti, özellikle kuş gözlemcileri ve doğaseverlerin uğrak noktası. Kuş göçü mevsiminde ziyaretçilerin akınına uğrayan alan, Ege Denizi ile tatlı su kaynağının Tuzla Gölü’nün buluştuğu noktada bulunuyor. Muğla, Bodrum Ya da bu bölgelerde yapmayı planlıyorsanız mutlaka ziyaret etmenizi önerdiğimiz bu yerle ilgili tüm bilgileri yazımızın devamında bulabilirsiniz. Tuzla Kuş Cenneti hakkında genel bilgiler, ziyaret saatleri, giriş ücretleri ve nerede? Oraya nasıl gideriz? Bu bilgilendirici yazıda sizlerle.

Bodrum Tuzla Kuş Cenneti hakkında genel bilgiler

Bodrum’a 25 kilometre uzaklıkta bulunan bu bölge bir doğa harikasıdır. Ege Denizi’nin Tuzla Gölü ile buluşma noktasında yer alan bölge, toplam 125 farklı kuş türüne ev sahipliği yapıyor. Kuşlar tüm besin ihtiyaçlarını Tuzla Gölü’nden karşılar.

Şüphesiz burada en çok ilgiyi flamingolar çekiyor. Flamingolar dışında altın turna, karabatak, uysal ve yaban kazları gibi çok nadir kuş türlerine de rastlamanız çok olası.

Tuzla Kuş Cenneti, özellikle kuşların göç mevsimlerinde pek çok kuş gözlemcisini ağırlıyor. Gözlemciler ve doğaseverler, kuşların bu göç zamanlarında yaptıkları görsel şöleni izlemek ve fotoğraflamak için birbirleriyle yarışıyor.

Bodrum Tuzla Kuş Cenneti ziyaret saatleri

Bodrum Tuzla Kuş Cenneti ziyaret saatleri
Bodrum Tuzla Kuş Cenneti ziyaret saatleri

Burası bir doğa harikası. Güzeldir, ismine yakışır. Herhangi bir işletme veya tesis ile ilişkili olmayan alan tamamen normaldir. Bu sebeple günün her saatinde gelip ziyaret edebilirsiniz.

2022 Bodrum Tuzla Kuş Cenneti Giriş Ücreti

Yukarıda da bahsettiğim gibi bir işletme veya tesis ile ilgisi olmayan bir alana giriş tamamen ücretsizdir. Özgür.

Bodrum Tuzla Kuş Cenneti nerede? ve oraya nasıl gidilir

Tebük: Dortepe Mahallesi, Muğla-Bodrum Yolu, Milas-Muğla

Toplu taşıma: Milas-Bodrum yoluna gelince Bodrum yarımadasının başlangıç ​​noktasında kalır. Arabayla gelenler Bodrum’dan Milas yönünü kullanarak buraya çok rahat ulaşabilirler. Yol boyunca size rehberlik edecek işaretler var.

Toplu taşıma ile gelmek isteyenlerin öncelikle Bodrum-Milas minibüslerini kullanarak Milas’a gelmeleri gerekmektedir. Buradan geri kalanını doğada bir yürüyüşle tamamlayabilirler. 30 dakikalık bir yürüyüşün sonunda bölgeye ulaşabilirsiniz.
Konum bilgisi almak için tıklayın

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın