https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Biximet Plajı’nın Genel Özellikleri (Nereye, Nasıl Gidilir, Giriş Ücreti) - Gezilecek Yerler
Anasayfa » Haber » Biximet Plajı’nın Genel Özellikleri (Nereye, Nasıl Gidilir, Giriş Ücreti)

Biximet Plajı’nın Genel Özellikleri (Nereye, Nasıl Gidilir, Giriş Ücreti)

BodrumBu yazımızda Türkiye’nin en sakin plajlarından birinden bahsedeceğiz. Peksimet Plajı artı genel bilgiler, özellikler, giriş ücretleri, nerede? Oraya nasıl gideriz? Bu yazıda bilgiler sizi bekliyor.

kenar boşluğu: Buraya gelip denizin tadını çıkarmayı planlarken, sadece kumsalı ya da körfezi görüp öyle gitmeyin. Bodrum’daki plajlar ve koylar Sizler için oluşturduğumuz listemize mutlaka göz atın.

Bodrum’a 22 km uzaklıkta tenha bir plaj. Uzaklığı nedeniyle Bodrum’un çoğu plajından nispeten daha sessizdir. Bodrum’dayken mutlaka görülmesi gereken bir güzelliği olduğu için mesafeler buraya gelmenize engel olmasın. Rengarenk turkuaz denizi, yumuşacık sarı kumsalı ve doğal güzelliği ile plaj beklentilerini kesinlikle karşılıyor.

Deniz çoğu zaman sakindir. Ancak, sert havalarda dalgalı olabilir. Su sıcaklığı yılın 6-7 ayı yüzebilecek kadar sıcaktır.

Deniz suyu çok berrak ve temizdir. Ancak bazı yerlerde köşeler yosunlu. Bu yosunlar, denizin hemen üstünden bakıldığında farklı bir görsel renk şöleni yaratıyor.

Yaklaşık 5-6 metre sonra su seviyesi insan boyunu geçtiği için çocuklu aileler için bir nebze sebep olabilir.

Biximet Sahil Özellikleri

Buranın en büyük avantajları temiz ve berrak denizi, halk plajı ve hiçbir tesis olmadığı için doğal güzelliğini koruyor olmasıdır.

Yukarıda deniz ile ilgili gerekli bilgileri yazdığımıza göre tekrar açıklamamıza gerek yok diye düşünüyorum. Bu plaj halka açık olmasına rağmen çoğu zaman sessizdir. Bunun ana nedeninin biraz merkezde olması ve açıkta yosun oluşması olabileceğini düşünüyoruz.

Çok fazla tercih nedeni olmadığı için tesis yapılmadı. Tabii sahilde bir iki tane restoran var ama onlar da müşterilerine hizmet veriyor. Başka bir deyişle, tüm plaj için kamu hizmeti yoktur.

Belediye plaja çok sayıda şezlong tahsis etmesine rağmen ne yazık ki kabin, tuvalet ve duşları yoktu. Bu sorunların bir an önce çözülmesini ve buranın da Bodrum’un diğer plajları gibi hak ettiği seviyeye gelmesini temenni ediyoruz.

Sahildeki restoranlardan hizmet alırsanız tuvalet sorununu çözebilirsiniz.

Biximet Beach 2022 Giriş Ücreti

Biximet Plajı Giriş Ücreti
Biximet Plajı Giriş Ücreti

Halk plajı olduğu için plaja erişim Bedava. Plaj şezlongları belediyeye ait olduğu için herhangi bir ücret ödemeden rahatlıkla kullanılabilir. Yanınıza almanız gereken tek şey şemsiyeniz. Mayo giymek de faydalıdır.

Biximet Plajı nerede? Oraya nasıl gideriz?

Tebük: Biximet Köyü – Bodrum / Muğla

Toplu taşıma: Bodrum merkezden Gümüşlük’e yaz aylarında 24 saat her 15-20 dakikada bir minibüs seferleri yapılmaktadır.

Turgutreis’ten Gümüşlük’e yaz aylarında 24 saat her 15-20 dakikada bir minibüs seferleri yapılmaktadır. yol; Turgutreis, Kadıkalesi ve Gümüşlük Yalı Mevkii. Gümüşlük’e ulaştıktan sonra plaja kolayca ulaşabilirsiniz.

Araçla gelecekler bulundukları yerden tabelaları kullanarak Gümüşlük’e ulaştıktan sonra sahile rahatlıkla ulaşabilirler. Konum bilgisi almak için tıklayın

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın