https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Beylikdüzü Atatürk Kültür Sanat Merkezi (Ziyaret Edilen Yer ve Saatler) - Gezilecek Yerler
Anasayfa » Haber » Beylikdüzü Atatürk Kültür Sanat Merkezi (Ziyaret Edilen Yer ve Saatler)

Beylikdüzü Atatürk Kültür Sanat Merkezi (Ziyaret Edilen Yer ve Saatler)

BeylikdüzüTürkiye’de daha fazla kültür ve sanat faaliyeti yürütmek amacıyla başlatılan projelerden biri de Kültür Merkezi projesidir. 2018 yılında tamamlanan proje Nisan ayında hizmete girmiştir. İstanbul‘Ve Beylikdüzü Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi Kent adı altında açılan kültür merkezinde sinema ve tiyatro gibi etkinliklerin yanı sıra kütüphane ve müze de bulunuyor.

kenar boşluğu: Bu kadar uzağa gittiğinde İstanbul’da görülecek yerler Biz de bir göz atmanızı öneririz.

Öncelikle şunu belirtmeliyim ki yapı sıfırdan yapılmamış, eski kültür merkezinin kapsamlı bir şekilde yenilenmesi sonucu yeni şeklini almış. Restorasyon çalışmaları 2018 yılında tamamlanmış ve aynı yılın Nisan ayında hizmete girmiştir. Toplam alanı 25.000 metrekare olan kültür merkezinin bölümlerini kısaca açıklamaya çalışacağız.

Kütüphane Bölümü: Daha önce 600 metrekare olan kütüphane bölümü, yenileme çalışmaları sonucunda 1.250 metrekareye çıkarıldı. Toplamda 35.000 olan kitap kapasitesi 80.000’e çıkarıldı.Şu anda 55.000 kitap sayısına ulaşan kütüphanede yerli ve yabancı birçok yazarın eserleri yer alıyor. Kütüphane sadece içerik açısından zenginleştirilmemiş, engelli vatandaşlar için de uygun hale getirilmiştir. Ayrıca çocuk kütüphanesi, internet erişim noktası, bireysel ve grup çalışma alanları, süreli yayınlar bölümü ve edebiyat kulübü ile zenginleştirilmiştir.

tiyatro salonu: Eski salon tamamen yıkılarak modernize edilerek kapasitesi 700’e çıkarıldı.

Müze alanı: Önceki binada böyle bir alan yoktu. Zaman zaman önemli eserlerin burada sergileneceği düşünülerek yenileme çalışmaları kapsamında bu alan Kültür Merkezi’ne eklenmiştir.

Kültür merkezinin içindeki alanlar bunlarla sınırlı değil. Alt katta okuma alanı, 2 animasyonlu sinema salonu, müzik çalışmaları için 9 ses sınıfı, sergi alanı, kreş, mescit, salon ve giyinme odası bulunmaktadır.

Beylikdüzü Atatürk Kültür Sanat Merkezi ziyaret saatleri

Beylikdüzü Atatürk Kültür Sanat Merkezi ziyaret saatleri

Haftanın her günü 08:30 – 17:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Beylikdüzü Atatürk Kültür Sanat Merkezi nerede? ve oraya nasıl gidilir

Beylikdüzü Atatürk Kültür Sanat Merkezi nerede?  ve oraya nasıl gidilir

Tebük: Cumhuriyet Mahalci, Cendarlı Sokak, Atatürk Sokak No: 28 – Beylikdüzü / İstanbul

Toplu taşıma: Araba ile gelmek isteyenler E-5 karayolu üzerinde Edirne istikametinde devam ederek Beylikdüzü’ne ulaşabilir ve Atatürk Bulvarı istikametinde devam edebilirler.

Toplu taşıma ile gelmek isteyenler; 76 – 144A – 144B ve 145T numaralı otobüsleri kullanarak Kültür Merkezi durağında inerek buraya ulaşabilirsiniz.

Metrobüs ile gelmek isteyenler; Beylikdüzü durağında indikten sonra 15 dakikada yürüyerek ya da yukarıda belirtilen otobüslere binerek buraya ulaşabilirler. Konum bilgisi almak için tıklayın

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın