https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Beylikdüzü Beylik Çarşısı | Ziyaret edilecek yerler - Gezilecek Yerler
Anasayfa » Haber » Beylikdüzü Beylik Çarşısı | Ziyaret edilecek yerler

Beylikdüzü Beylik Çarşısı | Ziyaret edilecek yerler

Beylikdüzü Beylik market

İstanbul’un en önemli pazarlarından biri olarak kabul edilir. Beylikdüzü Çarşısı Belek, yaklaşık 389 sokak pazarının ilk beşinde yer alıyor. 2006 yılından beri faaliyette olan çarşı birçok bölgeden ziyaretçi ağırlamaktadır. Yüzden fazla stant var. Pazar günü açılıyor. Cumartesi günleri de organik ürünler satılmaktadır. Ucuz dekoratif ürünlerden kozmetik ürünlerine, kırtasiye ve tekstil ürünlerine kadar birçok ürünü bulabilirsiniz. Pazar tatile denk geldiği için pazar çok kalabalık. Havuz alanında olduğunuzu hissedebilirsiniz. İnsanlarla omuz omuza yürüyorsunuz.

Beylikdüzü-Beylik-Pazari-03Bu kış sert geçen kış nedeniyle pazarın kaderi kötü oldu. Cap’in çökmesi nedeniyle piyasanın bir buçuk yıl boyunca yükselmeme riski vardı. Barış semtinde bulunan Beylik Pazarı, belediye meclisi kararıyla kısa sürede Adnan Kahveci mahallesinin kapalı çarşı alanına taşındı. Böylece Beylikdüzü Beylik Çarşısı’nın sevenleri ve bayileri büyük bir dertten kurtulmuş oldu. Belediyenin pazarla ilgili büyük projeleri var. Mahalle pazarını ürünlerin daha ucuza alınabileceği bir pazar haline getirmeye çalışıyorlar. Ayrıca park etme gibi sorunları da çözecek ve daha fazla insanın arabayla kolayca gelmesini sağlayacaktır. Taşıması çok kolay hale getirilmiştir. Beylikdüzü’nün tüm ilçelerinden çarşıya ücretsiz servis otobüsleri mevcuttur.

Emirlik pazarı modern bir pazardır

Beylikdüzü-Beylik-Pazari-02Piyasada birçok ürün satın alabilirsiniz. Ucuza satılan ürünler, kısıtlı bütçeli insanların pazara akın etmesine neden oluyor. Ayrıca çarşının kapalı bir alanda ve belediye tarafından belirlenen bir düzende düzenlenmesi, geniş alanda aradığınızı kolayca bulmanızı ve çarşıda kaybolmamanızı sağlar.

Otopark, oturma, aydınlatma ve ulaşım imkanları ile şehirdeki en iyi pazarlardan biridir. Ayrıca pazarda kadınlara ayrılmış çok sayıda tezgah bulabilirsiniz. Zaten pazara gelenlerin çoğu kadın. Buda, kadınların alışveriş konusunda tutkulu olduğu kuralını bir kez daha haklı çıkarıyor. Kadın kıyafetleri satan tezgahların yanı sıra kozmetik satan tezgahlar da bayanlar kalabalığı yaratıyor. Ucuz ev eşyaları da satılır. 3-5 liraya dekoratif ev eşyaları satın alabilirsiniz. Ev dekorasyonunuzda fark yaratmak için küçük dokunuşlara ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız Beylikdüzü Beylik Market’te çok uygun fiyata küçük ev aksesuarlarını satın alabilirsiniz.

Beylikdüzü Beylik Pazarı’na nasıl gidilir?

Pazara ulaşmak çok kolay hale geldi. Beylikdüzü bölgesinden çarşıya ulaşım oldukça kolaydır. Hemen hemen her mahalleden ücretsiz servis otobüsleri bulunmaktadır. Ancak toplu taşıma ile başka bir bölgeden çarşıya ulaşmak isteyenler Avcılar’dan kalkan minibüsler ile doğrudan çarşıya gelebilirler. Uzaklardan gelenler metrobüs ile durmak için Avcılar Torium AVM’ye gelebilirler. Beylikdüzü otobüslerinin kalktığı yerde, doğrudan Belek Pazarı’na giden minibüsler de bulunuyor. Belek pazarına tercih ederek ulaşabilirsiniz.

Çarşıya özel aracıyla gitmek isteyenlerin Beylikdüzü Adakent çevresinden gelmeleri gerekiyor. Oradaki birine sorarsanız, size pazarın nerede olduğunu gösterirler. Market otoparkı henüz tamamlanmadığı için park sorunu yaşayabilirsiniz. Pazar tatil olduğu için birçok insan pazara gelir. Bu bir park sorunu yaratır. Pazara toplu taşıma ile gitmek ya da Beylikdüzü’ndeki otoparka aracınızı bırakıp minibüsle gitmek daha iyi olabilir.

Beylikdüzü Beylik market

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın