https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Beylikdüzü Bega Çarşısı | Ziyaret edilecek yerler - Gezilecek Yerler
Anasayfa » Haber » Beylikdüzü Bega Çarşısı | Ziyaret edilecek yerler

Beylikdüzü Bega Çarşısı | Ziyaret edilecek yerler

Beylikdüzü Çarşı Çarşısı

Beylikdüzü Beylik Çarşısı’ndan sonra Beylikdüzü Beygah Çarşısı, İstanbul ve Beylikdüzü’nün en ünlü pazarlarından biridir. İstanbul’un birçok bölgesinden çarşıya ziyaretçi gelmektedir. Topluluk pazarı olarak da bilinir. Çeşitli tekstil ürünleri, dekoratif ürünler ve kozmetik ürünleri satılmaktadır. Ürünlerin alıcılara çok uygun fiyatlarla satılması pazarın popülaritesini artırmıştır.

Yüksek sosyete pazarı olarak anılsa da ona hitap eden kitle olgunlaşıyor. Pazarda 35 yaş üstü kadınlara hitap eden aksesuarlar ve giysiler var. Modanın doruk noktası, son dönemde esnafın tezgahlarını kapatmasına neden oldu. Ancak piyasanın eski canlılığının devam ettiğini her zaman iddia edenler de var.

Beygah Market, en ünlü markaların ürünlerini barındırıyor.

Beylikdüzü-Bekah-Pazari-02Aklınıza gelebilecek en ünlü markaların ürünlerini Beygah Market’te bulmanız mümkün. Baktığınızda orijinal olmadığını düşünüyorsunuz ama etiketinden orijinal olduğunu hemen anlıyorsunuz. Ünlü markaların ihracat fazlası ürünleri bu pazarda satılmaktadır. Tekstil ürünlerinden dekoratif ürünlere ve kozmetiğe kadar. İşin en güzel yanı hiçbirinde hasar veya kusur olmamasıdır. Yüksek sosyete pazarında çok ucuza mağazada pahalı bir ürün satın almak mümkündür.

Beylikdüzü Belediyesi tarafından sağlanan ücretsiz servis, çarşıya ulaşımı oldukça kolaylaştırdı. Semtin ve İstanbul’un en önemli iki çarşısının burada olması belediyenin pazara yönelik çalışmalarını artırdı. Her mahalleden Perşembe günü Çarşı Çarşısı’na, Pazar günü ise Belek Çarşısı’na ücretsiz servis otobüsleri hareket etmektedir.

Pazarlamacılar için tehlike

Beylikdüzü Bekah Pazarı 04Beygah Çarşısı, semt pazarı olarak İstanbul’un en çok ziyaret edilen pazarları arasında yer almaktadır. Ancak moda ve mağaza alışkanlıklarının gençler arasında artan popülaritesi, yüksek sosyete pazarı gibi birçok tarihi özelliği olan pazarları tehdit ediyor. Esnaf ile konuştuğunuzda, şikayet ettikleri bir numaralı sorun budur. Ünlü markaların orijinal ürünleri çok düşük fiyatlara satılsa da pazarın moda karşısındaki konumu zayıflıyor. Bu yüzden tezgahlarını kapatanlar var dedik. Diğer kiosklarda ise ziyaretçi kitlesine göre ürünlerini yenilediler. 35 yaş üstü kadınları cezbeden ürünler tezgahlarda öne çıkıyor. Ayrıca ürün yelpazesi kızı veya oğlu için alışveriş yapmak isteyen anneler için harika.

Beylikdüzü Beygah Çarşısı modaya ayak uyduramazsa, sadece halk pazarı olarak Beylikdüzü semtine hitap eden bir yapıya dönüşecek. Markete gittiğinizde canlılık olduğunu görüyorsunuz ama eskiyi bilen tüccarlar anlayabilir ki gördüğünüz canlılık geçmişe göre zayıf. Bu nedenle Beylikdüzü’ndeki yüksek sosyete pazarı, Ulus ve Yeşilköy’deki yüksek sosyete pazarları gibi bir kamu pazarına dönüşme eğilimindedir.

Beylikdüzü Beygah Pazarı nerede, nasıl gidilir?

Beylikdüzü’ne geldiğinizde her mahalleden çarşıya direkt minibüsler kalkmaktadır. Avcılar’dan gelenler için Beylikdüzü’ne giden otobüslere binmeniz yeterli. Son durakta indiklerinde pazarı bulabilirler. Çarşı, Esenyurt ilçesi sınırında yer almaktadır. Esenyurt’a giden otobüsler marketin yanından geçmektedir.

Otobüsü tercih etmeyenler Beylikdüzü’ndeki mavi otobüslere binebilirler. Doğrudan pazara giden hizmetler var. Diğer bir alternatif ise ücretsiz belediye hizmetlerinden yararlanmaktır.

Beylikdüzü Beygah Çarşı Haritası

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın