https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Bitez Plajı Genel Özellikleri (Nereye, Nasıl Gidilir, Giriş Ücreti) - Gezilecek Yerler
Anasayfa » Haber » Bitez Plajı Genel Özellikleri (Nereye, Nasıl Gidilir, Giriş Ücreti)

Bitez Plajı Genel Özellikleri (Nereye, Nasıl Gidilir, Giriş Ücreti)

BodrumBu yazımızda sizleri Türkiye’nin en ünlü ve gözde plajlarından biri ile tanıştıracağız. Pek çok ünlünün tatil yaptığı Bitez Plajı bu yazının konusu. Bitez Plajı Genel Bilgiler, Özellikler, Giriş Ücreti, Nerede? Oraya nasıl gideriz? Bu makalede bilgi ve daha fazlasını bulabilirsiniz.

kenar boşluğu: Buraya gelip denizin tadını çıkarmayı planlarken, sadece kumsalı ya da körfezi görüp öyle gitmeyin. Bodrum’daki plajlar ve koylar Sizler için oluşturduğumuz listemize mutlaka göz atın.

Bodrum’un en popüler plajlarından biri olan Bitez Plajı, Bitez Konağı olarak biliniyor. Bodrum merkeze yaklaşık 8 kilometre uzaklıkta olan plaj, merkeze en yakın plaj alternatifleri arasında yer alıyor. Plaj, Bodrum Yarımadası’nın güney kesiminde yer alır, kuzey rüzgarından etkilenmez. Bu nedenle genellikle sakin ve sarsılmazdırlar.

Gümbet ile Yahşi arasında yer alan plaj, bir yanda masmavi Ege Denizi, diğer yanda portakal ve mandalina bahçeleri ile muhteşem bir manzaraya sahiptir.

Bitez’in dondurmasıyla ünlü olduğunu da unutmayın. Gelmişken Bitez Dondurmasının tadına bakmadan dönmeyin.

Bitez Plajı Özellikleri

Sezon ortasında ve tatil günlerinde oldukça kalabalık bir plaj olduğunu baştan belirtmek gerekir. Mayıs ve Eylül aylarında gitmenin en iyisi olduğunu söylemeliyiz. Temmuz ve ağustos aylarında o kadar kalabalıktır ki iğne atsanız yere düşmez. Sakin ve huzurlu bir tatil planlıyorsanız, tatil sezonunda buradan uzak durmanızı tavsiye ederiz.

Gelelim denize ve Bitez Plajına. Ve kuzey rüzgarlarından etkilenmediği için temiz ve sakin bir denize sahiptir ve çoğu zaman dalgasızdır. Sezon ayları dışında temizlik yapmayı düşünüyoruz. Kalabalık olduğunda yüzecek yer bulamasak da sisli olmasını normal kabul etmeliyiz. Suları Bodrum’un diğer plajlarından çok daha sıcaktır. Su seviyesi de yavaş yavaş artıyor. Bu nedenle çocuklu aileler ve yüzmeye yeni başlayanlar için uygun olduğunu söyleyebiliriz. Sahil kısmı ve deniz dibinin ince kumla kaplı olduğunu, peyzajın portakal ve mandalina bahçeleri ile süslendiğini unutmayalım. Son olarak Bodrum’un diğer plajlarında bulunmayan çok uzun bir yürüyüş yolu var. Denizden sonra yola çıkın ve bu yürüyüş parkurunu dolaşarak günün yorgunluğunu atın.

Bitez Plajı Giriş Ücreti 2022

Bitez Plajı Giriş Ücreti
Bitez Plajı Giriş Ücreti

Plaj olarak girişler “halk plajı” statüsündedir. Özgür. Aslında, pek çok sahil işletmesi daha fazla müşteri çekmek için şezlong ve şemsiye göndermiyor. Böylece gönül rahatlığıyla istediğiniz yerde oturup hazırlanabilirsiniz. Bu şirketler, kahvaltıdan akşam yemeğine kadar birçok hizmeti aynı anda sunuyor. Bazıları akşamları club ve bar hizmeti veren bu tesislerde, gündüz güneşin ve denizin, akşam eğlencenin tadını çıkarabilirsiniz.

Bitez Plajı nerede? Oraya nasıl gideriz?

Tebük: Bitez Mahallesi, 48470 – Bodrum / Muğla

Toplu taşıma: Araba ile gelmek isteyenler Bodrum merkezden Bitez tabelalarını takip ederek plaja rahatlıkla ulaşabilirler.

Toplu taşıma ile gelmek isteyenler Bodrum merkezden kalkan Bitez minibüsüne binerek 10 dakikalık bir yolculuktan sonra buraya ulaşabilirler. Minibüs ücreti kişi başı 5 TL’dir. Konum bilgisi almak için tıklayın

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın