https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Berlanta Plajı Genel Özellikleri (Nereye, Nasıl Gidilir, Giriş Ücreti) - Gezilecek Yerler
Anasayfa » Haber » Berlanta Plajı Genel Özellikleri (Nereye, Nasıl Gidilir, Giriş Ücreti)

Berlanta Plajı Genel Özellikleri (Nereye, Nasıl Gidilir, Giriş Ücreti)

Ülkemizin önemli turizm merkezlerinden biridir. ÇeşmeTürkiye’nin birbirinden güzel plajlarını sizler için yazmaya devam ediyoruz. Altınkum PlajıVe Boyalık PlajıVe delikli koy Bu yazının konusu, birbirinden güzel plajlara sahip Çeşme’nin yükselen değerlerinden biri olmaya aday, rüzgar sörfü ve rüzgar sörfü gibi hem yerli hem de yabancı su sporları meraklılarına hizmet veren Diamond Beach. Adını elmasa benzeyen kumundan alan Berlanta Plajı genel bilgiler ve avantajlarının yanı sıra giriş ücretleri ve ulaşım bilgileri ile bu yazımızda sizlerle.

kenar boşluğu: Buraya gelip denizin tadını çıkarmayı planlarken, sadece kumsalı ya da körfezi görüp öyle gitmeyin. Limerick’teki plajlar ve koylar Sizler için oluşturduğumuz listemize mutlaka göz atın.

önemli bilgi: İzmir’in keşfedilmemiş yerlerini keşfetmek istiyorsanız, tarihi sokaklarında dolaşın ve en güzel koylarında yüzün. İzmir Gezilecek Yerler Sizler için oluşturduğumuz listemize bir göz atın, pişman olmayacaksınız. 🙂

Plaj, genel olarak Çeşme merkeze yaklaşık 10 kilometre uzaklıkta, Çiftliköy’de bulunmaktadır. Altınkum Plajı ile karıştırılmış. Çiftlikköy’den geçtikten sonra sağa dönüp aşağı indiğinizde Berlanta Plajı’na ulaşacaksınız. Plaj, adını elmas gibi parıldayan ince kumundan alıyor. Bütün sahil bu ince kum tabakasıyla kaplıdır. Ayrıca plaj ve çevresi sit alanı olduğu için harika bir doğaya sahip olduğunu da belirtmek gerekir.

Diamond Beach emlak

Denizin temizliğine ve berraklığına söylenecek söz yok. Bu temiz ve berrak denizi ancak mayıs ve eylül aylarında görmek mümkündür. Burası tatil zamanlarında çok kalabalık olduğu için denizin temizliği ve berraklığı pek görülmez.

Plajın uzunluğu yaklaşık 450-500 metredir. Sahilin tamamı ince kumla kaplıdır. Deniz tabanı da ince kum tanecikleriyle kaplı ve zaman zaman ayaklarım çok farklı deniz kabuklarına rastlayabiliyor. Deniz seviyesi yaklaşık 200 metre sığdır. Bu nedenle yeni yüzücüler ve çocuklu aileler için çok uygundur.

Plaj, sürekli rüzgar ve dalgalar nedeniyle rüzgar sörfü ve rüzgar sörfü tutkunlarının uğrak noktasıdır. Sadece içeriden değil dışarıdan da bu spora tutkuyla bağlı olanlar burayı ziyaret eder ve tutkularını burada gerçeğe dönüştürürler. Sahilde yer alan Kitesurf Plajı, Uluslararası Uçurtma Sörfü Organizasyonu’nun (IKO) sertifikalı ve sadece sertifikalı öğretmenlere sahip olduğu okulda eğitim vermektedir. Bu sporla ilgilenen ve ilgilenen herkese duyurulur.

Plaj içerisinde özel plajlar bulunmaktadır. Burada şezlong, şemsiye, yiyecek ve içecek gibi ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Diamond Beach Giriş Ücreti 2022

Diamond Beach Giriş Ücreti
Diamond Beach Giriş Ücreti

Tüm plaj girişi Bedava. Dilerseniz havluyu alıp boş bir alana monte edebilirsiniz. Dilerseniz sahildeki plajlardan birini seçip dilediğiniz gibi eğlenebilirsiniz.

şezlong: 25 TL

Paraşüt: 25 TL

* Bazı firmalarda giriş ücreti ödenirken şemsiye ve şezlong için ayrıca ücret alınmamaktadır.

Elmas Sahil nerede? Oraya nasıl gideriz?

Tebük: Şehit Mehmet Gesma bölgesi / İzmir

Toplu taşıma: Çeşme merkezden Çiftlikköy yönüne devam edin. Çiftlikköy’den geçtikten sonra sağa dönüp aşağı indiğinizde Berlanta Plajı’na ulaşacaksınız.

toplu taşımaya erişmek isteyenler; Çeşme merkezden kalkan minibüsleri kullanarak buraya ulaşabilirsiniz. Konum bilgisi almak için tıklayın

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın