https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Beylikdüzü Gezilecek Yerler (Görülecek Yerler Listesi) - Gezilecek Yerler
Anasayfa » Haber » Beylikdüzü Gezilecek Yerler (Görülecek Yerler Listesi)

Beylikdüzü Gezilecek Yerler (Görülecek Yerler Listesi)

Beylikdüzü gezilecek yerler detaylı listesi

İstanbul’un yeni seyahat rotası.. Artık Beylikdüzü mutlaka görülmesi gereken yerler arasında yer alacak kadar güzel ve İstanbul’un mutlaka görülmesi gereken bir bölgesi. Özellikle Metrobüs seferlerinin buraya taşınmasıyla ulaşımın kolaylaştığı Beylikdüzü hakkında daha fazla bilgi almak istiyoruz. Bu yüzden Beylikdüzü’nde ne var? naber? Araştırma yapmaya karar verdik ve Beylikdüzü’nde gezilecek yerler listesi yaptık.

Sizlere kolaylık olması açısından burayı bir gezi listesi olarak sunmak istedik. Dilerseniz ilginizi çeken yazılardan herhangi birine tıklayarak bu yer hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

1- Yaşam için Beylikdüzü Vadisi

İnşaat tamamlandığında 1 milyon metrekare olacak olan toplam 6 etaptan yapılması planlanıyor. Beylikdüzü’nde Yaşam Vadisi Birinci etap çalışmaları tamamlanmış ve hizmete açılmıştır. Ziyaretçilerin dinlenip keyifle vakit geçirebileceği vadide 100 farklı türden 200 ağaç, 75 farklı türde çalı ve çalı, 6 farklı türden 400 sarma ve 8 farklı türden 6.225 mevsim çiçeği kullanılmıştır. Gölet, şelale, yüzme havuzu ve su oyunlarının yanı sıra Japon Bahçesi, Çanakkale Destan Parkı ve tören alanının bulunduğu vadi, ziyaretçilerine unutulmaz bir gün geçirme fırsatı sunuyor.

2- Emirlik Pazarı

İstanbul’un en önemli pazarlarından biri olarak kabul edilir. Yaklaşık 389 semt pazarında Beylikdüzü Beylik marketilk beşte. 2006 yılından beri faaliyette olan çarşı birçok bölgeden ziyaretçi ağırlamaktadır. Yüzden fazla stant var. Pazar günü açılıyor. Cumartesi günleri de organik ürünler satılmaktadır. Ucuz dekoratif ürünlerden kozmetik ürünlerine, kırtasiye ve tekstil ürünlerine kadar birçok ürünü bulabilirsiniz. Pazar tatile denk geldiği için pazar çok kalabalık. Havuz alanında olduğunuzu hissedebilirsiniz. İnsanlarla omuz omuza yürüyorsunuz.

3- Kavaklı Sahil Parkı

Beylikdüzü sahili yaklaşık 12 kilometre uzunluğundadır. Bu kıyı boyunca rekreasyonel ve sportif faaliyet ve faaliyetlere yönelik birçok proje ve çalışma yapılmıştır. Böyle bir işletme Kavaklı ilçesinde bulunmaktadır. Kavaklı Sahil Parkı proje. Ağaçlandırma çalışmalarının tamamlanmasının ardından hizmete giren park, sosyal yaşamı canlandıran en önemli projelerden biri. Çocuk oyun alanları, spor malzemeleri alanı, piknik masaları, yürüyüş ve koşu parkuru gibi birçok alanın bulunduğu park, 7’den 70’e herkese hitap ediyor.

4- TÜYAP FUAR VE KONGRE MERKEZİ

Türkiye’nin tek ve en büyük özel fuar merkezidir. TÜYAP FUAR VE KÜLTÜR MERKEZİ120.000 metrekaresi kapalı, 25.000 metrekaresi açık olmak üzere toplam 145.000 metrekare fuar alanına sahiptir. Sadece İstanbul’da değil, Anadolu’da da hizmet vermektedir. Haziran 2002’de Bursa, 2003 Mayıs Konya, 2000 Haziran Adana ve 2008 Ağustos Fuar Alanları Diyarbakır’da işletilmiştir.

5- Tepecik Çamlık Piknik Alanı

Beylikdüzü’nde mutlaka görülmesi gereken yerler arasında bir başka yer, çam ağaçları arasında bol oksijenli harika bir yer. Tepecik Çamlık Piknik Alanı. Çevre düzenlemesi biraz seyrek görünse de sakin bir gün geçirmek isteyenler burayı tercih edebilir. Piknik, mangal ve kamp yapmayı sevenlere kesinlikle tavsiye edebileceğimiz bu mekanın şehirden uzaklaşmaya fırsatı olmayanlar ve şehrin yakınında dinlenmek isteyenler tarafından sevilebileceğinden şüphemiz yok. Çam ağaçlarından gelen kuş sesleri ve rüzgarın sesi ile tüm stresinizi ve yorgunluğunuzu kolayca atabilir, enerjinizi yeniden toplayabilirsiniz. Yürüyüş yolu, çocuk oyun alanları ve piknik masaları ile ailenizle birlikte güzel bir gün geçirebilirsiniz.

6- Berry Yarış Bahçesi

Burası hem plaj, hem piknik alanı hem de çocuklar için harika bir park. Hepsi bu? tabiki hayır. Yürüyüş ve koşu yolu ile bisiklet yolu da mevcuttur.

Eğlenceli bir gün geçirmek isteyenlerin tercihi Berry Yarış Bahçesi Her gün birçok insan burayı ziyaret ediyor. Özellikle yaz aylarında yer bulmak çok zor. Bir yanda çocuklar, bir yanda piknik tutkunları, diğer yanda spor tutkunlarının olduğu cıvıl cıvıl bir lunapark. Ailenizle birlikte eğlenmek ve kaliteli zaman geçirmek istiyorsanız kesinlikle buraya gelmenizi öneririz. Bahçedeki alanları daha yakından tanıyalım.

7- Beylikdüzü Atatürk Kültür Sanat Merkezi

Beylikdüzü Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi2018 yılında tadilat çalışmaları tamamlanmış ve aynı yılın Nisan ayında hizmete girmiştir. Toplam 25.000 metrekare alana sahip kültür merkezindeki bölümler 2 animasyonlu sinema salonu, tiyatro salonu, kütüphane, müze, sergi alanı, çocuk okuma alanı, müzik çalışmaları için 9 sesli derslik, çocuk akışı olarak kullanılmaktadır. . Oda, mescit, sıhhi ve giyinme odası olarak sıralayabiliriz.

8- Beylikdüzü AVM’leri

Beylikdüzü alışveriş merkezleri
Beylikdüzü alışveriş merkezleri

Beylikdüzü’ndeki alışveriş merkezlerinin sayısı diğer birçok bölgeye göre oldukça fazladır. Bu yüzden daha önce Beylikdüzü alışveriş merkezleri Serin havalarda alışveriş ve sosyal aktivite arayanların tercihi olan, bize eğlenme fırsatı sunan AVM’ler diye bir yazı yazdık. Bu nedenle bu listenin sonunda kendilerine bir yer bulmuşlardır.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın